Stiftung Warentest zaleca: Każdy powinien zmienić te trzy ustawienia WhatsApp

Stiftung Warentest zaleca: Każdy powinien zmienić te trzy ustawienia WhatsApp

WhatsApp ma trzy ustawienia, które zdecydowanie musisz zmienić zgodnie z Stiftung Warentest. (Źródło obrazu: GIGA)


Stiftung Warentest przyjrzał się bliżej WhatsApp Messenger i zaleca zmianę trzech domyślnych ustawień. Sprawdziliśmy rekomendacje i oceniliśmy: Jak bardzo przydatne są te sugestie?

Wersja:2.22.13.77

Języki Niemiecki

Licencja: bezpłatna

Platformy: Android

Stiftung Warentest: Powinieneś zmienić te ustawienia w WhatsApp

W Stiftung Warentest przyjęto WhatsApp Messenger i wydano zalecenia, jak zapewnić nieco więcej prywatności. Wielu użytkowników jest nieco nieostrożnych w stosunku do danych i informacji przekazywanych za pośrednictwem komunikatora. Stiftung Warentest zwraca teraz na to uwagę i wymienia trzy ustawienia WhatsApp, które każdy powinien zmienić.

Zdjęcie profilowe: Podczas konfigurowania WhatsApp nie tylko wpisujesz swoje imię, ale zazwyczaj przesyłasz również swoje zdjęcie profilowe. Od tego momentu jednak to właśnie widzi każdy, kto ma swój numer, a nie tylko własne kontakty. Aby to zmienić, przejdź do „Konto i prywatność” w ustawieniach. Tam wybierasz element „Zdjęcie profilowe” i masz trzy opcje: „Wszyscy”, „Moje kontakty” lub „Nikt”. Zdecydowanie nie należy wybierać „wszystkich”. Decyzja powinna należeć do opcji „Moje kontakty” i „Nikt”. Jeśli wśród kontaktów masz tylko znajomych, wystarczy „Moje kontakty”. W przeciwnym razie nie udostępniaj nikomu zdjęcia profilowego – ani nie rób i nie przesyłaj żadnego.
Ostatnio online: Kto właściwie powinien się martwić, kiedy ostatnio byłeś online na WhatsApp i korzystałeś z aplikacji? Właściwie nikt. W rzeczywistości, jeśli tego nie zmienisz, wszyscy to zobaczą. W ustawieniach, ochronie konta i danych znajdziesz pozycję „ostatnio widziany”. Ustaw także „Wszyscy” na „Moje kontakty” lub „Nikt”. Zalecamy również wybranie opcji „Nikt” w elemencie.
czytać przepis: Po otrzymaniu wiadomości są trzy różne znaczniki, które wysyłają różne informacje do nadawcy. Szary haczyk oznacza, że ​​wiadomość została wysłana. Dwa szare haczyki oznaczają, że wiadomość dotarła. Dwa niebieskie znaczniki oznaczają, że wiadomość została przeczytana. To drugie nie jest optymalne. Jeśli nie chcesz wysyłać potwierdzenia przeczytania, przejdź do Ustawienia → „Konto” → „Prywatność” i odznacz opcję wysyłania potwierdzenia przeczytania. Oznacza to, że u odbiorcy nie pojawiają się już niebieskie znaczniki. Polecamy również tę opcję – wada: nie będziesz już otrzymywać żadnych potwierdzeń odczytu.

W filmie podsumowaliśmy więcej wskazówek dotyczących WhatsApp i ustawień, które powinieneś znać:

Eksperci z Stiftung Warentest idą o krok dalej

Na koniec Stiftung Warentest (patrz Stiftung Warentest) zaleca również przejście do ustawień smartfona i cofnięcie tam autoryzacji. Na przykład w celu uzyskania lokalizacji lub dostępu do pamięci lub zdjęć. Nie zalecamy tego, ponieważ WhatsApp traci ważną funkcjonalność. Na przykład nie możesz już wysyłać zdjęć, korzystać z wewnętrznego aparatu ani udostępniać swojej lokalizacji. Jednak każdy powinien zmienić ustawienia, o których mowa powyżej.

Nasze wskazówki: W ten sposób jesteś bezpieczny z komunikatorami

Oprócz wyżej wymienionych ustawień zalecamy trzy dalsze środki zapewniające lepszą ochronę danych w/z WhatsApp.

Nie synchronizuj książki adresowej: Podczas (ponownej) instalacji WhatsApp prawie każdy przesyła wszystkie kontakty zapisane w książce adresowej wraz z numerem telefonu na serwer WhatsApp/Facebook. Z punktu widzenia ochrony danych jest to wątpliwe, ponieważ nie każdy kontakt był pytany, czy wyraża zgodę. Dlatego powinieneś tego unikać. WhatsApp działa dobrze, nawet jeśli odrzucisz odpowiednią opcję podczas instalacji – być może będziesz musiał dodać nowe kontakty, do których chcesz raz napisać w samym WhatsApp.
Brak kopii zapasowych w chmurze: Są wygodne, ale stanowią kolejny cel dla hakerów, przynajmniej w teorii. Oznacza to, że jeśli ktoś uzyska dostęp do Twojego Dysku Google lub iCloud, ta osoba uzyska również dostęp do całej Twojej komunikacji WhatsApp zapisanej w kopii zapasowej. W osobnym artykule wyjaśniamy, jak zamiast tego ręcznie wykonać kopię zapasową historii czatów WhatsApp.
Użyj alternatyw: Signal i Threema to mniej wątpliwe alternatywy pod względem ochrony danych, a Apple iMessage również jest uważany za bezpieczny – ale tylko wtedy, gdy urządzenia Apple komunikują się ze sobą. Jeśli to możliwe, powinieneś przejść na wymienione alternatywy, aby Facebook, jako operator WhatsApp, mógł gromadzić mniej metadanych. Również ważne: Telegram nie jest alternatywą.

GIGA poleca

Więcej interesujących artykułów o WhatsApp

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech