Stiftung Warentest poleca: To najlepsze inteligentne termostaty grzejnikowe

Stiftung Warentest poleca: To najlepsze inteligentne termostaty grzejnikowe

Dzięki termostatowi grzejnikowemu możesz łatwo zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Potwierdza to również Stiftung Warentest. (Źródło obrazu: GIGA)


Koszty ogrzewania w Niemczech rosną. Większość ludzi otrzymała już przerażający list i czasami musi żyć z dwukrotnie wyższymi kosztami ogrzewania. Inteligentne termostaty grzejnikowe mogą zapewnić oszczędności na kosztach ogrzewania. Stiftung Warentest poleca dwa niezbyt drogie urządzenia.

Stiftung Warentest zaleca inteligentne termostaty grzejnikowe

Najłatwiejszym sposobem na zaoszczędzenie na kosztach ogrzewania jest mniejsze ogrzewanie. Potwierdza to również Stiftung Warentest. Każdy stopień mniej powinien zależeć od konstrukcji domu lub mieszkania Zaoszczędź od 5 do 8 procent na kosztach energii. Najlepiej jednak rozsądnie podgrzewać. Więc tylko wtedy, gdy tam jesteś i tylko w pokojach, w których jesteś. Pomogą Ci w tym inteligentne termostaty grzejnikowe, którymi łatwo sterujesz za pomocą smartfona. Szczególnie polecani są dwaj zwycięzcy testu z Stiftung Warentest z oceną 2.1 (źródło: Stiftung Warentest):

AVM FRITZ!DECT 301: Inteligentny termostat grzejnikowy firmy AVM jest idealny dla każdego, kto posiada już Fritzbox. Wtedy nie potrzebujesz już centrum. Termostaty grzejnikowe są po prostu podłączane do Fritzbox i można nimi sterować za pomocą aplikacji AVM. To takie proste. Starsza generacja wciąż jest w sprzedaży (sprawdź na Amazon). Dostępna jest teraz nowa generacja AVM FRITZ!DECT 302, która została nieco zoptymalizowana (patrz Amazon). Jedną z nowych funkcji jest na przykład wykrywanie otwartego okna, które obniża temperaturę na termostacie podczas wietrzenia pomieszczenia.
Homematic IP kompaktowy: Kompaktowy termostat grzejnikowy firmy Homematic IP jest ograniczony do niezbędnych rzeczy, co czyni go znacznie tańszym (patrz Amazon). Otrzymujesz wszystkie ważne funkcje, ale musisz obejść się na przykład bez wyświetlacza. Sterowanie odbywa się zatem tylko z telefonu komórkowego. Jeśli nie masz jeszcze panelu sterowania, nadal musisz go kupić (patrz Amazon). Dopasowane kontakty okienne optymalizują oszczędności (zobacz w Amazon).

AVM FRITZ!DECT 301 (inteligentny sterownik grzejnikowy do sieci domowej, oszczędzający koszty ogrzewania, dla każdego

AVM FRITZ!DECT 301 (inteligentny sterownik grzejnikowy do sieci domowej, oszczędzający koszty ogrzewania, dla każdego

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 28.12.2022 23:21

Termostat grzejnikowy Homematic IP Smart Home - kompaktowy, cyfrowy termostat grzewczy, termoobieg grzewczy

Termostat grzejnikowy Homematic IP Smart Home – kompaktowy, cyfrowy termostat grzewczy, termoobieg grzewczy

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 29.12.2022 06:01

Masz trochę więcej opcji z wyświetlaczem z tym zestawem startowym od Homematic IP (patrz na Amazon). Tutaj masz stację i dwa termostaty na samym początku i możesz je indywidualnie rozbudować. Możesz także zmienić temperaturę bezpośrednio na urządzeniu i zobaczyć ją na wyświetlaczu. Dostępne są również funkcje smartfona. Więc to, co najlepsze z obu światów, a także bardzo atrakcyjne cenowo.

Homematic IP Smart Home Access Point + 2x termostat grzejnikowy, sterowanie ogrzewaniem przez aplikację, Alexa

Homematic IP Smart Home Access Point + 2x termostat grzejnikowy, sterowanie ogrzewaniem przez aplikację, Alexa

Teraz cena może być wyższa. Cena od 29.12.2022 od 9:30

Możesz zaoszczędzić na kosztach energii elektrycznej dzięki elektrowni balkonowej:

Dobre doświadczenia z inteligentnymi termostatami grzejnikowymi od lat

Osobiście używam inteligentnych termostatów grzejnikowych od wielu lat (patrz zdjęcie powyżej) i zaoszczędziłem setki euro. Zwłaszcza jeśli masz w miarę regularny dzień pracy, możesz optymalnie ustawić ogrzewanie tak, aby ogrzewało pomieszczenia, w których będziesz w tym czasie przebywać. Według Stiftung Warentest termostaty grzejnikowe zwracają się w ciągu 5 do 6 lat. U mnie było dużo szybciej. Po dwóch latach już pokryłem koszty. Ze względu na rosnące koszty gazu, sprawy powinny potoczyć się dla Ciebie stosunkowo szybko.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech