Steam Deck: instaluj gry z Epic Games Store

Steam Deck: instaluj gry z Epic Games Store

Epic Games Launcher nie jest obecnie dostępny na Steam Deck ani ogólnie na Linuksa. Dzięki alternatywnemu programowi uruchamiającemu nadal możesz pobierać gry na przenośnym komputerze firmy Valve.

Wersja: 2.10.91.91

Języki niemiecki

Licencja: Freeware

Platformy: Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows, Windows 2000

Domyślnie na talii mogą być instalowane tylko gry z twojej biblioteki Steam. Ponieważ jednak zwykły komputerowy system operacyjny jest uśpiony pod interfejsem konsoli, znacznie więcej można uzyskać z podręcznego komputera PC.

Informacja o kompatybilności

Nie wszystkie gry Epic Games Launcher będą działać na talii Steam. Ponieważ system operacyjny jest oparty na Linuksie i wykorzystuje warstwę kompatybilności „Proton”, mogą wystąpić różne błędy.

Ponieważ gry z Epics Launcher nie są oficjalnie obsługiwane, masz dwie opcje: sprawdź ProtonDB lub inne fora internetowe, aby zobaczyć, czy ktoś już przetestował dany tytuł, lub po prostu spróbuj sam.

Możesz zobaczyć nasze pierwsze wrażenie na Steam Deck w następującym filmie:

Instrukcje

Aby korzystać z gier z Epic Store również na Steam Deck, używamy „Heroic Games Launcher”.

Instalacja programu Heroic Games Launcher

Uruchom Steam Deck i naciśnij [STEAM]-Smak.Wybierz pozycję w menu bocznym „Włącz” włącz, a następnie naciśnij „Przełącz na pulpit”.
Źródło obrazu: GIGA Otwórz to Centrum oprogramowania „Odkryj”.
Steam Deck Centrum oprogramowania SteamOS Odkryj q_gigaŹródło obrazu: GIGA Kliknij na to Suchfeld w lewym górnym rogu i naciśnij [STEAM] + [X]aby otworzyć wirtualną klawiaturę.Enter “heroiczny” a. Wyniki wyszukiwania powinny teraz pokazywać „Wyrzutnia heroicznych gier” pojawić się. Zamyka wirtualną klawiaturę za pomocą ikona klawiatury dolny prawy. Stuknij w Przycisk „Zainstaluj” obok wyrzutni.
Steam Deck Odkryj Zainstaluj Heroic Games Launcher q_gigaŹródło obrazu: GIGA Uruchamia „Wyrzutnia heroicznych gier” i zaloguj się swoim Konto Epic a.
Steam Deck do uruchamiania heroicznych gier w trybie pulpitu LoginŹródło obrazu: GIGA

Zainstaluj i dodaj gry do Steam

Rozpocząłem to „Wyrzutnia heroicznych gier” Jestem Tryb pulpitu.Wybierz w menu “Biblioteka” aby uzyskać przegląd swoich gier. W przypadku odpowiedniej gry kliknij ikonę żółty przycisk pobierania lub wybierz go, a następnie naciśnij duży Przycisk „Instaluj”.Po zakończeniu pobierania gry otwórz ją Parowy Jestem Tryb pulpitu.Kliknij w lewym dolnym rogu „+ Dodaj grę” a potem w górę “Dodaj grę spoza Steam…”.
Steam Deck Tryb pulpitu Gra bez Steam q_gigaŹródło obrazu: GIGA wybiera Przycisk „Przeglądaj” i przejdź do /home/deck/Games/Heroic.
Domyślnie Heroic zapisuje tutaj zainstalowane gry. Jeśli ustawiłeś inną ścieżkę, musisz ją wybrać folder odpowiedniej gryi wybiera na dole rozwijane menu w “Typ pliku:” umierać Opcja „Wszystkie pliki” z.Wybierz Data EXE w głównym katalogu gry (lub podfolderze) i kliknij Przycisk „Otwórz”.
Dodaj plik EXE trybu pulpitu Steam Deck q_gigaŹródło obrazu: GIGA Następnie naciśnij Przycisk “Wybrane programy Cześć…”.Kliknij w link „Powrót do trybu gier”.
Steam Deck Powrót do skrótu do trybu gier q_gigaŹródło obrazu: GIGA Otwiera “Biblioteka” i nawigował do „Obcy dla Steam”.Wybierz grę i kliknij na to Ikona zębatki a potem w górę “Nieruchomości”.
Właściwości Steam Deck Non-SteamŹródło obrazu: GIGA wybiera “Zgodność” wyciągnij i załóż haczyk „Wymuś użycie określonego narzędzia kompatybilności dla Steam Play”.
Jeśli gra się nie uruchamia lub ma inne problemy, możesz również wybrać inną wersję Protona z rozwijanego menu i przetestować ją ponownie.
Steam Deck Kompatybilność Proton q_gigaŹródło obrazu: GIGA Teraz możesz przejść do Przycisk „Odtwórz” Kliknij. W zależności od gry musisz się zalogować przy pierwszym uruchomieniu Zaloguj się ponownie za pomocą swojego konta Epic.

Możesz też samodzielnie dodać „Heroic Games Launcher” jako grę spoza Steam, dzięki czemu nie będziesz musiał przełączać się między trybem pulpitu a trybem gry. Obsługa launchera w trybie gamingowym jest jednak nieco uciążliwa i w naszym teście często prowadziła do ślepych zaułków, z których wydostaliśmy się jedynie poprzez wymuszenie zamknięcia programu.

Jeśli gra działa płynnie, możesz również dodać niestandardową grafikę i naprawić jej nazwę w trybie pulpitu Steam, która pojawi się również w trybie gry.

Tutaj dowiesz się, jak zainstalować Epic Games Store na komputerze stacjonarnym z systemem Linux:

GIGA pyta: Ile wydajesz na komputer do gier / laptop do gier?

Nie chcesz przegapić nowych wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i poradników? Śledź nas na Facebooku (GIGA Tech, GIGA Games) lub Twitterze (GIGA Tech, GIGA Games).

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech