Sprawianie, że iOS 16 jest jeszcze lepszy: 5 ustawień, które użytkownicy iPhone’a powinni zmienić natychmiast

Sprawianie, że iOS 16 jest jeszcze lepszy: 5 ustawień, które użytkownicy iPhone’a powinni zmienić natychmiast

iOS 16 jest już dostępny: Aktualizacja wprowadza szereg nowych funkcji, które ułatwiają życie użytkownikom iPhone’a. Jednak nie każda funkcja jest domyślnie włączona. GIGA wyjaśnia, które ustawienia należy zmienić w iOS 6, aby w pełni wykorzystać nowe oprogramowanie.

Wraz z iPhone’em 14 (Pro), Apple uruchomiło również iOS 16. Wraz z iOS 16.1 następca jest już w drodze, co też niesie ze sobą kilka istotnych zmian, ale prawdopodobnie pojawi się dopiero w październiku. Do tego czasu ważne jest, aby zapoznać się z obecnym iOS 16. Powiemy Ci teraz, które 5 ustawień powinieneś zmienić natychmiast po aktualizacji.

Włącz wyświetlanie procentowej baterii w iOS 16

Wskaźnik procentowej baterii świętuje powrót w iOS 16. (Źródło obrazu: GIGA)

W systemie iOS 16 Wskaźnik baterii w procentach jej powrót. Ale domyślnie jest wyłączony. Aby go aktywować, musisz przejść do Przejdź do Ustawienia, następnie Bateria i na koniec przełącz przełącznik „Naładowanie baterii w %”. Mały minus: wskaźnik procentowy znajduje się wewnątrz symbolu baterii w prawym górnym rogu, co oznacza, że ​​ikona jest stale wypełniona – niezależnie od tego, jak wysoki jest poziom naładowania. Czasami może to być mylące.

Wyłącz przycisk wyszukiwania na ekranie głównym w iOS 16

Jeśli przeszkadza Ci przycisk wyszukiwania na ekranie głównym w iOS 16, możesz go również dezaktywować. (Źródło obrazu: GIGA)

W iOS 16 jest teraz jeden Przycisk wyszukiwania na ekranie głównym, który znajduje się nad dokiem aplikacji. To sprawia, że ​​wyszukiwanie jest wygodniejsze, ale niektórym może to przeszkadzać. Aby go wyłączyć, musisz przejść do Ustawienia, następnie na ekranie głównym i na koniec wyłącz przełącznik w obszarze wyszukiwania „Pokaż na ekranie głównym”..

Włącz dotykowe sprzężenie zwrotne dla naciśnięć klawiszy w iOS 16

Dotykowe sprzężenie zwrotne jest teraz dostępne również na klawiaturze w systemie iOS 16. (Źródło obrazu: GIGA)

Zajęło to dużo czasu, ale w iOS 16 iPhone też to ma dotykowa informacja zwrotna na temat naciśnięć klawiszy odbierać. Mówiąc prostym językiem, oznacza to, że iPhone trochę wibruje po każdym naciśnięciu klawisza. Ta funkcja jest domyślnie wyłączona, ale można ją również włączyć w kilku prostych krokach. Do tego w Ustawienia, obok Dźwięki i informacje zwrotne, następnie Informacje zwrotne na temat klawiatury i na koniec aktywuj przełącznik w obszarze Haptics.

Te funkcje są również dostępne w iOS 16:

Dostosuj powiadomienia w iOS 16

Powiadomienia w iOS 16 można dostosować. (Źródło obrazu: GIGA)

Wraz z iOS 16 Apple dało powiadomieniach wiosenne porządki. Na ekranie blokady i w centrum powiadomień teraz domyślnie pokazane poniżejaby zrobić miejsce na widżety blokady ekranu u góry. W zasadzie nie można tego zmienić. Ale to, co można zmienić, to to sposób prezentacji. Domyślnie stos jest, co może prowadzić do pominięcia nieparzystego powiadomienia. Dlatego polecamy tę listę. Aby zmienić widok: Przejdź do ustawień, następnie przejdź do uśredniania i na koniec wybierz listę.

Scal duplikaty w aplikacji Zdjęcia w iOS 16

Aplikacja Zdjęcia może również scalać duplikaty w systemie iOS 16. (Źródło obrazu: GIGA)

Mniej ustawienie niż wskazówka: w iOS 16 aplikacja Zdjęcia teraz rozpoznaje również duplikaty i oferuje ich połączenie. Zapewnia to porządek i oszczędność miejsca do przechowywania. Ustawienie można znaleźć na stronie startowej aplikacji Zdjęcia na dole w sekcji Różne.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech