Soundcore Life Q35 w teście: słusznie bestseller Amazon

Soundcore Life Q35 w teście: słusznie bestseller Amazon

Ile mogą kosztować naprawdę dobre słuchawki nauszne z redukcją szumów (ANC)? 500 euro? 300 Euro? Soundcore Life Q35 chińskiego producenta Anker zaczyna się od 99 euro (oferta limitowana!), aby wstrząsnąć segmentem premium. Dokładnie porównaliśmy model i podzieliliśmy się naszymi doświadczeniami.

Aktualizacja z 6.06.2022: Znowu są słuchawki ANC Soundcore od Anker Life Q35 za 99 euro w sprzedaży w Amazon. Jak długo obniżona cena jest tym razem ważna, nie jest jasne na stronie artykułu. Jeśli interesują Cię słuchawki, zalecamy szybkie ich zdobycie. AnkerDirect DE ma 30-dniową gwarancję zwrotu, więc ryzyko jest do opanowania.

Soundcore Life Q35 im Test: Fazit

Ocena GIGA: 8,0 / 10

Dużo technologii w atrakcyjnej cenie: Soundcore Q35 za 129,99 euro (RRP) przekonuje zabawnym dźwiękiem, w szczególności bas zapewnia radość z odpowiedniej muzyki. Aktywna redukcja szumów nie nadąża za przedstawicielami premium wśród słuchawek ANC, ale nadal jest wystarczająca w swoim działaniu. Najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest obejrzenie naszego filmu ANC:

Bardzo podobała mi się również obsługa za pomocą prawdziwych przycisków (zamiast dotyku), długi czas pracy na baterii (ponad 40 godzin!) oraz możliwość utrzymywania połączenia z wieloma urządzeniami (Multipoint Bluetooth). To, że w dotyku (plastik), design (masywny) i komfort noszenia nie osiągają szczytu tego, co jest możliwe, jest tolerowane ze względu na niską cenę.

Soundcore Q35 zdecydowanie nie są najlepszymi słuchawkami z redukcją szumów na świecie – ale mogą być najlepsze pod względem budżetu. Dla prawdziwych łowców okazji nie jest to zaskoczeniem, ponieważ firma Anker od lat znana jest z tej jakości. Nic więc dziwnego, że Soundcore Q35 zawsze można znaleźć na listach bestsellerów na Amazonie. Tam on należy.

Zalety:

Dobra jakość dźwięku z doskonałym basemNiezawodna obsługa za pomocą prawdziwych klawiszyObsługuje wielopunktowy BluetoothDługa żywotność baterii

Niedogodności:

Redukcja szumów (ANC) tylko przeciętna Lekko niezgrabna konstrukcja

Soundcore autorstwa Anker Life Q35

Cena może być teraz wyższa. Cena od 6.06.2022 12:01

Dźwięk: jest radość

Rzadko zdarza mi się zakładać nową parę słuchawek i marszczyć brwi z niedowierzaniem już po kilku sekundach piosenki. Nie ma znaczenia, jakie próbki testowe trafią na moje biurko – wiem, ile kosztuje model i czego się spodziewać. Jednak Soundcore Q35 od razu wyjaśnia: „Może jestem w klasie podstawowej pod względem ceny, ale mogę konkurować z gigantami pod względem dźwięku!”.

Anker Soundcore Life Q35: wspornik jest wykonany ze szczotkowanego metalu (źródło zdjęcia: GIGA) Soundcore firmy Anker Life Q35 teraz od 99,99 EUR w Amazon

Cena może być teraz wyższa. Cena od 6.06.2022 12:01

Jakość dźwięku jest doskonała i nie musi ukrywać się przed topowymi modelami. Przede wszystkim ten wręcz porywający dynamikaktóre przekazuje Q35: tam, gdzie w grę wchodzą twarda perkusja i głęboki bas (np. „Open Air” Pusha T w Amazon Music Unlimited), są one odtwarzane z dużą mocą i jednocześnie sprężystą lekkością. Jak bokser wagi ciężkiej, który łączy siłę z błyskawiczną reakcją. Naprawdę można poczuć energię w utworze – i lubić ją trochę bardziej podkręcić. Nie tylko niesamowita wydajność w tym przedziale cenowym. Nawet znacznie droższy Bose QuietComfort 45 (patrz test GIGA) w bezpośrednim porównaniu wygląda fajnie i rzeczowo.

Pomimo skoncentrowanego na basie i przyjemnego strojenia, średnie i wysokie tony nie są przytłaczane przez niskie częstotliwości. Soundcore Q35 daleki jest od nudnego charakteru brzmieniowego – wręcz przeciwnie, zawsze pozostaje czysty i lekko skłania euforia. Ujmując to na zdjęciach: Możesz skalibrować monitor tak, aby kolory były odtwarzane absolutnie naturalnie – lub możesz nieco podkręcić kontrast i nasycenie, wtedy wszystko wygląda nieco bardziej ekscytująco. Nie jest już stricte neutralny (jak przystało na dobre słuchawki studyjne) – ale dobrze komponuje się ze słuchawkami noszonymi w podróży dla rozrywki.

Komfort noszenia: umieść tam!

Do tej pory zawsze głosiłem: jeśli oszczędzasz pieniądze na słuchawkach nausznych, komfort noszenia zwykle spada. Tym bardziej byłem zaskoczony, że Soundcore Q35 zignorował to „prawo”. Jego obudowy oferują również duże nauszniki wystarczająco miejscawaga nie jest zbyt wysoka (około 270 gramów), poduszki są wygodne.

Anker Soundcore Life Q35 (po lewej) oferuje podobną ilość miejsca jak Bose QuietComfort 45. Jednak nadal jest trochę wygodniejszy na głowie dzięki bardziej miękkim nausznikom (źródło obrazu: GIGA)

Jednak różnice w stosunku do Bose QuietComfort 45 są zauważalne: jest jeszcze bardziej ergonomiczne i bardziej nadaje się do godzin ciągłego użytkowania. Dzikie potrząsanie głową powoduje, że rdzeń dźwiękowy lekko się ślizga. Więc nie poleciłbym Q35 do uprawiania sportu, to raczej klasyka słuchawki podróżne.

Różnica wysokości między Anker Soundcore Life Q35 (po lewej) a Bose QuietComfort 45 (źródło obrazu: GIGA)

Choć Soundcore Q35 jest zaskakująco wygodny, pod tym względem przebija go droższy Bose. Jest to również zbudowane znacznie bardziej zwarte (płaskie), co jest zauważalne w sylwetce. Rdzeń dźwiękowy tuż obok wygląda wręcz niezgrabnie. Bardziej aspekt modowy niż prawdziwy problem – ale dobrze pokazuje, dlaczego klasa premium kosztuje o wiele więcej.

Sprzęt, projekt i funkcje: odrobiłeś pracę domową

Sterowanie, wejście jack i gniazdo USB-C w Anker Soundcore Life Q35 (źródło obrazu: GIGA) Soundcore by Anker Life Q35 teraz od 99,99 EUR w Amazon

Cena może być teraz wyższa. Cena od 6.06.2022 12:01

Soundcore Q35 jest solidnie zbudowany i nie skrzypi. Jednak obudowa wydaje się mniej wartościowa niż np. Sony WH-1000XM4 (patrz test GIGA). Kiedy stukasz w nią paznokciem, rdzeń dźwiękowy brzmi nieco pusto, jakby było w nim więcej powietrza. Ale to nam nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu i jest to zauważalne tylko w bezpośrednim porównaniu.

To Redukcja szumów (ANC) blokuje hałas otoczenia dzięki anty-hałasowi. Jest to najbardziej efektywne w przypadku głębokich i monotonnych źródeł hałasu, takich jak silniki (samochody, samoloty, suszarki do włosów). Głosy i inne średnie częstotliwości wciąż przecinają się, ale są przynajmniej lekko przytłumione. Modele Sony WH-1000XM4 i Bose QuietComfort 45 są pod tym względem bardziej wydajne. Jednak Soundcore Q35 nadal oferuje wydajność ANC, którą można wykorzystać w życiu codziennym. Normalny hałas w tle tego typu produktu jest stosunkowo niski.

Producent Anker obiecuje bajecznie Żywotność baterii do 40 godzin (włączona funkcja ANC). Mogę potwierdzić, że rozłożony na kilka dni, dodałem około 44 godzin! Oczywiście zależy to od objętości, ale i tak jest to bardzo dobra wartość. Ładowanie odbywa się przez USB-C, odpowiedni kabel znajduje się w zakresie dostawy. Nie jest dostarczany z zasilaczem, więc będziesz musiał użyć tego, co otrzymujesz z telefonu komórkowego lub kupić jeden. Dobrze więc, że Anker ma w swoim portfolio kilka polecanych modeli, takich jak PowerPort PD 2 z dwoma gniazdami.

Anker USB C Ladegerät, PowerPort PD 2 Wandladegerät 30W Dual Port z 18W Power Delivery dla iPhone'a

Ładowarka Anker USB C, ładowarka ścienna PowerPort PD 2 30W Dual Port z zasilaniem 18W dla iPhone’a

Cena może być teraz wyższa. Cena od 6.06.2022 15:35

Soundcore Q35 obsługuje Wielopunktowy Bluetooth – jest to niezwykle przydatne i nie zawsze dostępne nawet z droższymi słuchawkami. Słuchawki mogą być jednocześnie podłączone do kilku odtwarzaczy (telefon komórkowy, laptop). Nie ma potrzeby ponownego łączenia podczas przełączania między urządzeniami. Q35 zawijać i może być transportowany w dołączonej torbie.

Anker Soundcore Life Q35: Świetny dźwięk, przeciętna redukcja szumów (źródło obrazu: GIGA)

Zamiast powierzchni dotykowych rdzeń dźwiękowy opiera się na powierzchniach intuicyjnych przyciski sprzętowe na wąskich bokach obudowy. Chociaż klawisze wydają się nieco podstawowe i mogłyby służyć lepszemu wyczuciu, pięknie spełniają swoje zadanie. Istnieje jednak przydatna funkcja dotykowa: jeśli umieścisz palec na środku prawej muszli słuchawkowej, ANC zostanie dezaktywowany i zostanie uruchomione przejście do trybu przezroczystości, co przepuszcza zewnętrzne szumy. Warto też zainstalować dołączoną aplikację mobilną („Soundcore” na Androida i iOS), która oferuje liczne ustawienia wyciszania szumów i charakteru dźwięku (korektor). Również jak Zestaw słuchawkowy (Rozmowy telefoniczne, rozmowy wideo) Soundcore Q35 może być dobrze używany. Na kilku spotkaniach redakcyjnych miałem dobrą zrozumiałość mowy poświadczoną przez innych uczestników rozmowy.

GIGA poleca

Porady dotyczące zakupu słuchawek w GIGA

Oceny i dane techniczne

Soundcore autorstwa Anker Life Q35

Soundcore autorstwa Anker Life Q35

Cena może być teraz wyższa. Cena od 6.06.2022 12:01

Szczegółowa ocena testu GIGA: Soundcore Life Q35

KategoriaOcena (maks. 10)Dźwięk9Komfort7Sprzęt, konstrukcja i funkcje7Bateria9Razem8,0

Dane techniczne: Soundcore Life Q35

TypSłuchawki nauszne z ANCWagaok. 270 gŻywotność baterii do 40 godzin (z ANC)Funkcje specjalneGniazdo jack (3,5 mm), Multipoint Bluetooth, LDAC (tylko Android), wykrywanie noszeniaŚrodowisko testowePrzetestowaliśmy te słuchawki w systemie iOS 15.4.1 wraz z aplikacją Soundcore (wersja 2.9.9) oraz wersja oprogramowania 01.21.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech