Skradziony rower: co zrobić, gdy rower zostanie skradziony?

Skradziony rower: co zrobić, gdy rower zostanie skradziony?

Nie zamknąłeś roweru na krótką wizytę w piekarni i już go nie ma. Z tego przewodnika dowiesz się, co zrobić, jeśli Twój rower zostanie skradziony.

Kradzież roweru: pierwsze kroki

Jeśli Twój rower został skradziony, istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że kiedykolwiek go zobaczysz. Bo są nie tylko oportunistyczni złodzieje, jak pijacy, szukający niedrogiej drogi do domu po nocnej imprezie, ale także profesjonalne gangi. Chodzi więc bardziej o ograniczenie szkód niż zwrot roweru.

Jeśli twój rower zniknął, powinieneś w ciągu 48 godzin powiadomić policję. Nie wybieraj numeru alarmowego, ale numer najbliższego posterunku policji. Oczywiście można też osobiście odwiedzić stację lub zgłosić zdarzenie online. Jeśli masz policyjną przepustkę rowerową, może to ogromnie pomóc.

Gdyby usunięto tylko części, takie jak prędkościomierz, siodło koła lub wszystko oprócz tylnego kołamożesz telefonicznie zapytać, czy powinieneś zgłosić się na komisariat policji, czy też patrol zatrzyma się na miejscu.

Wreszcie jest policjapowinieneś być w stanie odpowiedzieć na następujące pytania:

stał się kołem z zamkiem zabezpieczone? Jeśli tak, to jak i kiedy?
Gdzie dokładnie rower stał? Czy rower ubezpieczony?

W każdym przypadku do ogłoszenia potrzebne są następujące dokumenty:

Ich dowód osobisty.
umowa kupna lub twierdzenie na rower. Albo karnet rowerowy, albo inne informacje o kodzie roweru.

Twój rower został skradziony: poinformuj firmę ubezpieczeniową

Jeśli masz wyposażenie domu lub ubezpieczenie roweru, powinieneś Powiadom sprzedawców o kradzieży. Upewnij się, że jesteś naprawdę ubezpieczony. Przez większość czasu rower musiał być zablokowany. Niektórzy ubezpieczyciele mają również pewne minimalne wymagania dotyczące zamka. Istnieją inne wyjątki:

rowery są nieuwzględnione w ubezpieczeniu wyposażenia gospodarstwa domowego. jest w Twojej umowie jeden klauzula nocna w cenie, zgodnie z którą Twój rower nie jest ubezpieczony w godzinach od 22:00 do 6:00.

Potrzebujesz również ubezpieczenia niektóre dokumenty:

Umierać numer reklamy (dostajesz to od policji). Twój dowód własności, na przykład umowa kupna-sprzedaży lub dokument Faktura.
Ten policyjny karnet rowerowy, Jeśli możliwe. Jeśli go nie masz, możesz poprosić firmę ubezpieczeniową o niezbędne informacje. Ty też potrzebujesz Dowód, że rower był odpowiednio zabezpieczony. Wystarczy faktura za zamek zabezpieczający, zdjęcie lub informacja o produkcie.

Chyba, że ​​masz swój rower nie w ciągu 3 tygodni zostanie odnaleziony przez policję, pojawi się w biurze rzeczy znalezionych lub znajdziesz go na własną rękę, firma ubezpieczeniowa zapłaci za szkodę.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech