Skoda chce wiedzieć: spółka zależna VW tworzy wszechstronny, beztroski pakiet dla fanów e-samochodów

Skoda chce wiedzieć: spółka zależna VW tworzy wszechstronny, beztroski pakiet dla fanów e-samochodów

Skoda nie lekceważy swojego dostosowania: marka VW chce wprowadzić na rynek 6 nowych samochodów elektrycznych do 2026 roku. Bliższe spojrzenie pokazuje, że nie wszystko jest nowe. Mimo to producent samochodów uzupełnia swoją ofertę – i uzupełnia dokładnie te braki.

Skoda wprowadza gamę e-samochodów: te modele powinny przekonać do 2026 r

Skoda zapowiada obecnie sześć nowych samochodów elektrycznych do 2026 roku, nie bez dumy. Jednak tylko cztery z nich są naprawdę nowe. Ponieważ poprzednie figurki z serii Enyaq – tzw Skoda Enyaq iV oraz wersja coupe Skoda Enyaq RS iV – mają zostać odświeżone w 2025 roku.

Ale rok wcześniej czeka nas prawdziwa nowość: planuje ją Skoda w pełni elektryczny Kompaktowy SUV i natychmiast ujawnił nazwę: Der Elroq ma być elektrycznym następcą Karoqa. Ale ponieważ został odświeżony dopiero w tym roku, oba prawdopodobnie będą nadal istnieć równolegle przez jakiś czas.

Skoda określa długość Elroqa na około 4,5 m. Byłoby to trochę więcej niż poprzednik z silnikiem spalinowym i wraz z typowym dla samochodów elektrycznych dużym rozstawem osi powinno być przyzwoita przestrzeń w środku opiekować się. Skoda chce oficjalnie zaprezentować samochód w 2024 roku, ale nie ma jeszcze daty wprowadzenia na rynek.

Wypożycz e-samochód i odbierz premię środowiskową

Volksstromer ze Skody: Mini-SUV oparty na VW

Najtańszy samochód elektryczny Skody jest również planowany na ten sam rok, co aktualizacje Enyaq. Czesi planują jeden o długości 4,1 m pod hasłem „Mały”. Stromer w stylu SUV-a, Cena: około 25 000 euro. Poprzednie doniesienia, a także sylwetka wskazują, że za tym stoi Skoda w wersji ID.2:

Tak Skoda wyobraża sobie najtańszy samochód elektryczny w portfolio w dającej się przewidzieć przyszłości. (Źródło obrazu: Skoda)

Podczas gdy VW ma teraz jeden z ID.2all bardziej typowa estetyka ścigany, ale plany ID.2 X powinny już wskazywać na mini-SUV Skody. Mała elektryczna Skoda ma mieć premierę w 2025 roku (źródło: Skoda).

Dzięki ID.2 VW po raz pierwszy rzucił okiem na bardziej przystępne cenowo modele grupy:

Identyfikator VW. 2all: samochód elektryczny za 25 000 euro

W 2026 Octavia będzie elektryczna

W 2026 roku przyjdzie czas na dwóch prawdziwych debiutantów. Skoda przyjrzała się już jednemu z nich dość obszernie: pod hasłem „Przestrzeń” Skoda planuje seryjną wersję samochodu koncepcyjnego Vision 7S – siedmiomiejscowego SUV-a. Wraz z tym konceptem Skoda zaprezentowała swój nowy język stylistyczny. W związku z tym Vision 7S do pewnego stopnia rezonuje również z innymi modelami. The Potężny SUV nowym okrętem flagowym Skody.

O wiele ważniejsze jest jednak to, co kryje się za słowem kluczowym „Combi”. Skoda pisze o jednym Reedycja bestsellera. To wyjaśnia, o co toczy się gra: Skoda będzie w 2026 roku Przedstaw elektryczną Octavię w wersji kombi. Fani e-samochodów i Skody powinni być równie podekscytowani tym modelem.

GIGA poleca

Popularny wśród czytelników GIGA

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech