Samsung Galaxy S22 w teście: Kompaktowy topowy telefon komórkowy z prawdziwą słabością

Samsung Galaxy S22 w teście: Kompaktowy topowy telefon komórkowy z prawdziwą słabością

Samsung Galaxy S22 to najmniejszy model nowej Klasy S i jednocześnie najtańszy wpis. Podobnie jak w przypadku modelu Plus, jakość smartfona została znacznie podniesiona, ale oszczędności poczyniono gdzie indziej. Możesz to wyraźnie odczuć podczas korzystania z niego. W raporcie z testu opowiem Wam, jak przeszedłem przez moje codzienne życie z Samsungiem Galaxy S22.

Samsung Galaxy S22 w teście: podsumowanie

Ocena GIGA: 8,4 / 10

ten Samsung Galaxy S22 przekonuje w teście dzięki kompaktowym rozmiarom, niewielkiej wadze, świetnemu wyświetlaczowi, wysokiej wydajności, dobremu aparatowi i naprawdę długiej gwarancji aktualizacji, dzięki czemu będziesz cieszyć się smartfonem przez wiele lat. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów również bardzo dobrze pasuje do nowej generacji w porównaniu do jej bezpośredniego poprzednika.

Samsung popełnił błąd, jeśli chodzi o żywotność baterii. Możesz przetrwać dzień z Galaxy S22, jeśli nie używasz zbyt często smartfona. Przy intensywnym użytkowaniu musisz znaleźć sposób na ładowanie smartfona w międzyczasie. A szkoda, bo poprzednik miał większą baterię i potrafił przekonać zauważalnie lepszą żywotnością baterii. Nawiasem mówiąc, zasilacz nie wchodzi w zakres dostawy. Będziesz musiał sam to zdobyć, jeśli go nie masz.

Każdy, kto jest zadowolony z krótkiego czasu pracy na baterii lub nie korzysta zbyt często ze smartfona, ale szuka kompaktowego telefonu komórkowego z dobrym aparatem i mocnym wyświetlaczem, z Samsungiem Galaxy S22 w cenie 849 euro. Wszyscy inni powinni wziąć Samsung Galaxy S22 Plus.

Sprawdź Samsung Galaxy S22 na Amazon

Zalety:

Wyświetlacz Konstrukcja kamery Wygląd jakości Wydajność Współczynnik kształtu Gwarancja aktualizacji 5 lat

Niekorzyść:

Żywotność baterii Brak zasilacza Brak opcji rozszerzenia pamięci Cena

Przyjemnie mały i poręczny

Smartfony z Androidem nie są już małe – przynajmniej nie tak małe, jak kiedyś. 6-calowe smartfony, takie jak Galaxy S22, są obecnie uważane za kompaktowe, ponieważ wygodnie leżą w dłoni. Zwłaszcza w porównaniu do Galaxy S22 Plus i S22 Ultra, normalny S22 wygląda na bardzo mały i lekki. Waży zaledwie 167 gramów. W połączeniu z dość wydłużonym ekranem smartfon świetnie leży w dłoni.

Tył Samsunga Galaxy S22 został ponownie wykonany z wysokiej jakości materiału. (Źródło obrazu: GIGA)

Jak już wspomniano w recenzji Galaxy S22 Plus, Jakość zauważalnie poprawiona w porównaniu do poprzednika. Nie ma już plastikowego oparcia. Galaxy S22 ma szklany tył, który jest teraz zamknięty w ramie. Można by niemal pomyśleć, że trzyma się w dłoni iPhone’a, choć ramka została przynajmniej lekko zaokrąglona przez Samsunga.

Wyświetlacz jest niesamowity

Samsung Galaxy S22 idealnie leży w dłoni. (Źródło obrazu: GIGA)

Samsung potrafi zbudować naprawdę dobre wyświetlacze a firma udowadnia to bardzo wyraźnie dzięki Samsungowi Galaxy S22. Nawet jeśli uzyskasz nieco niższą jasność na papierze z 1300 nitami niż w Galaxy S22 Plus i S22 Ultra z 1750 nitami, tak naprawdę tego nie zauważasz. Udało mi się robić świetne zdjęcia, nawet gdy słońce świeciło w moją stronę lub bezpośrednio na wyświetlacz. Rozdzielczość FHD+ jest wystarczająca, a częstotliwość odświeżania 120 Hz zapewnia płynne wyświetlanie treści. Jedynym problemem dla mnie jest to, że folia ochronna nie jest już instalowana fabrycznie. Tutaj powinieneś dostać szkło pancerne (spójrz na Amazon).

Dopasowanie wydajności i oprogramowania

Na Samsung Galaxy S22 jest kilka aplikacji typu bloatware. (Źródło obrazu: GIGA)

Exynos 2200 działa w Samsungu Galaxy S22, który w połączeniu z 8 GB RAM i Androidem 12 z “One UI 4.1” wytwarza bardzo wysoką wydajność. W połączeniu z wyświetlaczem 120 Hz otrzymujesz absolutnie płynny wyświetlacz. Ale wykonanie nie jest idealne. Od czasu do czasu pojawiają się drobne opóźnienia, zwłaszcza podczas uzyskiwania dostępu do sprzętu, takiego jak kamera. Ale to naprawdę narzekanie na wysokim poziomie. W normalnym użytkowaniu w ogóle tego nie zauważysz.

Oprogramowanie Samsung jest zarówno w sposobie działania, jak i z przyszłym bezpieczeństwem na niezwykle wysokim poziomie. Wszystko jest oczywiste, jesteś przyjemnie prowadzony przez proces konfiguracji i możesz łatwo przełączyć się ze starego na nowy telefon. Dużo się wydarzyło w porównaniu z poprzednimi. Jasne, wciąż są tu i tam irytujące funkcje, takie jak wiele usług Samsunga i aplikacji typu bloatware, których nikt tak naprawdę nie potrzebuje. Ale tak długo, jak nie przeszkadza ci to zbytnio, jest to absolutnie w porządku.

Samsung Galaxy S22 otrzymuje cztery nowe wersje Androida i pięć lat aktualizacji zabezpieczeń. (Źródło obrazu: GIGA)

Jeśli kupisz Samsung Galaxy S22, dostaniesz go pięć lat aktualizacji zabezpieczeń i cztery nowe wersje Androida. Smartfon jest dostarczany z Androidem 12, a Ty nadal będziesz otrzymywać Androida 13, 14, 15 i 16. Tutaj jesteś doskonale zabezpieczony na kilka następnych lat.

Aparaty robią piękne zdjęcia

Aparat Samsung Galaxy S22 robi piękne zdjęcia. (Źródło obrazu: GIGA)

Jeśli interesuje Cię wydajność aparatu Galaxy S22, powinieneś zapoznać się z recenzją Galaxy S22 Plus. Zainstalowane są dokładnie te same czujniki. ten Aparat działa na bardzo wysokim poziomie. Potem tylko kilka zdjęć, które zrobiłem smartfonem podczas moich wycieczek rowerowych. Daje to dobre wrażenie jakości aparatów.

Żywotność baterii jest na granicy

Właściwie jestem trochę rozczarowany tym punktem. Jak we wszystkich moich testach, zawsze korzystam z funkcji 120 Hz smartfona, gdy jest ona dostępna. Tak też jest w przypadku Samsunga Galaxy S22. Akumulator stał się mniejszy w porównaniu do swojego poprzednika. Masz do dyspozycji tylko 3700 mAh. W normalnym użytkowaniu przetrwam dzień tylko ze szczęściem. Podczas gdy wciąż osiągałem czas wyświetlania od 5 do 6 godzin z Galaxy S21 z baterią 4000 mAh, mam tylko 4 do maksymalnie 5 godzin z następcą. A ze smartfona korzystałem tylko w trybie 4G. Co zatem powinno się wydarzyć w sieci 5G?

Samsung Galaxy S22 ma mniejszą baterię niż jego poprzednik. (Źródło obrazu: GIGA)

Przy intensywnym użytkowaniu z dużą ilością surfowania w sieci, robienia zdjęć i oglądania filmów w WiFi ale także w sieci komórkowej od Vodafone, nie przetrwałem dnia. musiałem do gniazdka wczesnym wieczorem. Moim zdaniem to po prostu za mało. Bateria nie powinna była być mniejsza. Jeśli chcesz bezpiecznie przejść przez dzień, musisz sięgnąć po Galaxy S22 Plus lub Galaxy S22 Ultra na lepsze lub gorsze.

A ładowanie zajmuje stosunkowo dużo czasu. Chociaż możesz stosunkowo szybko uzyskać do 50 procent z 25-watowym zasilaczem, wszystko po 50 procentach bardzo się ciągnie. Więc zwykle odłączam telefon komórkowy na około 50 procent, jeśli nie mogę przeżyć dnia i nadal go używać. Wtedy będzie dobrze. Ogólnie rzecz biorąc, pełne naładowanie smartfona za pomocą 25-watowej ładowarki zajmuje około godziny. Konkurencja może to zrobić znacznie szybciej.

oceny w szczegółach

Kategoria
Ocena (maks. 10)

Wykonanie, styl i design 9 Wyświetlacz 9 Kamery 9 Oprogramowanie 9 Wydajność 9 Telefonia i dźwięk 8 Pamięć masowa 8 Bateria i życie codzienne 6

w sumie
8.4

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech