Punkty we Flensburgu: zapytanie o stanowisko, demontaż i wygaśnięcie

Punkty we Flensburgu: zapytanie o stanowisko, demontaż i wygaśnięcie

Jeśli źle zachowałeś się na drodze i zostałeś na tym przyłapany, możesz nie tylko zapłacić grzywnę, ale także otrzymać jeden lub więcej punktów we Flensburgu. Z tego poradnika dowiesz się, jak sprawdzić saldo punktów, jak aktywnie zmniejszać punkty i kiedy tracą ważność.

Jeśli przejechałeś na czerwonym świetle lub złamałeś dozwoloną prędkość i otrzymałeś za to punkt, możesz sam sprawdzić, ile masz punktów. Każdy może Dostęp do rejestru umiejętności prowadzenia pojazdów brać. Dzięki nowemu dowodowi osobistemu z funkcją online możesz nawet złożyć wniosek online do Federalnego Urzędu Transportu Samochodowego (możesz to zrobić tutaj).

Jeśli go nie posiadasz, możesz również złożyć wniosek w formie pisemnej – czyli pocztą. Wymaga to uwierzytelnionego podpisu lub podpisu czytelnego Kopia przedniej i tylnej strony dowodu osobistego. Jednak pierwsza opcja nie jest darmowa, bo trzeba po nią iść do urzędu. Informacji nie można uzyskać ani faksem, ani telefonicznie, ponieważ w ten sposób nie można jednoznacznie się zidentyfikować. Możesz również zapytać o swoje punkty na miejscu.

the ADAC oferuje próbkę na żądanie pocztą:

Punkty zapytania we Flensburgu pocztą – przykładowe zapytanie

Rejestr umiejętności jazdy: ile punktów można mieć?

Aby zachować prawo jazdy, musisz pozostać poniżej 8 punktów. Do tego czasu istnieją jednak dwie kolejne gradacje. Najpierw pojawia się ostrzeżenie, czyli wezwanie do zmiany stylu jazdy. Dodatkowo zaleca się dobrowolny udział w seminarium dotyczącym redukcji punktów aktywnych. Z ostrzeżenia, które otrzymujesz za 6 punktów, nie możesz już tego odebrać.

Od 8 punktów jazda się kończy: prawo jazdy zostanie cofnięte, a wraz z nim prawo do siadania za kierownicą. Potem dostaniesz szmatę najwcześniej po 6 miesiącach Ponownie. Aby to zrobić, musisz jednak wykazać, zdając MPU, że nadajesz się do kierowania pojazdem.

Zwrotnica
pomiar

4-5 ostrzeżenie 6-7 ostrzeżenie od 8 cofnięcia

W poniższych przewodnikach podzieliliśmy liczbę punktów, które otrzymujesz za przekroczenie prędkości i inne wykroczenia:

Wskazówki dotyczące czytania

Marco Kratzenberga

Zmniejsz punkty i pozwól im wygasnąć – jak to działa?

Dopóki nie zostałeś ostrzeżony, możesz aktywnie zdobywać punkty – ale jest to możliwe tylko w ograniczonym zakresie. Jeśli nie masz jeszcze pięciu punktów, możesz zrobić jeden Seminarium umiejętności jazdy wziąć udział. Po tym dostajesz punkt uchylony. Jest jednak pewien haczyk: na takim seminarium można stracić tylko jeden punkt na 5 lat.

Nie oznacza to jednak, że utkniesz na punktach na zawsze. Zamiast tego punkty wygasają z biegiem lat. Czas trwania zależy od ciężkość przestępstwa na. Czy jest to wykroczenie czy przestępstwo? Zdobyłeś punkt lub dwa? W zależności od czasu wykreślenie wykroczenia drogowego z rejestru zajmuje od 2,5 do 10 lat.

Małe pocieszenie: w końcu od 2014 r sztywne terminy spłaty, co oznacza, że ​​czas oczekiwania nie wydłuża się o kolejny punkt. Każdy pojedynczy wpis jest niezależny i jest automatycznie usuwany po upływie terminu. Dokładne okresy spłaty podaliśmy tutaj (źródło: ADAC):

wykroczenie
okres spłaty

Wykroczenie administracyjne za 1 punkt 2,5 roku Wykroczenie administracyjne za 2 punkty 5 lat Wykroczenie za 2 punkty 5 lat Wykroczenie za 3 punkty 10 lat

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech