Przechowuj prawidłowo butle gazowe i naboje gazowe: musisz na to zwrócić uwagę

Przechowuj prawidłowo butle gazowe i naboje gazowe: musisz na to zwrócić uwagę

Kuchenki kempingowe są obecnie bardzo popularne. Pracują z nabojami gazowymi, które muszą być odpowiednio przechowywane. (Źródło obrazu: Enders/Aldi)


Obecnie wiele osób po raz pierwszy w życiu styka się z butlą gazową i nabojem gazowym. Zaopatrują się w grill gazowy lub kuchenkę kempingową, aby przygotować się na wypadek zaciemnienia. Istnieją jednak zasady dotyczące tego, jak i gdzie można przechowywać butle gazowe i naboje gazowe.

Bezpiecznie przechowuj butle gazowe i naboje gazowe

Jeśli, jak wiele innych osób, kupiłeś małą kuchenkę gazową z nabojami lub kuchenkę kempingową na duże butle gazowe, to musisz mieć też miejsce do ich przechowywania. A to nie jest takie proste, jak pokazuje bliższe spojrzenie. Kuchenki gazowe są często sprzedawane z co najmniej ośmioma wkładami gazowymi (patrz Amazon). Nie możesz mieć tylu w swoim mieszkaniu lub domu. W Niemczech obowiązują takie przepisy.

Sprzedawcy często sprzedają kuchenki gazowe z kilkoma wkładami gazowymi, których nie wolno przechowywać w całości w mieszkaniu. (Źródło obrazu: Magnum/Amazon)

Przechowuj naboje gazowe

Nie przechowuj wolno umieszczać naboje gazowe poniżej poziomu gruntu, na przykład w piwnicy, w sypialni, na klatce schodowej, w korytarzu, pasażu lub przejściu budynków.może przechowywać maksymalnie dwa naboje gazowe na mieszkanie. Nie mogą znajdować się w tym samym pomieszczeniu. Limit dotyczy pełnych i pustych nabojów gazowych. Ważne jest również, aby naboje gazowe były przechowywane w pozycji pionowej. Musisz chronić naboje przed uszkodzeniem i ciepłem. Ponadto pomieszczenie powinno być dobrze wentylowane na wypadek nieszczelności. Zalecane jest chłodne i ciemne miejsce do przechowywania.Przechowuj indywidualnie na zewnątrz jest możliwe, ale należy uniemożliwić dostęp osobom trzecim. Więc nie możesz po prostu umieścić ich w swoim ogrodzie. Trzeba je także chronić przed wysokimi temperaturami, na przykład przed słońcem.

Niewłaściwe postępowanie może spowodować deflagrację i wybuchy. Dlatego ważne jest, aby zwracać uwagę na prawidłowe przechowywanie nabojów gazowych.

Przechowuj butle gazowe

Nie przechowuj czy wolno przechowywać butle gazowe poniżej poziomu gruntu. Obowiązują tu te same zasady, co w przypadku nabojów gazowych.może przechowywać maksymalnie dwie butle gazowe tej samej wielkości w mieszkaniu lub domu. Istnieje również szopa ogrodowa. Jedna z nich musi być w użyciu, druga może stać w zastępstwie w innym pomieszczeniu.Przechowuj na zewnątrz jest możliwe pod baldachimem bez żadnych problemów i ograniczeń. Zaleca się przechowywanie tylko takiej liczby butli z gazem, jakiej naprawdę potrzebujesz. Ponadto musisz chronić je przed nieautoryzowanym dostępem. Pełne i puste butle gazowe należy przechowywać oddzielnie.

Generator słoneczny może zapewnić Ci energię elektryczną:

Nie przesadzaj z dostawą gazu

Nawet jeśli wiele osób boi się blackoutu w Niemczech, nie należy przesadzać z dostawą butli gazowych lub nabojów gazowych. Niewłaściwe przechowywanie może narazić Ciebie i innych na ryzyko i wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech