Prezentacja Honor Magic 4 Pro: Samsung mierzy się z twardą konkurencją

Prezentacja Honor Magic 4 Pro: Samsung mierzy się z twardą konkurencją

Wraz z Honor Magic 4 Pro chińska firma wprowadziła naprawdę potężny smartfon z wyższej półki, który z łatwością nadąża za Galaxy S22 Ultra lub iPhone 13 Pro Max. Honor czasami integruje nawet technologie, których nie oferuje konkurencja. Firma wychodzi z cienia Huawei.

Honor Magic 4 Pro: Topowy smartfon z zaawansowanymi funkcjami

Kiedy myślisz o Honorze, wciąż masz na myśli Huawei jako firmę macierzystą. To już koniec. Po sprzedaży Honora chińska firma jest niezależna i naprawdę podkręca temperaturę. Z Honor Magic 4 Pro został zaprezentowany jako telefon komórkowy z najwyższej półkit, który nie tylko przewyższa Huawei P50 Pro, ale może też być naprawdę niebezpieczny dla Samsunga i Apple – przynajmniej tak twierdzi Honor.

Z czysto technicznego punktu widzenia również byśmy się zgodzili. Honor Magic 4 Pro jest naprawdę dobrze wyposażony. Posiada wyświetlacz LTPO OLED trzeciej generacji, który ma przekątną 6,81 cala i pracuje z częstotliwością do 120 Hz. Jasność jest określona na maksymalnie 1000 nitów, dzięki czemu wyświetlacz jest dobrze czytelny w prawie każdej sytuacji oświetleniowej. Dla porównania: Galaxy S22 Ultra osiąga aż 1750 nitów. Honor wciąż pozostaje w tyle. Na samym wyświetlaczu jest zintegrowana kamera 3D do bezpiecznego rozpoznawania twarzyktóry w podobnej formie znamy z iPhone’a, a czujnik linii papilarnych to ultradźwiękowe rozwiązanie, z którego korzysta również Samsung.

Honor Magic 4 Pro ma zaokrąglony wyświetlacz po bokach. (Zdjęcie: Honor)

Honor Magic 4 Pro jest zasilany przez Snapdragon 8 Gen 1, który ma do 12 GB pamięci RAM i maksymalnie 512 GB pamięci wewnętrznej, zaczynając od 256 GB. Nie ma wersji z 128 GB. Bateria jest zdecydowanie atrakcją. Mierzy 4600 mAh i może można ładować zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo z mocą 100 watów. Żaden inny smartfon tego nie potrafi. Opcjonalnie oferowana jest bezprzewodowa stacja ładująca. System operacyjny to Android 12 z Magic UI 6.0. Można uzyskać dostęp do wszystkich usług i aplikacji Google.

Oczywiście wzrok przykuwa również optyka. Przód Honor Magic 4 Pro wygląda prawie bez obramowania, podczas gdy ogromny aparat z tyłu przyciąga wzrok. W środku jest Zintegrowana kamera Perisko 64 MP, który umożliwia 100-krotny zoom. Aparat główny i ultraszerokokątny mają rozdzielczość 50 MP i mają tworzyć bardzo dobre zdjęcia i filmy, zwłaszcza dzięki sztucznej inteligencji. Na przykład stosowana jest tutaj również technologia IMAX.

Najważniejsze cechy Honor Magic 4 Pro na pierwszy rzut oka. (Zdjęcie: Honor)

Honor Magic 4 jest nieco odchudzony

Podczas gdy Honor Magic 4 Pro obejmuje absolutnie high-endowy zakres, Honor Magic 4 jest nieco słabszy w wielu obszarach. Smartfon ma tylko certyfikat IP54, a nie IP68, jak jego starszy brat. Jest tylko teleobiektyw 8 MP, brak skanera 3D z przodu, a akumulator można ładować tylko przy 66 watach za pomocą kabla.

Honor Magic 4 (Pro): cena i dostępność

Honor nie wymienia żadnych cen. Premiera rynkowa Honor Magic 4 i Magic 4 Pro powinna nastąpić dopiero latem 2022 roku. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość i mieć nadzieję, że smartfony nie są do końca przecenione. Poprzednik kosztował 1099 euro. Powinniśmy oczekiwać, że będziemy w pobliżu tego zakresu.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech