iPhone od początku: robienie zdjęć i filmowanie

iPhone od początku: robienie zdjęć i filmowanie

Christoph Lumetzberger 28 lutego 2022 r.

Najlepszy aparat to zawsze ten, który masz przy sobie. Zwykle nosisz ze sobą iPhone’a, więc jest szczególnie odpowiedni do robienia zdjęć w życiu codziennym lub podczas krótkiej podróży. Jakość obrazu jest teraz co najmniej porównywalna z aparatem kompaktowym, a nawet go przewyższa.

● Migawka za pomocą iPhone’a
Jeśli chodzi o migawki, ważne jest, aby być szybkim. Sytuacja często kończy się, zanim wyjmiesz aparat. Za pomocą iPhone’a możesz również zrobić zdjęcie bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Aby to zrobić, po prostu dotknij małej ikony aparatu w lewym dolnym rogu ekranu blokady i możesz zrobić zdjęcie, naciskając przycisk migawki (1) uzyskiwać.

● Robienie zdjęć
Jeśli masz czas na robienie zdjęć, możesz również korzystać z funkcji aparatu w ukierunkowany sposób. Po uruchomieniu aplikacji aparatu (ikona aparatu), najpierw wybierz współczynnik powiększenia (jeśli jest dostępny) (0,5x, 1x lub 2) i skieruj aparat na obiekt. Określ ostrość i ekspozycję, dotykając odpowiedniego miejsca na wyświetlaczu. Naciśnij spust (1). Zdjęcie zostanie zrobione i przekazane do aplikacji Zdjęcia. Możesz go tam obejrzeć później.

fotografia_fotografia_iPhone

● Film
Do filmowania, oczywiście, wybierz „Wideo” w aplikacji aparatu zamiast „Zdjęcie”. Teraz skieruj aparat na obiekt, ustal – jeśli to możliwe – współczynnik powiększenia, a także ekspozycję i ostrość opuszkiem palca i rozpocznij nagrywanie za pomocą spustu migawki (1). Unikaj szybkiego panoramowania podczas filmowania. Górna część wyświetlacza pokazuje, jak długo trwa nagrywanie wideo (2). Aby zatrzymać nagrywanie, ponownie naciśnij przycisk migawki (3). Film jest przekazywany do aplikacji Zdjęcia i tam zapisywany w albumie Wideo.

Fotografia_filmowanie na iPhone

● Rób zdjęcia na żywo
Jeśli posiadasz co najmniej iPhone’a 6s, możesz skorzystać z jednej z najpopularniejszych funkcji aparatu iPhone’a – Live Photos. Są to animowane zdjęcia, w których osadzona jest niewielka sekwencja wideo. Aby zrobić zdjęcie na żywo, dotknij odpowiedniej ikony na ekranie przed zrobieniem zdjęcia (1). Następnie zrób zdjęcie jak zwykle (2). Podczas przeglądania w aplikacji Zdjęcia mocno naciśnij zdjęcie, aż zostanie animowane.

Fotografowanie iPhone'a_Zdjęcia na żywo

● Zrób panoramę
Aparat iPhone’a ma jeszcze jedną funkcję, której nie oferuje wiele aparatów cyfrowych – funkcję panoramy. Ponadto iPhone ułatwia fotografowi. Po uruchomieniu aplikacji aparatu wybierz „Pano” (1) jednym dotknięciem palca. Na wyświetlaczu pojawi się biała strzałka (2). Teraz naciśnij spust (3) i powoli, ale równomiernie przesuwaj iPhone’a w prawo. Upewnij się, że biała strzałka zawsze pozostaje na linii. Aby zatrzymać nagrywanie, ponownie dotknij przycisku migawki.

Fotografia iPhone_Panorama

● Lepsza ekspozycja dzięki zdjęciom HDR
W złych warunkach oświetleniowych, takich jak podświetlenie lub wysoki kontrast, wiele zdjęć zawodzi. Aby temu zapobiec, aparat iPhone’a ma funkcję HDR. Jeśli ta opcja jest włączona, wykonuje kilka zdjęć z różnymi ekspozycjami i automatycznie łączy je w zdjęcie w dużej mierze prawidłowo naświetlone. Włączasz to, włączając „Smart HDR” w „Ustawieniach” aplikacji aparatu na dole (1). Kamera wykorzystuje tę funkcję zawsze, gdy wymagają tego warunki oświetleniowe.

Fotografia iPhone'a_Zdjęcie HDR

● Wstaw filtr zdjęć
Podobnie jak w przypadku „prawdziwych” aparatów cyfrowych, podczas robienia zdjęć aparatem iPhone’a możesz używać różnych filtrów fotograficznych. Aby to zrobić, po uruchomieniu aplikacji Aparat przesuń palcem w górę po wpisach, takich jak „Wideo, zdjęcie, portret” i dotknij ikony filtra (1). Następnie pojawi się podgląd, w jaki sposób odpowiednie filtry, takie jak „Czarno-biały”, „Natychmiastowy obraz” itd., będą działać z wybranym motywem. Następnie dotknij filtra (2) i zrób zdjęcie.

iPhone fotografia_filtry fotograficzne

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android