Praktyczne wideo Pixel 7: pierwsze wrażenie bardziej kompaktowego telefonu Google

Praktyczne wideo Pixel 7: pierwsze wrażenie bardziej kompaktowego telefonu Google

Wraz z Pixel 7 i Pixel 7 Pro, Google wprowadził dwa nowe topowe smartfony, które zostały ulepszone szczegółowo w porównaniu ze smartfonami Pixel 6. Google ulepszyło projekt, aparat i funkcje oprogramowania, dzięki którym telefony Pixel są tak wyjątkowe. Cena pozostaje bez zmian, co w obecnej sytuacji jest bardzo zachęcające. Mamy pierwsze wrażenie na temat Pixela 7.

Google Pixel 7 w trybie Hands-On-Video

Google Pixel 7 otrzymaliśmy z wyprzedzeniem i udało nam się uzyskać jego pierwsze wrażenie. Jak wcześniej podejrzewano, Google dopracował Pixela 7 tylko szczegółowo. Można spodziewać się zmian w konstrukcji, wyświetlacz jest nieco mniejszy, ale jaśniejszy, a bateria nieco się skurczyła. Zoptymalizowano również kamerę, która korzysta z możliwości procesora Tensor G2. W powyższym filmie nasz kolega Frank daje pierwsze wrażenia, gdy ja już jestem zajęty testowaniem Pixel 7 Pro i Pixel Watch.

Google Pixel 7 - Odblokowany smartfon z Androidem i szerokokątnym obiektywem - 128 GB - Obsidian

Google Pixel 7 – Odblokowany smartfon z Androidem i szerokokątnym obiektywem – 128 GB – Obsidian

Cena może być teraz wyższa. Cena na dzień 10.12.2022 15:56

Google Pixel 7 (Pro) z nowym designem

Pixel 6 i Pixel 6 Pro (test) są bardzo zauważalne dzięki dużej sekcji aparatu z tyłu. To trochę rozbraja Google z Pixel 7 i Pixel 7 Pro. Kolor sekcji kamery nie wyróżnia się już tak mocno i przyjmuje akcentujący kolor ramki. Kamery są teraz wycięte i znacznie bardziej przyciągają wzrok.

Kolory Google Pixel 7 i Pixel 7 Pro. (źródło obrazu: Google)

Podobnie jak Pixel 6 i Pixel 6 Pro, nadal wyróżniasz się wizualnie dzięki Pixel 7 i Pixel 7 Pro. Ale ludzie, których fotografujesz, wiedzą teraz, gdzie szukać, dzięki bardziej widocznym sekcjom aparatu.

Google poprawia jakość zdjęć i filmów

kapelusz Google poprawiono kamery zarówno w Pixel 7, jak i Pixel 7 Pro. Pixel 7 wciąż nie ma zoomu optycznego, ale Google chce to zrekompensować głównym aparatem 50 MP i sztuczką. Dostępny jest 2-krotny zoom, przycinając kadr 12,5 MP ze zdjęcia 50 MP, dzięki czemu jakość obrazu nie jest zagrożona po powiększeniu. Powiększenie 2x powinno być możliwe prawie bez strat i maksymalnie 8x z zoomem cyfrowym. Ultraszerokokątny aparat 12 MP pozostaje, a przedni aparat może teraz uchwycić znacznie więcej dzięki szerokiemu kątowi. Wszystkie kamery mogą nagrywać wideo 4K z prędkością 60 klatek na sekundę.

Pixel 7 Pro pozostaje z aparatem 50 MP. Ultraszerokokątny 12 MP jest teraz optycznie stabilizowany i może robić jeszcze lepsze zdjęcia. Teleobiektyw 48 MP obsługuje 5-krotny zoom optyczny. Możliwe jest maksymalne powiększenie 30x. Ponownie, wszystkie kamery mogą nagrywać wideo 4K z prędkością 60 klatek na sekundę.

Zasadniczo Google znacznie poprawiło jakość obrazu z kamer. Nowy z dodano “Makro Focus”, co pozwala uzyskać świetne zbliżenia. Google zintegrował też funkcję, dzięki której można ponownie wyostrzyć całe zdjęcia, a nie jak dotychczas tylko twarze. Tryb noktowizora nie tylko robi zdjęcia lepszej jakości, ale teraz również wyzwala znacznie szybciej. Cały proces przetwarzania został znacznie przyspieszony, dzięki czemu można robić lepsze zdjęcia w nocy.

Zoptymalizowano nie tylko zdjęcia, ale także filmy. Można go nagrywać w HDR w 10 bitach. „Cinematic Blur” to nowość. Funkcja może rozmyć tło filmów i wyostrzyć rzeczy na pierwszym planie. Do tego dochodzi znacznie lepsza stabilizacja obrazu, jaką znasz z kamer akcji, takich jak GoPro.

Nowe funkcje oprogramowania

Wyświetlacz Google Pixel 7 stał się nieco mniejszy i ma 6,3 cala. (Źródło zdjęcia: Google) Jedną z najfajniejszych nowych funkcji, które można wykorzystać również w Niemczech, jest możliwość wykonywania transkrypcji wiadomości głosowych. Jeśli więc otrzymasz długą wiadomość głosową i nie chcesz jej słuchać, możesz po prostu pozwolić Pixel 7 lub Pixel 7 Pro utworzyć transkrypcję. Możesz wtedy po prostu przeczytać wiadomość głosową zamiast jej odsłuchiwać. Otrzymasz również wsparcie dla wprowadzania głosowego od Asystenta Google. Na przykład możesz wyszukiwać emotikony bezpośrednio i wstawiać je, gdy używasz wprowadzania głosowego.Dzięki „krystalicznie czystym połączeniom” jakość połączeń telefonicznych powinna zostać ponownie znacznie poprawiona. Nawet jeśli hałas otoczenia jest bardzo głośny, uczenie maszynowe odfiltrowuje hałas tła i znacznie lepiej przekazuje dźwięk.Po raz pierwszy obsługiwane jest też rozpoznawanie twarzy. Oprócz odcisku palca możesz także używać twarzy do bezpiecznego logowania się do smartfona.

Nowe telefony Pixel nadal obsługują wszystkie znane funkcje, które znasz już z ich poprzedników. Możesz je ponownie zobaczyć na filmie:

Technicznie ulepszony

Google Pixel 7 Pro zachowuje 6,7-calowy wyświetlacz. (źródło obrazu: Google)

Wszystko to dzięki nowemu Procesor Tensor G2 i układ zabezpieczający Titan M2 możliwy. Są one instalowane zarówno w Pixel 7, jak i Pixel 7 Pro. Wyświetlacz Pixel 7 stał się nieco mniejszy i ma 6,3 cala i nadal obsługuje 90 Hz, a Pixel 7 Pro ma 6,7 ​​cala przy 120 Hz. Oba wyświetlacze stały się o 25 procent jaśniejsze. Tym razem oba smartfony mają do wyboru 128 lub 256 GB pamięci wewnętrznej. Bateria Pixela 7 mierzy 4355 mAh i można ją szybko naładować do 30 watów. Bateria Pixela 7 Pro wynosi 5000 mAh. Szybkość ładowania pozostaje taka sama. Zasilacz nie jest wliczony w cenę. Android 13 jest preinstalowany i masz gwarancję na pięć lat aktualizacji.

Google Pixel 7 (Pro): cena i dostępność

Google Pixel 7 można teraz zamówić od 649 euro. Osoby zamawiające w przedsprzedaży otrzymują Pixel Buds Pro za darmo. Pixel 7 Pro kosztuje od 899 euro, a Pixel Watch jest bezpłatny w przedsprzedaży. Premiera rynkowa nastąpi 13 października 2022 roku.

Google Pixel 7 - Odblokowany smartfon z Androidem i szerokokątnym obiektywem - 128 GB - Obsidian

Google Pixel 7 – Odblokowany smartfon z Androidem i szerokokątnym obiektywem – 128 GB – Obsidian

Cena może być teraz wyższa. Cena na dzień 10.12.2022 15:27

Google Pixel 7 Pro – odblokowany smartfon z Androidem 5G z teleobiektywem, obiektywem szerokokątnym i 24-godzinnym

Google Pixel 7 Pro – odblokowany smartfon z Androidem 5G z teleobiektywem, obiektywem szerokokątnym i 24-godzinnym

Cena może być teraz wyższa. Cena na dzień 10.12.2022 17:31

Nie chcesz przegapić nowych wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i poradników? Śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech