PlayStation 5: HMDI 2.1, USB i wszystkie połączenia w zestawieniu

PlayStation 5: HMDI 2.1, USB i wszystkie połączenia w zestawieniu

PlayStation 5 wykorzystuje HDMI 2.1 do przesyłania danych do podłączonego telewizora. Posiada również szereg innych połączeń z przodu iz tyłu. Dajemy Ci przegląd wszystkich portów USB, HDMI i sieciowych konsoli.

Dzięki HMDI 2.1 PlayStation 5 może przesyłać do telewizora znacznie większą przepustowość danych. Pozwala to na grę w wysokich rozdzielczościach, takich jak 4K z prędkością do 120 klatek na sekundę. Oprócz zasilania i połączenia z Internetem PlayStation 5 ma również 4 wejścia USB. Podczas gdy większość portów znajduje się z tyłu konsoli, niektóre gniazda można znaleźć również z przodu PS5.

Połączenia z przodu PlayStation 5

Z przodu PS5 znajdziesz nie tylko przycisk zasilania, ale w przypadku wersji z płytą również przycisk wysuwania nośnika danych. Dostępne są również dwa różne porty USB:

USB-Type-A (Hi-Speed USB) USB-Type-C (SuperSpeed USB / USB 3.1 / USB 3.2 Gen 2 z maks. 10 GBit / s)

Połączenia z tyłu PlayStation 5

Jak zwykle tył PS5 ma złącza do zasilania, HDMI 2.1 i kabel Ethernet. Alternatywnie PS5 można jednak ponownie połączyć z Internetem przez WLAN . Z tyłu PS5 są jeszcze dwa porty USB. W szczególności dostępne są następujące połączenia:

Port HDMI 2.1 OUT / obsługa telewizorów 4K 120Hz, telewizorów 8K, VRR – obsługa VRR nie jest jeszcze zintegrowana, powinna nastąpić po aktualizacji. 2 × porty USB typu A (Super-Speed USB / USB 3.1 / USB 3.2 Gen 2 z prędkością do 10 GBit/s) Gigabit Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T)

Zakres dostawy obejmuje kabel HDMI, który spełnia wymagania HDMI 2.1, ale współpracuje również ze starszymi telewizorami, które mają na przykład tylko wejście HDMI 2.0. Jeśli potrzebujesz innego kabla HDMI, możesz znaleźć kompatybilne modele na Amazon:

Łączność kontrolera DualSense PS5

Aby ułatwić parowanie z konsolą, kontroler należy podłączyć raz kablem USB-C . Wtedy kontroler i konsola „znają się” i komunikują ze sobą bezprzewodowo poprzez Bluetooth 5.1. Ponieważ żywotność baterii kontrolera wynosi tylko kilka godzin, musisz go ładować częściej. Tutaj warto dokupić dłuższy kabel USB-C na USB-C, aby móc kontynuować grę szybko i z wystarczającą swobodą ruchów w przypadku spontanicznej utraty energii.

Kontroler posiada również zintegrowany mikrofon . Jest to domyślnie aktywne i w niektórych tytułach online automatycznie przesyła dźwięk do innych gier. Jeśli tego nie chcesz, możesz wyłączyć mikrofon za pomocą oprogramowania PS5 lub wąskiego przycisku pod przyciskiem PlayStation na kontrolerze.

Wreszcie, DualSense ma również gniazdo jack . Zwolennicy klasycznych słuchawek mogą podłączyć je bezpośrednio do kontrolera.

Jak PS5 jest dostępne online?

PS5 obsługuje WLAN zgodnie z nowoczesnym standardem WiFi 6 . Zakładając kompatybilny router, który idealnie znajduje się blisko konsoli, możesz spodziewać się wysokich prędkości połączenia internetowego i niskich opóźnień podczas gry online.

Jeśli jednak jest na to miejsce, zalecamy podłączenie konsol do routera za pomocą kabla Ethernet. Gigabitowe połączenie sieciowe jest zwykle szybsze, stabilniejsze i bardziej niezawodne, a ponadto masz w sieci WLAN o jedno urządzenie mniej, które musiałoby dzielić dostępną przepustowość sieci bezprzewodowej z innymi urządzeniami.

Czy PS5 działa na moim telewizorze/projektorze/monitorze?

Z dużym prawdopodobieństwem. Nawet jeśli PS5 obsługuje HDMI 2.1 , jest wstecznie kompatybilny z HDMI 2.0 . Niektóre zaawansowane funkcje, takie jak rozdzielczość 4K przy 120 Hz, zmienna liczba klatek na sekundę lub HDR, działają tylko na ekranach obsługujących HDMI 2.1, ale ogólnie granie na PS5 jest również możliwe na starszych wyświetlaczach.

Możesz więc podłączyć kontroler do PlayStation 5

Kontroler DualSense PlayStation 5 ma port USB Type-C . Ten sam port znajduje się również z przodu konsoli.

Jeśli więc chcesz nawiązać połączenie kablowe między konsolą a kontrolerem DualSense, na przykład w celu skonfigurowania kontrolera po raz pierwszy lub w celu naładowania kontrolera, port USB typu C jest najlepszym wyborem. Oczywiście możesz również ładować kontroler za pomocą innych ładowarek, takich jak te, które można znaleźć w większości obecnych telefonów z systemem Android.

Gdy nie ma połączenia przewodowego, DualSense komunikuje się bezprzewodowo z konsolą przez Bluetooth 5.1 , dzięki czemu możesz swobodnie grać, nawet jeśli konsola znajduje się na drugim końcu pokoju.

Możesz więc podłączyć zestaw słuchawkowy do PlayStation 5

Oficjalny bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Pulse 3D firmy Sony dla PS5 można podłączyć do PlayStation 5 za pomocą dołączonego bezprzewodowego adaptera USB. Można do tego wykorzystać zarówno jeden z portów USB typu A z tyłu, jak i port USB typu A z przodu.

Bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Pulse 3D można kupić nie tylko na oficjalnej stronie internetowej, ale także na Amazon:

Dzięki złączu jack 3,5 mm na zestawie słuchawkowym , słuchawki można podłączyć również do urządzeń mobilnych oraz PlayStation VR. Ponieważ kontroler DualSense ma gniazdo jack 3,5 mm, połączenie jest również możliwe – ale nie ma to większego sensu.

PS5 Digital Edition za 399 euro:

PS5 Digital Edition w Amazon PS5 Digital Edition w MediaMarkt PS5 Digital Edition w Saturn

PS5 z napędem za 499 euro:

PS5 z napędem na Amazon PS5 z napędem na MediaMarkt PS5 z napędem na Saturn

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech