Pieniądze na noc w Postbank: wypłata, przelew i odsetki – wszystko ważne

Pieniądze na noc w Postbank: wypłata, przelew i odsetki – wszystko ważne

Konto rynku pieniężnego Postbank to właściwy wybór, jeśli chcesz oszczędzać pieniądze, które powinny być dostępne przez cały czas i powinny być oprocentowane. Konta pieniężne na telefon są zwykle subkontami konta czekowego i możesz uzyskać dostęp do pieniędzy natychmiast w dowolnym momencie. Wyjaśniamy Ci, jak to działa.

Pieniądze na połączenia są cudownie nieskomplikowane: kwoty na tym „specjalnym koncie” są przechowywane w oddzielnym obszarze, który istnieje równolegle do normalnego konta. Możesz otrzymywać co miesiąc określoną kwotę automatycznie na swoje konto rynku pieniężnego w Postbank, oszczędzając w ten sposób na określony cel. Kiedy pieniądze są potrzebne, możesz je aktywować i pozbyć się w kilka chwil.

Jak działa dzienna dieta Postbank?

Aby móc otworzyć rachunek rynku pieniężnego, potrzebujesz:

Tutaj możesz otworzyć konto w Postbank, a następnie od razu założyć konto na rozmowy telefoniczne.

W przeciwieństwie do rachunku bieżącego, pieniądze z rachunku na rozmowy w Postbanku możesz przelać tylko w jednym kierunku – na własne konto główne. Kwota jest wtedy dostępna na Twoim koncie i może być wykorzystana na przykład do zapłaty.

Wypłać pieniądze Postbank z dnia na dzień

Musisz najpierw przelać pieniądze, które zaoszczędziłeś z nocnego konta pieniężnego Postbank na swoje konto czekowe, zanim będziesz mógł z nim pracować. Jest to jednak kwestia kilku kliknięć i działa bezproblemowo w aplikacji Postbank lub w przeglądarce.

Aby to zrobić, zaloguj się na swoje konto na stronie głównej Postbank.W przeglądzie konta kliknij konto na połączenia i przycisk „Przelew”. Teraz wystarczy dodać kwotę oraz TAN i zatwierdzić proces.

Możesz również zainicjować zmianę rezerwacji telefonicznie. Do tego też wybierasz Numer serwisowy 0228-5500 5500.

Przelej kwoty na swoje konto rynku pieniężnego

Jeśli pieniądze mają zostać przelane na twoje konto rynku pieniężnego, zawsze należy je również wykonać okrężną drogą przez konto czekowe. Nie możesz więc podać „numeru konta pieniężnego”, aby przelać pieniądze bezpośrednio na czyjeś konto, ale musisz otrzymać kwotę na swoje główne konto, aby ostatecznie samodzielnie przelać ją na konto rynku pieniężnego.

Jakie są odsetki od pieniędzy na połączenia w Postbanku?

Przez długi czas na rachunkach bieżących nie było oprocentowania, ale obecnie rynek stopniowo się odbudowuje. Oznacza to również, że coraz więcej instytucji bankowych zarabia na zainwestowanych pieniądzach.

Ale podczas gdy banki oszczędnościowe oferują dość absurdalne oprocentowanie w wysokości 0,1 procent rocznie za twoje pieniądze na noc, a niektóre zagraniczne banki oferują więcej niż 3 procent żądnym przygód inwestorom, natychmiast (sierpień 2023) otrzymasz 1 procent odsetek rocznie od swoich pieniędzy na noc w Postbanku.

Dotyczy to wszystkich zainwestowanych kwot od pierwszego centa do ponad 500 000 euro. Jednocześnie Postbank nie pobiera żadnych opłat za rachunki powyżej 50 000 euro. Więc Twoje pieniądze są inwestowane bezpłatnie, a także przynoszą odsetki.

Jednak Postbank opisuje te stopy procentowe jako „zmienne”, co oznacza, że ​​mogą one wzrosnąć lub spaść o określone kwoty w przyszłości. Ponieważ jednak pieniądze są dostępne codziennie, w razie wątpliwości możesz szybko przełączyć się na inne konto.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech