Outdoorowe telefony komórkowe – jaka jest różnica w porównaniu ze zwykłym smartfonem?

Outdoorowe telefony komórkowe – jaka jest różnica w porównaniu ze zwykłym smartfonem?

Czy na wycieczkach rowerowych, czy na kempingu: telefon komórkowy jest narażony na duże ryzyko we wszystkich aktywnościach na świeżym powietrzu. Każdy, kto dużo podróżuje na łonie natury, powinien korzystać z telefonu komórkowego na zewnątrz. Modele te są wodoodporne i pyłoszczelne oraz mają wyjątkowo długą żywotność baterii. Poniżej przedstawimy Ci wszystkie inne funkcje i zalety, abyś sam mógł zdecydować, czy taki model jest dla Ciebie wart.

Outdoorowe telefony komórkowe – jaka jest różnica w porównaniu ze zwykłym smartfonem?

Źródło obrazu: Pexels

Czym dokładnie jest telefon komórkowy do użytku na zewnątrz?

Ich wielką zaletą jest wszechstronność outdoorowych smartfonów. Mają bardzo wytrzymałą powłokę zewnętrzną i mogą być obsługiwane za pomocą wyświetlacza dotykowego lub przycisków. Smartfon jest stale narażony na zagrożenia w życiu codziennym, dlatego zamiast ciągle naprawiać uszkodzony tył czy wadliwy wyświetlacz , warto polegać na smartfonie outdoorowym. Jeśli dużo przebywasz na świeżym powietrzu, zawodowo lub prywatnie, taki model będzie dla Ciebie opłacalny na dłuższą metę.

Kryteria zakupu zewnętrznego telefonu komórkowego

Jest kilka funkcji, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie telefonu komórkowego do użytku na zewnątrz. Obejmuje to wyświetlacz, który oczywiście musi być szczególnie wytrzymały. W międzyczasie istnieją nawet urządzenia, które mają bardzo duży ekran, który jest jednak nietłukący. Ponadto wiele modeli ma aparat, bez którego oczywiście nie chcesz się obecnie obejść. Telefony komórkowe do użytku na zewnątrz nie korzystają z najnowszych aparatów, ale są bardzo wytrzymałe. Niemniej jednak dobre modele mają 16 megapikseli, co w zupełności wystarcza na czysty obraz. W szczególności zadbaj o to, aby żywotność baterii była jak najdłuższa, bo przecież chcesz zabrać urządzenie ze sobą na dłuższe wycieczki, a nawet na biwak na świeżym powietrzu.

Istnieją również smartfony outdoorowe, które mają wymienną baterię, dzięki czemu są jeszcze bardziej elastyczne. Jeśli chodzi o przestrzeń do przechowywania, zewnętrzne telefony komórkowe nie różnią się od konwencjonalnych urządzeń. Im mniejsza pamięć, tym zazwyczaj niższa cena zakupu. Obudowa jest oczywiście bardzo ważna, dlatego aby telefon zewnętrzny był solidny, należy go odpowiednio zabezpieczyć. Dlatego urządzenia zwykle mają stop gumowy, który chroni obudowę przed uderzeniami. Wyposażone są również w specjalne uszczelki, dzięki którym wilgoć nie dostaje się do środka. Z drugiej strony funkcjonalność zewnętrznego telefonu komórkowego jest nieco jaśniejsza, ponieważ nacisk kładziony jest na wytrzymałość.

Dlatego warto z góry świadomie zdecydować, jakich właściwości naprawdę potrzebujesz. Potrzebujesz kamery termowizyjnej lub systemu nawigacji GPS? A może zewnętrzny telefon komórkowy powinien mieć WhatsApp? Możliwych jest wiele różnych funkcji. Aby smartfon był wodoodporny, a także niewrażliwy na brud i kurz, potrzebuje certyfikatu IP. Wyjaśnimy, co to oznacza w dalszej części.

Co to jest certyfikacja IP?

Certyfikat IP określa, jak odporne jest urządzenie na wodę, kurz i brud. Im wyższy ten certyfikat, tym wyższa ochrona. Certyfikat składa się z dwóch cyfr, pierwsza cyfra oznacza ochronę przed kontaktem i ciałami obcymi, druga cyfra wskazuje stopień ochrony urządzenia przed cieczami. Ochrona przed brudem może wynosić maksymalnie 6, a przed wodą 9 – dzięki czemu można osiągnąć wartość IP69, która obiecuje najlepszą ochronę.

Zalety i wady zewnętrznych telefonów komórkowych

Oto mały przegląd poszczególnych zalet i wad zewnętrznego telefonu komórkowego:

Zalety:

  • Solidna i trwała obudowa
  • Dostępne z rozbudowanymi funkcjami technicznymi, w zależności od urządzenia
  • Zwykle tańsze od klasycznych smartfonów z topową technologią
  • Łatwa obsługa
  • W zależności od modelu dostępny również z kamerą termowizyjną
  • Odporny na wilgoć, brud, kurz i wiele więcej
  • Nadaje się również do nurkowania z wysoką wartością IP
  • Idealny do zawodów rzemieślniczych
  • Mniejszy, a przez to bardziej praktyczny niż konwencjonalne urządzenia
  • Można również dobrze przymocować w samochodzie lub na pasku z uchwytem

Niekorzyść:

  • Przeważnie gorszy aparat
  • Często nieco szerszy i grubszy ze względu na solidną obudowę
  • Funkcje techniczne nie mogą być porównywane z nowoczesnymi smartfonami

Kto potrzebuje telefonu komórkowego na zewnątrz?

Wszyscy ludzie, którzy często przebywają w trudnych warunkach, korzystają ze smartfona do użytku na zewnątrz. Obejmuje to osoby, które często pracują na budowach lub prywatnie przebywają poza domem.

Artykuł Outdoorowe telefony komórkowe – jaka jest różnica w porównaniu ze zwykłym smartfonem? po raz pierwszy pojawił się na Androidmag .

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech