Oszustwo telefoniczne: „Pan.  Lucas” z Europolu dzwoni i chce pieniędzy

Oszustwo telefoniczne: „Pan. Lucas” z Europolu dzwoni i chce pieniędzy

Nie daj się nabrać i idź prosto na policję! (Źródło obrazu: Marcel Strauss / Unsplash)


Oszuści wymyślili nowe oszustwo telefoniczne, aby zdobyć pieniądze. Mówi się, że jest zagrożony i dlatego funkcjonariusz z Europolu wzywa cię, abyś zabrał go w bezpieczne miejsce. Stosowane są sprytne sztuczki. Zebraliśmy fakty.

doradca

Europol to agencja policyjna UE. Właściwie jest prawie niemożliwe, aby ta władza zadzwoniła do obywateli niemieckich, aby im coś powiedzieć. Nie ponosi za to odpowiedzialności i co najwyżej poinformuje niemiecką policję. Niemniej jednak oszuści odnieśli już sukces w tym oszustwie, jak ostrzega policja.

To tylko jeden z wielu ściegów, które tutaj przedstawiamy:

Telefon z europolu

Ofiary otrzymują telefon, w którym np.: rzekomy „oficer” o imieniu „Mr. Lucas” z Europolu raporty. Zwykle znajdują Rozmowy w języku angielskim ma miejsce, a domniemany funkcjonariusz Europolu czyta jedną fałszywy numer identyfikacyjny wcześniej, aby się zidentyfikować. Czasami rozmowy inicjuje też kobieta, która mówi na przykład, że ma Dane ofiary i narkotyki skonfiskowane w samochodzie dilera narkotyków. We wszystkich przypadkach ofiary są przekonane, że one, a zwłaszcza ty pieniądze zagrożone być. Podobno ma Europol utworzył „rachunek bezpieczeństwa”, na który należy przelać pieniądze, aby ujawnieni oszuści nie podchodzili. Potem będą Ofiary poproszone o zainstalowanie aplikacji „AnyDesk”. Ekran ofiary jest następnie wyświetlany na komputerze przestępcy i może być również stamtąd kontrolowany. Mówi się, że ofiary to ona Odzyskaj pieniądze po identyfikacji przez rozmowę wideojednak stwierdzono, że Numer oddzwaniania nawet nie istnieje.

Jak się zachować, gdy dzwoni „Europol”?

Europol nie dzwoni. Organ ma koordynować pracę policji europejskiej i nie zajmuje się indywidualnymi przypadkami w celu zabezpieczenia ich pieniędzy. Kiedy nadejdzie taka rozmowa, możesz nie pozwól, aby wywierało to na Ciebie presjęale musi jasno powiedzieć, że ty idź do miejscowej policji i zbada sprawę. Jeśli to zostanie zgłoszone zostałbyś tam aresztowanypowinno być jasne, że cała rozmowa to bzdura. Europol nie zadzwoni, aby zabezpieczyć twoje pieniądze, jeśli niemiecka policja ma już dla ciebie nakaz aresztowania.
Nie instaluj żadnego oprogramowaniakiedy pojawi się monit. ten Policja nigdy nie zapyta o okoliczności finansowe lub rachunki.

Co zrobić, jeśli zakochałeś się w rozmowie z Europolem?

Przede wszystkim to zablokować konto. Dzieje się to przez całą dobę za pośrednictwem Blokowanie połączenia alarmowego 116 116. Następnie złóż raport na policję i, jeśli to możliwe, podaj ważne dane, takie jak numery telefonów i godziny. Przy następnej okazji Poinformuj bank osobiście i tam konto z nowe hasła lub kody PIN lub TAN zwolnij ponownie. Stał się dowolnym z powodu rozmowy telefonicznej Oprogramowanie zainstalowane na komputerze lub telefonie komórkowymto musi być natychmiast usunięte.

Odzyskanie pieniędzy z konta zagranicznego będzie prawie niemożliwe. Chwilę po przekazaniu sprawcy przeniosą go dalej.

Bezpieczeństwo i prywatność w Internecie: ważne czy nie? (Sondaż)

Nie chcesz przegapić nowych wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i poradników? Śledź nas na Facebooku (GIGA Tech, GIGA Games) lub Twitterze (GIGA Tech, GIGA Games).

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech