Oszczędzanie przy zakupie telefonu komórkowego: Stiftung Warentest wybiera zwycięzcę z drugiej ręki

Oszczędzanie przy zakupie telefonu komórkowego: Stiftung Warentest wybiera zwycięzcę z drugiej ręki

Szukając nowego telefonu komórkowego warto przejrzeć oferty używane. Jest to korzystne nie tylko dla środowiska, ale także dla Twojego portfela. Stiftung Warentest przetestował najlepsze odnowione sklepy i wybrał zwycięzców.

Stiftung Warentest: Możesz zaufać tym sklepom z używanymi rzeczami

Jeśli stary telefon komórkowy miał już swój dzień, szukanie następcy nie zawsze wymaga szukania nowego urządzenia – sprawdza się również technologia z drugiej ręki. Istnieje wiele sklepów, które oferują odnowione urządzenia po niższej cenie. Zastosowana technologia będzie przetestowane przed odsprzedażą I naprawione w razie potrzeby. Instytut testowy Stiftung Warentest przyjrzał się łącznie 9 odnowionym platformom: dokonano rozróżnienia między dealerami internetowymi (tj. firmami, które kupują, odnawiają i sprzedają technologię) oraz internetowymi platformami sprzedażowymi, na których różni dealerzy oferują używane technologie (źródło: Stiftung Warentest).

Wśród sprzedawców internetowych ma Rebuy z oceną 2,2 (Ocena jakości: Dobra) wygrał mecz. W ogólnych warunkach i warunkach nie można było znaleźć żadnych wad Jakość testowanych zakupów smartfonów (Czas pracy na baterii, użyteczność, akcesoria itp.) otrzymał ocenę 1,8 – nawet jeśli oszczędność ceny została sklasyfikowana jako mierna. Jedynie w zakresie „zakupu” (według Stiftung Warentest „jakość informacji na stronie przy zakupie urządzenia”) padła ocena 2,7.

Sklep internetowy Asgoodasnew był w stanie przekonać tuż za Rebuy z oceną 2,3 w instytucie testowym, ale pozostaje w tyle za zwycięzcą testu pod względem jakości smartfonów. Jeśli chodzi o internetowe platformy sprzedażowe, jeszcze lepiej spisał się BackMarket i otrzymał ocenę 1,8. Decydująca była tutaj również jakość smartfona (ocena 1.6). Natomiast odnowiony dział eBay zajął drugie miejsce z wynikiem 2,1.

Przyjrzeliśmy się na miejscu, jak Rebuy kontroluje używaną technologię:

Warto też sprzedać starą technologię

Do produkcji smartfona potrzebne są metale (kobalt, złoto itp.) i pierwiastki ziem rzadkich, które często znajdują się pod złych warunków pracy i pracy dzieci zostać zdemontowane. Ponadto wydobycie, produkcja i długie trasy dostaw wymagają dużej emisji CO2 i wiele wymagają od środowiska.

W rozmowie z Stiftung Warentest Anna Zagórski, pracownik naukowy Federalnej Agencji Środowiska ds. Green IT podkreśla, że Kupowanie używanej technologii Oszczędza zasoby można stosować – z pozytywnym wpływem na środowisko. Jednak Rebuy and Co. nie są panaceum, ponieważ „[z]powstać również o godz [der] Przetwarzanie emisji CO2 i odpadów elektronicznych, na przykład poprzez części zamienne”. W związku z tym UE planuje oznakowanie smartfonów w sensie indeksu napraw. Powinno to wskazywać, w jakim stopniu można naprawić urządzenie. Ponadto producenci muszą z jednej strony oferować części zamienne i odpowiednie instrukcje napraw przez co najmniej 7 lat, az drugiej strony aktualizacje oprogramowania przez co najmniej 5 lat.

Ale jako osoba prywatna możesz nie tylko zrobić coś dla środowiska, kupując używaną technologię, ale także ją kupując Sprzedaż lub darowizna starej technologii. Ponieważ wciąż istnieje wiele przydatnych zasobów w używanych smartfonach, laptopach i tabletach, które można ponownie wykorzystać.

Więcej artykułów na temat zrównoważonego rozwoju można znaleźć tutaj:

GIGA poleca

Artykuł na temat zrównoważonego rozwoju w GIGA

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech