Nowy iPhone?  5 irytujących ustawień, które możesz od razu wyłączyć

Nowy iPhone? 5 irytujących ustawień, które możesz od razu wyłączyć

Apple ma dobre intencje i dostarcza nowego iPhone’a z różnymi ustawieniami wstępnymi, ale nie wszystkie z nich są naprawdę przydatne. Szczerze mówiąc, niektóre z nich są naprawdę irytujące. Teraz udostępnimy Ci 5 ustawień, które możesz natychmiast dezaktywować.

Oczywiście nie wszyscy użytkownicy mogą być usatysfakcjonowani, ale poniższe funkcje należy ponownie rozważyć w ich domyślnych ustawieniach w systemie iOS. Czy zawsze mają sens od samego początku? Zasadniczo należy je dezaktywować lub zmienić. Zidentyfikowaliśmy pięciu z tych wichrzycieli.

1. Klasyka: Wyłącz naciśnięcia klawiszy na iPhonie

Pożegnaj odgłosy pisania (źródło obrazu: GIGA, zrzut ekranu)

Dlaczego u licha potrzebujesz dźwięków pisania na iPhonie? Nie tylko denerwują użytkowników, ale przede wszystkim wszystkich wokół nich. Opcja 1 to wyciszenie iPhone’a (przełącznik kołyskowy z boku), a opcja 2 to wyłączenie tej wątpliwej funkcji. Aby to zrobić, otwieramy Ustawienia> Dźwięki i haptyka> Naciśnięcia klawiszy.

2. Zablokuj oceny aplikacji

Używam i milczę (Źródło obrazu: GIGA, zrzut ekranu)

Wiesz, że pobierasz aplikację i jesteśmy proszeni o informację zwrotną natychmiast lub później podczas korzystania z aplikacji. Ale tak naprawdę wcale tego nie chcemy, to denerwujące. Na szczęście możemy zakazać tego na zawsze. jak to zrobić Tutaj również pierwszy krok to Ustawienia> App Store> Oceny w aplikacjach. Et voila, wreszcie mamy spokój w przyszłości.

3. Automatycznie zabijaj zakładki Safari na iPhonie

Porządek w zakładce chaos (Źródło obrazu: GIGA, zrzut ekranu)

Wiesz, z biegiem czasu w Safari gromadzą się niezliczone zakładki. Wynika to głównie z tego, że po otwarciu przeglądarki lubisz tworzyć nową kartę. Właściwie to zawsze musimy zamykać to ręcznie. Możemy jednak pozostawić to również iPhone’owi automatycznie, ponieważ opcjonalnie karty, które nie były ostatnio przeglądane, zostaną samoczynnie usunięte po dniu, tygodniu lub miesiącu. Możemy znaleźć odpowiedni sposób przełączania w Ustawieniach> Safari> Zamknij karty.

4. Wyłącz automatyczne pobieranie aplikacji

Kontrola nad pobieraniem aplikacji (źródło obrazu: GIGA, zrzut ekranu)

Jeśli masz iPhone’a i iPada, być może zastanawiałeś się, dlaczego aplikacje załadowane na iPhone’a automatycznie pojawiają się również na iPadzie. W większości przypadków nie chcesz tego, gdzie możesz wyłączyć to zachowanie? Jak już podejrzewano, otwieramy Ustawienia > App Store > Automatyczne pobieranie. Tam możemy temu zapobiec w punkcie „App”. Nawiasem mówiąc, dotyczy to również automatycznych aktualizacji aplikacji, co z kolei może być bardzo praktyczne.

5. Uwaga szybka maszynistka: wyłącz sugestie słów

Szybkie maszynistki nie potrzebują sugestii (źródło obrazu: GIGA, zrzut ekranu)

Dla zwykłych maszynistek automatyczne sugestie słów nad klawiaturą iPhone’a powinny być całkiem praktyczne. Jednak ci, którzy dużo piszą lub szybko czują się zaniepokojeni, ponieważ zazwyczaj są szybsi niż sugestia, która wtedy nie zawsze trafia w sedno. Jeśli chcesz zaoszczędzić miejsce na wyświetlaczu, możesz po prostu wyłączyć automatyczne podpowiadanie słów. Jak to idzie? Bardzo proste: Ustawienia > Ogólne > Klawiatura > Sugestie.

Jeśli skonfigurujesz swojego iPhone’a w sposób opisany tutaj, będziesz mniej denerwowany w codziennym życiu i będziesz mógł się trochę bardziej zrelaksować – bardzo dobrze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech