Nowa lampa z Ikei: powinna znaleźć się w każdym domu

Nowa lampa z Ikei: powinna znaleźć się w każdym domu

Przenośna lampa do domu: ostatnio w Ikei pojawił się kinkiet, który można zasilać baterią i mocować w wielu miejscach dzięki zaciskowi i magnesowi. Mieliśmy dwa tygodnie doświadczenia z reflektorem LED Tågvirke.

Ostatnio będąc w Ikei natknęłam się na ciekawą nowość. Czarna matowa mała lampka z elastyczną głowicą. Według producenta tak Mgła działa (spójrz na Ikeę) przez „ściemnialny spot LED z zaciskiem, zasilany bateryjnie„. Projekt jest nieco typowy dla Ikei: zwykły i bez fanaberii, bez dzikich dekoracji, bez kolorowych przygód. Wygląda niepozornie i można ją ustawić w wielu miejscach w mieszkaniu, oczywiście najlepiej tuż przy łóżku.

Ikea Tagvirke to mobilna lampka do czytania i nie tylko

Ikea Tågvirke: Przyjemna lampka do czytania, którą można zawsze zabrać ze sobą (źródło zdjęcia: GIGA)

Właściwie, szukałem tylko jednego „Lampka do czytania” na ścianę obok mojego łóżka. Najważniejsze kryterium: A wyraźnie zdefiniowany stożek światła (Spot), a nie reflektor punktowy (jak to często bywa w przypadku Amazon), który rozprasza rozproszone światło w całym pomieszczeniu. Potrzebowałem ukierunkowanej wiązki światła, którą mógłbym ustawić jednym szybkim ruchem nadgarstka. Bezpośrednio na mojej książce – lub, jeśli używam iPada, z boku ściany. Światło z Tågvirke jest ciepłe (bardziej żółtawe niż niebieskie), co jest przyjemniejsze zwłaszcza wieczorem.

Ikea Tågvirke przykleja się do metalowych powierzchni za pomocą zintegrowanego magnesu (źródło zdjęcia: GIGA)

Fakt, że Tågvirke pozwala również na pracę na baterii, jest miłym efektem ubocznym – ale z dużym skutkiem. Z lampą Ikea zawsze mam pod ręką “latarkę”, gdy np. muszę wejść do naszej słabo oświetlonej piwnicy. Po prostu poręczne, oświetlenie umieścić gdziekolwiek być w stanie Wieczorny relaks w kuchni przy muzyce bez włączania od razu „festiwalowych świateł”? Bez problemu! To samo dotyczy oczywiście scenariuszy takich jak np ogród, balkon, taras …po prostu pojawia się mały Tågvirke. Nie trzeba myśleć o gniazdach i okablowaniu.

4 akumulatory (AA) wystarczą na kilka wieczorów przy lampce do czytania. Można również podłączyć kabel USB-C w celu ciągłej pracy i ładowania (źródło obrazu: GIGA)

TÅGVIRKE Reflektor LED z zaciskiem, na baterie

TÅGVIRKE Reflektor LED z zaciskiem, na baterie

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 16.03.2023 01:54

Konwencjonalne służą do mobilnego zasilania 4 baterie AA (np. od Varta w Amazon). Ale tam, gdzie już tam byłem, zabrałem ze sobą 4-pak LADDA z Ikei, każdy z 2450 mAh. Dzięki temu mam jeden na najjaśniejszym poziomie Tågvirke Żywotność baterii około 9,5 godziny. Jakiś czas wcześniej mała dioda LED stanu na lampie zaczyna migać na czerwono, wtedy wiesz. Ogólnie rzecz biorąc, nie jest to rewelacyjna wytrzymałość, ale wciąż wystarczająca do większości codziennych sytuacji. Włożone akumulatory ładuje się przez USB-C – tak jest w przypadku Tågvirke także ładowarkę.

Dobrze wiedzieć: Lampę można podłączyć do standardowego zasilacza do telefonu komórkowego nawet bez włożonych baterii działać.

Zalety:

zasilanie bateryjne lub przewodowe (USB-C) mobilne: zacisk śrubowy + zintegrowany magnes elastyczne: obrotowa głowica lampy, bezstopniowy ściemniacz

Niedogodności:

dość drogie za 17,99 eurobrak zasilacza i kabla USB-C w zestawieżywotność baterii mogłaby być jeszcze dłuższaReflektor LED TÅGVIRKE z zaciskiem, na baterie teraz od 17,99 euro w Ikea

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 16.03.2023 01:54

Projekt Ikea, ale bez ceny Ikea

Obsługa dużego przycisku (naciśnij w celu włączenia/wyłączenia, przekręć w celu uzyskania jasności) jest prosta i dobra. Wystrój jak zawsze to kwestia gustu – przynajmniej mi się podoba o wiele bardziej niż typowa “lampka zaciskowa akumulatora” z plastiku na wysoki połysk z dyskontu. W porównaniu z nim Tågvirke wygląda o wiele bardziej wartościowo.

Lampa LED Ikea Tågvirke przed półką na CD.Ikea Tågvirke (źródło zdjęcia: GIGA)

Największą wadą jest wysoka cena: Lampa kosztuje hojnie w Ikea w Niemczech 17,99 Euro (nawiasem mówiąc, tylko 14,99 euro w Austrii). W zestawie nie ma baterii (7,99 euro w Ikei), a najlepiej byłoby mieć również zasilacz z kablem USB-C. Niemniej jednak uważam, że Tågvirke zasłużył sobie na stałe miejsce w naszym gospodarstwie domowym po około 2 tygodniach użytkowania i tym samym otrzymuje moją rekomendację zakupu.

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech