Notebook Huawei Matebook D 16 (2024) w teście wideo: Wyjątkowo niepozorny

Notebook Huawei Matebook D 16 (2024) w teście wideo: Wyjątkowo niepozorny

Używałem Huawei Matebook D 16 (2024) jako laptopa do pracy przez 6 tygodni. Część jest dość niepozorna, ale w tym przypadku to dobrze. Oto nasz test.

Uwaga: Poniższy tekst jest nieco zmienioną wersją testu wideo.

Huawei Matebook D 16 (2024): NotatnikHuawei Matebook D 16 (2024): Notatnik

Huawei Matebook D 16 (2024): Notatnik

Notebook z wyświetlaczem 16-Zoll-IPS, 1.920 × 1.200, Intel Core i9-13900H, 16 GB RAM, 1 TB SSD

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 5 lutego 2024 r., godzina 14:15

Jedno jest zauważalne, a mianowicie… że notebooki Huawei w ogóle istnieją. Bo choć Huawei od 2019 roku objęty jest amerykańskim embargiem handlowym w obszarze smartfonów i tabletów i nie może sprzedawać smartfonów z Androidem na oficjalnej licencji Google np. nowych laptopów co roku dla nas na Zachodzie – w tym procesory Intel i Windows. Testowaliśmy Matebooka 13 w 2019 r. i Matebooka D14 w 2020 r. Dlaczego to działa? Otóż ​​rząd USA stworzył zwolnienia dla Intela i Microsoftu z handlu z Huawei – dlaczego dokładnie, nie jest znane opinii publicznej. Ale na pewno możemy się z tego cieszyć, bo… Matebooki Huawei to stabilne komputery robocze.

Sprzęt i działanie

Dotyczy to również Matebooka 16 z 2024 roku. Posiada on m.in Solidna aluminiowa obudowa typu unibody. Są połączenia 1× USB-C 3.2 Gen 1 (do ładowania, łącznie z przelotowym portem mini display port), 1× USB-A 3.2 Gen 1 I 1× USB-A 2.0 , 1xHDMI jak i jeden gniazdo analogowe do zestawów słuchawkowych, głośników i mikrofonów. W biurze zwykle miałem urządzenie podłączone do stacji dokującej USB-C, gdzie jednocześnie podłączane są urządzenia peryferyjne i monitor, a laptop jest ładowany.

Umierać Klawiatura z naciśnięciem klawisza 1,5 mm trochę trzeszczy, szczególnie spacja, ale punkty nacisku są dobre. W przycisku zasilania wbudowany jest szybko reagujący czytnik linii papilarnych, który ułatwia wiele rzeczy. Klawisz funkcyjny znajduje się tam, gdzie powinien, czyli po prawej stronie lewego klawisza sterującego. Jest nawet jeden Klawiatura numeryczna. Touchpad jest duży i czuły – Gesty, kliknięcia, wszystko działa świetnie.

Następnie jest wyświetlacz IPS. Ten ma przekątną 16 cali na jednym Współczynnik obrazu 16:10 i uchwałę 1,920 × 1,200. W porównaniu do większości monitorów czy zwykłych laptopów z wyświetlaczem o przekątnej 15,4 cala, na górze wciąż mamy nieco więcej miejsca, co osobiście uważam za zaletę. Panel nie ma ekranu dotykowego, ale może z 400 nitami, do cholery będzie – dzięki powierzchnia matowa Możliwa jest także praca w pełnym słońcu. Nie ma żadnych aureoli ani nic podobnego, po prostu wygląda dobrze.

Występ wystaje nieco ponad wyświetlacz Kamerka internetowa stąd. Ma rozdzielczość HD (1280 × 720) – jakość jest wystarczająca do rozmów wideo, ale poza tym jest dużo hałasu i niski zakres dynamiki. Jakość mikrofonu jest w porządku.

Kamera internetowa generuje raczej hałaśliwy niż porywający obraz. (Źródło obrazu: GIGA)

Życie codzienne i występy

Nasza próbka testowa ma taki egzemplarz Intela i9-13900Hto aktualny najlepszy procesor Intel do notebooków (14. generacja procesorów Intel jest obecnie dostępna tylko dla komputerów stacjonarnych). Ponadto 16 GB RAM i dysk SSD 1 TB – solidne funkcje, ale i9 to niemal „przesada”, biorąc pod uwagę inne specyfikacje.

W codziennym użytkowaniu wszystko działało płynnie, bateria też trzymała dobrze – po czterogodzinnej jeździe pociągiem z lekkim pisaniem, ale też zmniejszoną jasnością ekranu, nadal było na poziomie 60%. To z pewnością nie jest na poziomie obecnych Macbooków, ale do mojego zastosowania jest odpowiednie wystarczająco dobry. Dołączony zasilacz ładuje się szybko mocą do 65 W, a dzięki USB-C można go używać również ze smartfonami i innymi urządzeniami.

Na Matebooku możliwe jest nawet granie. Niezbyt wymagające gry, ale GTA V i inne starsze gry działały ze zmniejszonymi szczegółami. Pamiętaj, że dotyczy to testowanej przez nas wersji i9. Nie mogę wypowiedzieć się na temat wariantu i5. Fani można zauważyć podczas grania, ale nie przy niepokojącej głośności. A skoro już o tym mowa: Głośniki stereo brzmią nieco cienko i brakuje im basu.

Na Matebooku 16 jest Zainstalowany system Windows 11, wszystko inne też byłoby zaskakujące. Jeśli skonfigurowałeś go „zdrowo”, jest to użyteczny system operacyjny. Huawei instaluje także sporo oprogramowania w tzw Menedżer komputera. Część z nich szybko wyłączyłem, np. menedżer schowka SuperHub, bo wyskakuje on ciągle, gdy przesunę strzałkę myszy na górę ekranu.

To mnie zaskoczyło Funkcja „Praca na różnych ekranach”.z którym ja uzyskać dostęp do mojego telefonu komórkowego bezpośrednio na komputerze Móc. Właściwie myślałem, że zadziała to tylko ze smartfonami Huawei, ale zadziałało również z Honorem Magic V Pro, którego obecnie używam. Po skonfigurowaniu wystarczy umieścić smartfon na laptopie po prawej stronie touchpada, a interfejs telefonu otworzy się bezpośrednio na ekranie i będzie można go obsługiwać za pomocą myszy i klawiatury. To całkiem praktyczne!

Wnioski dotyczące Matebooka 16

Laptop do pracy nie musi mieć efektów RGB ani żadnego innego przyciągającego wzrok designu. Musi być przenośny i działać niezawodnie. Dotyczy to absolutnie Huawei Matebook D 16 (2024). Jakość wykonania, przenośność, wyświetlacz, obsługa i wydajność są tutaj idealne. Właściwie jestem fanem 13-calowych komputerów, ale korzystanie z tego notebooka sprawiało mi przyjemność.

Mam tylko dwie uwagi krytyczne: pierwsza jest taka brak slotu na kartę pamięci. Tego właśnie można się spodziewać w tym przedziale cenowym.

Inną sprawą jest cena: Ogólnie rzecz biorąc, wersja i5 za około 1000 euro (patrz Huawei) wydaje się bardziej spójna pod względem ceny i funkcji. Za cenę sugerowaną 1400 euro za model i9 oczekuję nieco więcej: lepszej klawiatury, 32 GB RAM, rozdzielczości WQHD i 120 Hz w wyświetlaczu, dobrej kamerki internetowej i lepszych głośników. Zakładam jednak, że cena szybko spadnie.

Huawei Matebook D 16 (2024): NotatnikHuawei Matebook D 16 (2024): Notatnik

Huawei Matebook D 16 (2024): Notatnik

Notebook z wyświetlaczem 16-Zoll-IPS, 1.920 × 1.200, Intel Core i9-13900H, 16 GB RAM, 1 TB SSD

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 5 lutego 2024 r., godzina 14:15

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech