Plotki o Samsungu Galaxy Fit 3: wszystko, co wiemy do tej pory i co chcemy zobaczyć

Plotki o Samsungu Galaxy Fit 3: wszystko, co wiemy do tej pory i co chcemy zobaczyć

Chociaż Samsung wyprodukował w swojej historii wiele świetnych smartwatchów, minęły już trzy lata, odkąd Samsung wypuścił na rynek dedykowany tracker fitness. Ostatnio fala plotek sugeruje, że to się wkrótce zmieni wraz ze zbliżającą się premierą Samsunga Galaxy Fit 3. Oto wszystko, co wiemy o plotkach na temat Galaxy Fit 3, a także to, co chcielibyśmy zobaczyć tym razem.

Słowo kluczowe: W skrócie

Kiedy można się spodziewać, że wyjdzie? Jest bardzo prawdopodobne, że Galaxy Fit 3 zobaczymy w pierwszej połowie 2024 roku.
Jakie nowe funkcje mogą się pojawić? Według wczesnych plotek i przecieków Fit 3 będzie miał większy, lepszy wyświetlacz i kilka innych kluczowych ulepszeń.
Ile to może kosztować? Trudno w tej chwili określić cenę, ale wydaje się prawdopodobne, że będzie to 100 dolarów lub mniej.

Czy będzie Samsung Galaxy Fit 3?

Oficjalny obraz Samsunga Galaxy Fit 3 1 został zmienionySamsung jeszcze oficjalnie nie potwierdził istnienia Galaxy Fit 3, ale nie powstrzymało to firmy przed przypadkowym ujawnieniem wielu informacji na jego temat za pośrednictwem witryny Samsung Gulf 31 stycznia 2024 r. Nie trzeba dodawać, że możemy śmiało powiedzieć w 2024 r. pojawi się nowy Fit. Pierwsze plotki na temat tego urządzenia do noszenia pojawiły się pod koniec 2023 r. i znacznie się nasiliły w 2024 r. W tym momencie wiemy, jak to wygląda, dużo oczekiwanego sprzętu i kilka innych szczegółów . Galaxy Fit 3 nieuchronnie pojawi się wkrótce, ale mniej jasne jest dokładne okno startu Samsunga.

Jaka jest najbardziej prawdopodobna data premiery Samsunga Galaxy Fit 3?

Oficjalne zdjęcie Samsunga Galaxy Fit 3 16
Samsung Galaxy Fit — 20 lutego 2019 r
Samsung Galaxy Fit 2 — 3 września 2020 r. Niedawny wzrost liczby przecieków jasno pokazuje, że data premiery Galaxy Fit 3 nie jest odległa, ale na temat faktycznej daty tak naprawdę nie ma mowy. Patrząc wstecz na dwa poprzednie modele, nie widać jasnej historii. Mimo to warto zauważyć, że oryginalny Samsung Galaxy Fit pojawił się pod koniec lutego 2019 r., więc z pewnością jest możliwe, że Samsung mógłby obrać tutaj podobne ramy czasowe, być może w okolicach Mobile World Congress. Przewidujemy, że Galaxy Fit 3 pojawi się u nas nie później niż pod koniec wiosny, ale na razie to tylko spekulacje.

Jakie według plotek specyfikacje i funkcje może mieć Samsung Galaxy Fit 3?

Oficjalne zdjęcie Samsunga Galaxy Fit 3 4Choć nie wiemy, jak będzie wyglądać oficjalna specyfikacja Galaxy Fit 3, mamy dość dokładne wyobrażenie. Prawie wszystkie najważniejsze szczegóły specyfikacji pochodzą z wycieku zainicjowanego przez Samsunga, o którym mowa wcześniej w tym przewodniku.

Projekt i kolory

Samsung Galaxy Fit 3 to atrakcyjny monitor fitness z dużym 1,6-calowym wyświetlaczem AMOLED o rozdzielczości 256 x 402, co stanowi ulepszenie w porównaniu z 1,1-calowym wyświetlaczem AMOLED o rozdzielczości 126 x 294 w Fit 2. Waży również 18,5 g bez pasków lub 36,8 g, jeśli są przymocowane. To sprawia, że ​​Fit 3 jest nieco cięższy od swojego poprzednika – 11,3 g bez pasków i 21 g z nimi. Jak można się spodziewać, Fit 3 jest zaprojektowany tak, aby wytrzymać elementy o stopniu ochrony 5ATM/IP68, które powinny być w stanie tego nie wytrzymać. radzą sobie tylko z niesprzyjającą pogodą, ale idealnie nadają się również do śledzenia pływania. Paski zostały znacznie ulepszone w porównaniu z Fit 3, porzucając stary styl zawijanych pasków z paskami szybkiego uwalniania, które można łatwo odłączyć i wymienić. Wreszcie jest dostępny w trzech kolorach obudowy: czarnym, różowym złocie i srebrnym.

Co jest w środku?

Oficjalne zdjęcie Samsunga Galaxy Fit 3 2O sprzęcie wiemy więcej niż tylko o jego wyświetlaczu. Zacznijmy od niektórych potwierdzonych czujników. Można się spodziewać akcelerometru, żyroskopu i czujnika tętna. Niestety nie wygląda na to, że Galaxy Fit 3 będzie oferował więcej funkcji premium, takich jak wbudowany GPS i czujniki tlenu. Galaxy Fit 3 ma baterię 208 mAh, która wytrzymuje do 13 dni. Warto zauważyć, że Fit 2 miał oferować do 21 dni życia przy 15 typowych, więc obecne plotki wskazują, że Fit 3 jest tutaj niewielkim krokiem w dół. Na pocieszenie można go przynajmniej naładować niezwykle szybko, od zera do 65% w zaledwie 30 minut. Utrata baterii może być niefortunna, ale ważne jest, aby zrozumieć, że Fit 2 był znacznie słabszy, co mogło pomóc w wydłużeniu żywotności baterii ale także powodowało sporadyczne problemy z wydajnością. Samsung Galaxy Fit 3 gwarantuje nie tylko znacznie szybszy procesor, ale także znacznie więcej pamięci RAM – 16 MB w porównaniu z zaledwie 2 MB w oryginale. Pojemność pamięci również wzrosła z 32 MB do 256 MB. Jak można się spodziewać, wiele standardów komunikacyjnych również uległo poprawie, na przykład przejście z Bluetooth 5.1 na 5.3.

Specjalne funkcje i oprogramowanie

Oficjalne zdjęcie Samsunga Galaxy Fit 3 13Oczekuje się, że Galaxy Fit 3 będzie działał z niestandardowym systemem operacyjnym, co jest podobną historią do jego poprzednika. Nie jest jasne, czy nowy system operacyjny będzie jedynie zmodyfikowaną aktualizacją, czy też bardziej znaczącą przebudową. To powiedziawszy, oryginał miał przyzwoity interfejs, który był utrudniony jedynie przez słaby sprzęt. Innymi słowy, możemy spodziewać się czegoś co najmniej równie dobrego, jeśli nie dużo lepszego. Być może nie wiemy zbyt wiele o nowym systemie operacyjnym i oprogramowaniu, ale możemy powiedzieć, że nie będzie on obsługiwał aplikacji innych firm i będzie oferował dość minimalistyczne doświadczenie polegające na trzymaniu się stosunkowo podstawowych aplikacji, takich jak Kalendarz, Zegar światowy i Samsung Health. Oczywiście możesz także spodziewać się szeregu nowych funkcji oprogramowania związanych ze zdrowiem i kondycją, w tym możliwości śledzenia ponad stu rodzajów treningów, od chodzenia lub biegania po jazdę na rowerze i pływanie. Inne funkcje związane ze zdrowiem i bezpieczeństwem obejmują nowy skrót dostępny po 5 kliknięciach aby wysłać wiadomość SOS lub wyświetlić informacje medyczne dla osób udzielających pierwszej pomocy, śledzić sen, wykrywać chrapanie i wykrywać upadki z alertami powiadomień SOS. To nie wszystko, bo plotki sugerują również, że będzie on wyposażony w ponad sto tarcz zegarka, funkcję Znajdź mój telefon i podstawowe powiadomienia ze smartfona dotyczące wiadomości i połączeń. Podobno jest nawet funkcja sterowania kamerą.

Jaka może być cena Samsunga Galaxy Fit 3?

Oficjalne zdjęcie Samsunga Galaxy Fit 3 7
Samsung Galaxy Fit — 99,99 dolarów
Samsung Galaxy Fit 2 — 59 dolarów Samsung Galaxy Fit 3 będzie prawdopodobnie wyceniony na około 100 dolarów lub mniej, przynajmniej jeśli historia jest jakimkolwiek wskaźnikiem. Przecież oryginalny model Fit kosztował 99,99 dolarów, a druga wersja była nawet o 40 dolarów tańsza. Choć może wydawać się przesądzone, że Fit 3 będzie wyceniony podobnie jak jego poprzednik, należy wziąć pod uwagę, że minęły trzy lata, a nasza gospodarka uległa znaczącym zmianom. Z jednej strony Galaxy Fit 3 mógłby zdecydować się na konserwatywną wersję podejście poprzez wprowadzenie podwyżki ceny, odpowiadającej cenie Fitbit Inspire 3 wynoszącej około 100 dolarów. To jednak bezpieczna droga. Cena poniżej tego progu może ustawić Fit 3 jako atrakcyjną alternatywę dla serii Fitbit Inspire i wprowadzić poważną konkurencję na rynku budżetowych monitorów fitness, który jest w dużej mierze zdominowany przez Xiaomi i HUAWEI.

Czy warto czekać na Samsunga Galaxy Fit 3?

Oficjalny kompozyt Samsunga Galaxy Fit 2Nie jest jasne, kiedy dokładnie Samsung Galaxy Fit 3 trafi na rynek, ale mogę powiedzieć, że w tym momencie nie polecałbym starzejącego się Fit 2 (60 dolarów w sklepie Amazon). To pozostawia nam tylko kilka alternatyw. Możesz wydać więcej i kupić smartwatch z funkcjami śledzenia kondycji, ale w przypadku prawdziwych opasek do śledzenia kondycji nie ma tak wielu opcji. Ogólnie rzecz biorąc, w przypadku tego rodzaju łapanek plotek i list życzeń dotyczących przyszłych produktów, zawsze mówię, że nie jest to warte zachodu poczekaj, ale Samsung Galaxy Fit 3 to rzadki wyjątek. W zależności od ceny Samsung Galaxy Fit 3 może okazać się idealnym wyborem pomiędzy drogimi trackerami a budżetowymi produktami. Przynajmniej do czasu, gdy dowiemy się więcej, powiedziałbym, że jedynym powodem, dla którego warto teraz kupić urządzenie do śledzenia kondycji, jest to, czy zamiast tego nie masz nic przeciwko zakupowi bardziej funkcjonalnego smartwatcha.

Samsung Galaxy Fit 3: Co chcę zobaczyć

Oficjalne zdjęcie Samsunga Galaxy Fit 3 5Chociaż wiemy już dużo o Samsungu Galaxy Fit 3, jest co najmniej kilka rzeczy, które pozostają jasne w odniesieniu do rzeczywistej dokładności czujnika, aplikacji towarzyszących i nie tylko. Oto moja lista życzeń zawierająca tylko kilka rzeczy, które chciałbym zobaczyć:

Lepsza dokładność tętna

Cena poniżej 69 dolarów w 2020 roku praktycznie gwarantowała, że ​​Fit 2 będzie działał gorzej niż świetnie, jeśli chodzi o dokładność czujnika, tak jak widzieliśmy w przypadku budżetowych monitorów fitness HUAWEI i Xiaomi. Chciałbym, żeby Samsung Galaxy Fit 3 spisał się tutaj lepiej. Położenie głównego nacisku na czujnik tętna może pomóc wyróżnić Fit 3 na tle innych trackerów w cenie do 100 dolarów, biorąc pod uwagę, jak rzadko spotykane są dokładne czujniki tętna na rynku. segmencie budżetowym.

Lepsza obsługa aplikacji towarzyszącej

Zintegrowany interfejs użytkownika trackera Fit 2 był całkiem dobry, ale korzystanie z aplikacji towarzyszącej nie było tak płynne. Na początek wymagało to dwóch różnych aplikacji. Użytkownicy Androida potrzebowali aplikacji mobilnej Galaxy Wearable i Samsung Health, natomiast użytkownicy iOS potrzebowali aplikacji Samsung Galaxy Fit wraz z Samsung Health. Mamy nadzieję, że Samsung albo całkowicie zintegrował funkcje towarzyszące Fit 3 z Samsung Health, albo ma samodzielną wersję app i całkowicie omija pakiet zdrowotny Samsunga. To pierwsze wydaje się bardziej prawdopodobne i preferowane, ale najważniejsze jest to, że Samsung potrzebuje bezbłędnego, łatwego w obsłudze urządzenia towarzyszącego, które może konkurować z Fitbit. Pomoże to nie tylko przyciągnąć byłych użytkowników Fitbit, ale także pomoże Fit 3 wypadać korzystnie w porównaniu z pogmatwanymi aplikacjami oferowanymi przez większość innych tanich trackerów.

Łącząc powyższe punkty z ceną 75 USD

Mówiłem już trochę o powyższych cenach i prawdopodobieństwie, że Fit 3 będzie kosztował od 69 do 100 dolarów. Uważam, że osiągnięcie poziomu 75 dolarów mogłoby być tutaj idealnym rozwiązaniem. To sprawia, że ​​Samsung Fit 3 wydaje się świetną, tańszą alternatywą dla Fitbits, a mimo to siła jego marki może skłonić kupujących z ograniczonym budżetem do wyjścia poza typowy przedział od 40 do 65 dolarów, w którym mieści się większość trackerów budżetowych. Co więcej, połączenie tego przedziału cenowego z ulepszonym sercem czujnik szybkości i lepsza obsługa aplikacji z łatwością wpakowałyby osoby śledzące budżet w poważne kłopoty. Większość tanich trackerów ma słabe czujniki i mylące działanie aplikacji, przez co Fit 3 będzie jak powiew świeżego powietrza. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android