Niski cios dla nabywców e-samochodów: ekspert od akumulatorów kładzie kres tanim marzeniom

Niski cios dla nabywców e-samochodów: ekspert od akumulatorów kładzie kres tanim marzeniom

Samochody elektryczne powinny wymieniać silniki spalinowe i to szybko. Istotną rolę odgrywa tu cena: jeśli nikogo nie stać na samochód elektryczny, to przejście z benzyny na olej napędowy nie zadziała. Ale duży spadek cen będzie nadchodził jeszcze długo.

Ceny samochodów elektrycznych: brak ulgi dla klientów w zasięgu wzroku

Musisz być w stanie pozwolić sobie na samochody elektryczne. Jak dotąd tak jest, ponieważ Stromer są droższe w produkcji niż porównywalne silniki benzynowe lub wysokoprężne. Kupujący zauważają to w cenie. W ostatnich miesiącach m.in. szef Stellantis ostrzegał, że wielu ludzi nie będzie już stać na samochód.

Właściwie, wraz z postępem rozwoju, problem cenowy samochodów elektrycznych powinien być rozwiązany. Eksperci obliczyli, że ceny silników spalinowych i samochodów elektrycznych mogą być takie same już w 2024 roku. Yann Vincent, szef producenta akumulatorów samochodowych Automotive Cells Company (ACC), uważa, że ​​niedługo Stromer znacznie potanieje przy ich zakupie mało prawdopodobny.

GIGA Spar Tipp
Paliwo jest za drogie? Szukasz najtańszej stacji benzynowej? Następnie pobierz naszą aplikację do tankowania. Tam znajdziesz najniższe ceny benzyny w Twojej okolicy.
TankenApp z trendem cen benzyny

Ströer Media Brands GmbH

TankenApp — porównaj ceny gazu i zaoszczędź pieniądze! W tym prognoza cen! … jeszcze
TankenApp z trendem cen benzynyTankenApp z trendem cen benzyny

Stroer Media Brands GmbH

Dzięki aplikacji TankenApp z trendami cen benzyny, bezpłatnej aplikacji TankenApp, możesz szybko i łatwo znaleźć ceny benzyny dla wszystkich stacji benzynowych w Niemczech. Dzięki najnowszym cenom paliw i naszej inteligentnej prognozie cen możesz … więcej

TankenApp jest produktem firmy Ströer Media Brands GmbH, do której należy również GIGA.

Ale wręcz przeciwnie spodziewa się, że ceny wzrosną – co obecnie można zaobserwować np. w Tesli. Problemem są surowce do akumulatorów: „Oczywistym jest, że jeśli ceny surowców takich jak lit czy nikiel utrzymają się na obecnym poziomie, to stwarza zagrożenie dla przyspieszenia elektromobilności. Ponieważ podnoszą koszty samochodów elektrycznych”, mówi Vincent (źródło: Handelsblatt).

Metale są potrzebne do produkcji baterii w samochodach elektrycznych i podobno stanowią około 80 procent całkowitych kosztów baterii. W niektórych przypadkach ceny surowców wzrosły ponad dwukrotnie w ciągu roku. Jeśli chodzi o cenę zakupu, samochody elektryczne mają szansę z benzyną i olejem napędowym tylko ze względu na premię środowiskową. Już „ta luka może się poszerzyć. To nie byłoby dobre” – kontynuował prezes.

Czy warto teraz kupić samochód elektryczny?

Wynajmij e-samochód i odbierz bonus w wysokości 6000 €

Premia środowiskowa zapobiega eksplozji cen samochodów elektrycznych

Jego zdaniem – i opinii innych ekspertów branżowych – nic się nie zmieni, dopóki nie zostaną opracowane nowe źródła metali i globalna produkcja nie wzrośnie. Można się tego spodziewać najwcześniej w latach 2024-2025. Może to potrwać dłużej, zanim pojawi się w cenie zakupu. Do tego czasu może pomóc tylko premia środowiskowa, za co w pokoju jest duży plus.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech