Nintendo Switch: Połącz się z Internetem (skonfiguruj i usuń WLAN)

Nintendo Switch: Połącz się z Internetem (skonfiguruj i usuń WLAN)


Jeśli chcesz podłączyć Nintendo Switch do Internetu, ponieważ masz nowy router, jesteś na wakacjach ze Switchem lub chcesz używać go z hotspotem smartfona w podróży, musisz skonfigurować nowe połączenie Wi-Fi. Tutaj pokazujemy, jak to działa i jak możesz usunąć stare połączenia Wi-Fi.

Przełącznik Nintendo

Aby grać online na Switchu, przeglądać „eSklep” i „Aktualności” lub zamieścić zrzut ekranu na Facebooku lub Twitterze, konsola musi mieć dostęp do internetu. Aby to zrobić, zwykle podłączasz Switch lub Switch Lite do routera WLAN w domu. Po drodze jesteś zależny od swojego hotspotu, ponieważ żaden z modeli przełączników nie obsługuje kart SIM.

W trybie TV można alternatywnie użyć połączenia kablowego. Jednak w przypadku zwykłej stacji dokującej potrzebny jest do tego adapter LAN. Nowa stacja dokująca modelu OLED posiada port Ethernet, dzięki czemu można bezpośrednio podłączyć kabel LAN.

Więcej wskazówek, jak w pełni wykorzystać możliwości Switcha, znajdziesz poniżej Wideo:

Skonfiguruj nowe połączenie WLAN — podłącz przełącznik do Internetu

Uruchom przełącznik Nintendo i dotknij „Ustawienia systemu” (ikona koła zębatego).Nawiguj tutaj do punktu “Internet” Jestem Menu wyboru (po lewej) w dół.
Źródło obrazu: GIGA Wybierz tutaj “ustawienia internetowe” wyłączony, przełącznik powinien rozpocząć skanowanie sieci w celu wyszukania dostępnych sieci Wi-Fi. Stuknij poniżej „Znaleziono sieci” połączenie Wi-Fi, którego chcesz użyć.
Źródło obrazu: GIGA Następnie musisz to zrobić Hasło do wifi dla połączenia, a następnie kliknij „OK” uzyskiwać.
Źródło obrazu: GIGA Przełącznik próbuje połączyć się z urządzeniem sieciowym i w kolejnym kroku sprawdza, czy połączenie z Internetem działa Jeśli wszystko poszło dobrze, powinieneś zobaczyć powiadomienie “Połączenie zostało pomyślnie nawiązane.” odbierać. Teraz wystarczy kliknąć „OK” naciskać.

Jeśli używasz specjalnych ustawień, takich jak stałe adresy IP lub serwer proxy, zazwyczaj musisz to zrobić Manualna instalacja użyj (ostatnia opcja spośród znalezionych sieci). Tutaj również możesz skorzystać z własnych ustawień DNS lub podłączyć konsolę do sieci ukrytych lub ze starszymi standardami bezpieczeństwa (WEP, WPA).

Źródło obrazu: GIGA

Nintendo Switch: Usuń stare połączenie Wi-Fi

Jeśli nie potrzebujesz już hotelowego połączenia WiFi lub poprzedniego routera, możesz po prostu usunąć połączenie WiFi w ustawieniach. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

Uruchom Nintendo Switch i dotknij „Ustawienia systemowe” (ikona koła zębatego).Nawiguj tutaj do punktu “Internet” Jestem Menu wyboru (po lewej) w dół Wybierz tutaj “ustawienia internetowe” wyłączone, wpisz poniżej „Zarejestrowane połączenia” połączenie Wi-Fi, którego już nie potrzebujesz „Usuń ustawienia” i zaakceptuj wybór, klikając ponownie przycisk “Gasić” pisze.
Źródło obrazu: GIGA

GIGA poleca

Najczęściej czytane porady dotyczące sprzętu do gier

Czy jesteś największym fanem Nintendo?

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech