Nintendo musi wprowadzić ulepszenia: Switch nie sprawia przyjemności

Nintendo musi wprowadzić ulepszenia: Switch nie sprawia przyjemności

Bez wątpienia Switch jest i pozostaje absolutnym bestsellerem konsolowym i świetnym sprzętem. Niemniej jednak nasz redaktor techniczny dręczy poważny problem z konsolą przenośną. Dlatego żąda: Nintendo, trzeba to ulepszyć!

Komentarz Felixa Gräbera.

Nintendo Switch: Mój związek miłości i nienawiści z konsolą

Może nie jestem zagorzałym fanem Nintendo Switch, tak po prostu jest, jestem socjalizowany przez Sony. Mimo to myślę, że konsola tak całkiem niesamowite, jeśli chodzi o elastyczność, ani Playstation 5, ani Xbox Series X/S nie dotrzymują kroku. Konsola przenośna, przenośna i klasyczna w jednym – jeśli tego szukasz, znajdziesz to tylko na Nintendo. Ale pod jednym względem Nintendo Switch napędza mnie regularnie na skraj rozpaczyponieważ często po prostu nie mogę sobie poradzić ze sterowaniem ruchem kontrolerów Joy-Con.

Praktyczne akcesoria do Switcha na Amazon

Dla lepszego zrozumienia przykład z Super Mario Party: maszerowanie i wbijanie lanc w odpowiednim czasie lub uderzanie kijem baseballowym w odpowiednim momencie, aby uzyskać idealny home run – Jako perkusista bardzo lubię wiele różnych minigier skupiających się na rytmie. Jest to tym bardziej frustrujące, gdy regularnie przerywają je ostrzeżenia systemowe.

Nie mogę zliczyć – ani nie chcę się tym przejmować – ile razy nasz przełącznik domowy instruował mnie, żebym nie uderzał tak mocno, nie sięgał tak daleko itp. Powinienem zwracać uwagę na otoczenie i innych graczy, mówi . Dobry, słuszne i ważne, prawda, też tak robię. Ale za każdym razem gra jest przerywana przez pojawiający się komunikat systemowy. Jeśli chodzi o termin, to tak naprawdę denerwujące jest wyrzucenie z nurtu w ten sposób.

Ale co mogę zrobić? Mam ponad 1,80 m wzrostu, długie ramiona i… moja głowa odmawia wcześniej uparty, kontrolując kij baseballowy niewielkim ruchem nadgarstka, jakbym stał przy miniaturowym stole do ping-ponga.

Ludzie narzekają na dryf Joy-Conów już od jakiegoś czasu – i słusznie. Dziesiątki filmów na YouTube pokazują, jak rozwiązać problem. Ale przydałaby mi się szansa Zmniejsz czułość sterowania ruchem na Joy-Conie. Jeśli macham cyfrowym kijem baseballowym, muszę móc używać całej ręki.

Duża motoryka nie ma szans: Joy-Cony nie działają szczególnie delikatnie

Z perspektywy Nintendo może to być problem niszowy, który dotyka jedynie kilku graczy. Albo Ty po prostu chcesz być po bezpiecznej stronie? Nie ponosić odpowiedzialności, jeśli „atakuję” w domu? Kiedy nie gram, potrafię to zrozumieć. Mimo to W ferworze czasu psuje mi to przyjemność z gry i wcale nie musi tak być.

I tak dalej: Jeśli podczas marszu w Super Mario Party z rozmachem podniosę cyfrową pałeczkę, Switch często rejestruje dwa, a nawet trzy ruchy: góra – dół – góra. Nie ma za to żadnych punktów, ani w grze, ani ode mnie dla Nintendo. Prawdopodobnie jestem zbyt agresywny i jestem karany za posiadanie dużej motoryki.

Czy pomimo moich trudności nadal chcesz grać w Super Mario Party? Więcej o grze w zwiastunie:

Super Mario Party — zwiastun wprowadzający — Nintendo Switch

Nintendo, proszę, zrób coś!

To prawda, część problemu można również wytłumaczyć opóźnieniem. Szybszy telewizor do gier nie zaszkodzi, jeśli masz ten sam problem. Niemniej jednak chciałbym tu chwycić za lancę dla wszystkich, którym nie udaje się dźgnąć lancą. Nie jesteś sam.

Praktyczne akcesoria do Switcha na Amazon

Chciałbym, żeby Nintendo popracowało nad zbliżeniem gier wideo do rzeczywistości. Oczywiście najpóźniej od Teorii wielkiego podrywu wiemy, że twórcy gier i konsol mogą nas zadowolić jedynie w ograniczonym zakresie. Jeśli chcesz naprawdę poczuć grę, możesz wykazać się kreatywnością i wyciągnąć strzały z ekranu, tak jak zrobił to Sheldon po łucznictwie.

Traktuję ostrzeżenie Nintendo tak poważnie, że nie przypnę mojego Joy-Cona do kija baseballowego za pomocą paska Ring Fit. Wreszcie zwracam uwagę na moich kolegów z drużyny.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech