Niedroga alternatywa dla robota koszącego: Lidl sprzedaje doskonałe kosiarki do małych ogrodów

Niedroga alternatywa dla robota koszącego: Lidl sprzedaje doskonałe kosiarki do małych ogrodów

Kosiarki zautomatyzowane są modne. Ja też chciałem zafundować sobie jedną z automatycznych kosiarek po przebudowie mojego ogrodu, aby trawnik był regularnie koszony i miałem mniej pracy z tym do zrobienia. Ale teraz natknąłem się na tanią alternatywę, którą nazwałbym „zautomatyzowaną kosiarką zasilaną przez człowieka”. Kupiłem i do tej pory jestem bardzo zadowolony z tej kosiarki.

Lidl sprzedaje mini kosiarki za 70 euro

Właściwie byłem zdecydowany kupić kosiarkę zautomatyzowaną. Ceny ponad 500 euro do tej pory mnie zniechęciły, a przebudowa mojego ogrodu i tak nie była jeszcze wtedy zakończona. Teraz skończyłem i teoretycznie mógłbym uderzyć. Ale sposób, w jaki zaprojektowałem swój ogród układanie kabla byłoby bardzo kłopotliwe, do którego orientuje się kosiarka zautomatyzowana. Zwłaszcza w przypadku małych trawników, takich jak mój, który mierzy około 80 metrów kwadratowych i zawiera kilka niebezpieczeństw potknięcia się, wydatek był dla mnie zbyt wysoki.

Potem natknąłem się na bezprzewodową kosiarkę „Handy Mower” z Parkside w Lidlu (patrz Lidl). W zasadzie wygląda jak kosiarka zautomatyzowana, tylko z tyczką i bez automatycznego koszenia. Ale zasada jest taka sama. Skoszona trawa nie jest zbierana, lecz pozostaje jako nawóz. Dzięki małej, akumulatorowej kosiarce po prostu jeździsz po pasach tak, jak w przypadku zwykłej kosiarki, zapewniając silny wzrost i piękny trawnik w regularnych odstępach czasu.

Mam już od jakiegoś czasu małą bezprzewodową kosiarkę i uwielbiam ją. Człowiek w zasadzie jeździ nim po trawniku jak odkurzacz. Wysokość na poziomie 1 jest idealna, a trawnik wygląda świetnie. W przeciwnym razie nigdy nie miałem ochoty wyjmować dużej kosiarki, potem ją ponownie sprzątać, wyrzucać skoszoną trawę i tak dalej. Wyciągam „ręczną kosiarkę”, podłączam akumulator i po prostu odjeżdżam. Można to zrobić nawet jedną ręką, a mój trawnik wygląda ładnie i czysto.

Co powinieneś wiedzieć o Lidlu:

Co musisz wziąć pod uwagę przy małej „ręcznej kosiarce”?

Oczywiście nadal musisz sam kosić trawnik za pomocą kosiarki Parkside Handy Mower. (Źródło obrazu: GIGA)

Łapiesz to „Podręczna Kosiarka” od Parkside w Lidlu obecnie za 70 euro (spójrz na Lidla). Ale nie ma baterii ani ładowarki w zestawie. Trzeba je kupić osobno, żeby otrzymać trochę ponad 100 euro (patrz Lidl). Miałem już baterie, ponieważ używam kilku urządzeń Parkside korzystających z tej samej baterii. Dlatego pozostało już tylko kupić kosiarkę. Porównywalny model od Gardena kosztuje 140 euro bez akumulatora i ładowarki (spójrz na Obi) i jest niezwykle popularny.

Co więcej, nawet z małą kosiarką akumulatorową nie będziesz w stanie tego uniknąć sam musisz być aktywny. Trawnik sam się nim nie kosi. Moim zdaniem działa to jednak na tyle łatwo, że koszenie trawnika nie postrzegam w tej chwili jako ciężaru, ale jako sensowne zadanie, aby trawnik wyglądał lepiej. Dla mnie zakup był tego wart, a kosiarka zautomatyzowana jest początkowo odpisana. Ale nie porzuciłem całkowicie tego pomysłu. Być może wkrótce pojawi się model bez przewodu obwodowego, który będzie przystępny cenowo.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech