Amazon daje Prime Video największy przeprojektowanie od lat

Amazon daje Prime Video największy przeprojektowanie od lat

W porównaniu do Netflix, Disney Plus i innych głównych usług przesyłania strumieniowego, Prime Video nigdy nie był najbardziej elegancką i intuicyjną aplikacją. Jego wrażenia użytkownika nie są tak dopracowane, jak konkurenci i sprawiają wrażenie bardziej skleconych. Istnieją dobre aspekty tego, co tam jest — takie jak długoletnia funkcja X-Ray, która pokazuje informacje o obsadzie i inne ciekawostki, gdy zawartość jest wstrzymana. Ale Prime Video nie przeszło znaczącego remontu ani przemyślenia od wielu lat. W końcu to się dzisiaj zmienia. Począwszy od teraz i przez następne kilka tygodni, Amazon wprowadzi nowe rozwiązanie Prime Video na Androida i podłączone urządzenia w salonie, w tym telewizory Smart TV, sprzęt do strumieniowego przesyłania Fire TV, Roku, Apple TV, Android TV i konsole do gier. Amazon twierdzi, że doświadczenie zostało zaprojektowane tak, aby było „mniej zajęte i przytłaczające dla naszych klientów”. Rezultatem, szczerze mówiąc, jest coś, co bardzo przypomina Netflix. I może tak będzie najlepiej.

Każda aplikacja do przesyłania strumieniowego wygląda teraz tak samo. Zdjęcia: Amazon / Netflix, GIF: Chris Welch / Główna nawigacja w The Verge Prime Video została przeniesiona na lewą stronę ekranu i jest teraz pionową kolumną ikon. Te sześć głównych obszarów to Wyszukiwanie, Dom, Sklep, Telewizja na żywo, Bezpłatnie i Moje rzeczy. Sekcja Strona główna zawiera podsekcje dotyczące filmów, programów telewizyjnych i sportu. Sklep ma podobne podmenu dla kanałów Prime (czyli subskrypcji), wypożyczeń / zakupów i ofert. Na ekranie głównym znajduje się teraz lista 10 najlepszych, dzięki czemu możesz łatwo odnieść się do tego, co jest popularne, a nowy Prime Video znacznie wyraźniej informuje o rozrywce dołączonej do subskrypcji Prime. Te programy i filmy są oznaczone w opisie niebieskim znacznikiem wyboru, a treści wymagające wypożyczenia lub zakupu będą oznaczone ikoną złotej torby na zakupy. To czystsze niż dodawanie plakietki do każdego kawałka programu telewizyjnego lub filmu, jak Amazon robił wcześniej, chociaż oznacza to, że będziesz musiał trochę zagłębić się w aukcje, aby zobaczyć, co jest.

Nowy Prime Video ma być mniej zagracony. Obraz: Amazonka

Łatwiej jest określić, które treści są dostępne w ramach subskrypcji Amazon Prime. Obraz: Amazon Podczas nawigacji zauważysz, że wiele karuzeli zachowuje tę samą grafikę krajobrazu, co wcześniej. Ale Prime Video wprowadził również to, co nazywa „super karuzelami”, z portretową grafiką w stylu plakatu, która rozwija się w podgląd wideo po najechaniu kursorem na zaznaczenie. Ponownie, zatrzymaj mnie, jeśli widziałeś ten pomysł gdzie indziej. Przeprojektowanie Prime Video trwało 18 miesięcy. W miarę zbliżania się do mety nowe doświadczenie nadzorował Ben Smith, który jest teraz wiceprezesem Amazon ds. produktów w Prime Video i Prime Studios. Smith to ten sam dyrektor, który kierował radykalnym przeprojektowaniem Hulu w 2017 roku. Z perspektywy czasu Hulu próbował na nowo wymyślić interfejs użytkownika i pchnął za daleko w nowym kierunku. Klienci szybko zgłaszali swoje skargi, a firma spędziła wiele miesięcy na opanowaniu niektórych zmian i powrocie do tego, co było znane. Dla porównania, przeprojektowanie Prime Video jest celowe, skalkulowane i – jak pokazują podobieństwa z Netflix, HBO Max i Disney Plus – znacznie mniej zuchwałe. Amazon przeprowadził szeroko zakrojone testy użyteczności i badania użytkowników, stwierdzając, że ludzie na ogół bardzo szybko przyjęli zmiany. Biorąc pod uwagę rosnące podobieństwo między wszystkimi tymi aplikacjami, nie jest to zbyt zaskakujące.

W nowym Prime Video sporty znajdują się w centrum uwagi. Obraz: Amazonka

Sekcja Telewizja na żywo przedstawia wydarzenia na żywo z programów Prime i programów liniowych z Paramount Plus i innych subskrypcji. Zdjęcie: Amazon W niektórych przypadkach celem było lepsze podkreślenie niewykorzystanych korzyści Prime Video. Nowe, dedykowane centrum telewizji na żywo zapewnia przewodnik, który łączy programy liniowe z subskrypcji kanałów, takich jak AMC Plus i Paramount Plus, a także ekskluzywne wydarzenia sportowe na żywo i treści z reklamami, które są bezpłatne dla wszystkich. Ten interfejs jest już dostępny w Internecie, ale prawdopodobnie będzie używany znacznie szerzej teraz, gdy zyskuje na popularności w aplikacji Prime Video. „Podczas testów użyteczności wielokrotnie słyszeliśmy zwrot „wow, nawet nie wiedziałem, że Prime Video ma telewizję na żywo”” – powiedziała dyrektor produktu Helena Cerna podczas niedawnej prezentacji prasowej. Prime Video ma nową warstwę farby i układu, ale nadal dostępne są popularne funkcje, takie jak profile wielu użytkowników, X-Ray i integracja Alexa. Tak jak poprzednio, zobaczysz sporo promowanych treści, a Amazon wciąż próbuje przeforsować subskrypcje treści stron trzecich na klientów – podobnie jak krążą plotki o potencjalnym powrocie HBO do walki. Utknęły też pewne irytacje: Prime Video nadal prezentuje sezony telewizyjne w dziwny sposób (odcinek 0: zwiastun, ktokolwiek?) i czasami może oddzielić wersje 4K i HD tego samego filmu. Niektóre z tych drapieżnych wyborów organizacji wynikają z faktu, że Amazon nadal sprzedaje wiele tych treści, podczas gdy konkurenci muszą się tylko martwić, że pozwolisz im je przesyłać strumieniowo.

Kanały Prime (subskrypcje) są punktem skupienia w nowym doświadczeniu. Zdjęcie: Amazon Po tej początkowej fazie wdrażania nowy projekt Prime Video pojawi się w iOS i Internecie w nadchodzących miesiącach. Jednak nie na każdym sprzęcie będzie można uruchomić przeprojektowane wrażenia. Na przykład PlayStation 3 i Apple TV trzeciej generacji z 2012 roku nie będą aktualizowane. W przypadkach, w których urządzenia nie otrzymają nowej wersji, pozostaną przy tym, co mają obecnie i będą nadal zapewniać dostęp do Prime Video w przyszłości Następne kilka tygodni okaże się dobrym testem dla nowego Prime doświadczenie, z The Lord of The Rings: The Rings of Power i NFL Thursday Night Football, które mają premierę we wrześniu. Amazon planuje kontynuować iterację nowego projektu w oparciu o opinie klientów.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android