Netflix nic nie dostaje: tutaj sam możesz zobaczyć nagrodzony Oscarem film za darmo

Netflix nic nie dostaje: tutaj sam możesz zobaczyć nagrodzony Oscarem film za darmo

Oskary w marcu 2022 roku były czymś wyjątkowym. Przede wszystkim najlepszy film roku był na koniec prawdziwą niespodzianką dla wielu znawców kina, bo właściwie nie był pokazywany w kinach w tym kraju. Jeśli chcesz, możesz teraz oglądać go w domu za darmo. GIGA ujawnia, gdzie i jak to działa – ale nie istnieje na Netflix.

Premiera na Oskarach, bo po raz pierwszy w tym roku nagroda „Najlepszy film” nie trafiła do klasycznego filmu kinowego, ale do pracy dostawcy streamingowego – pamiętamy. Upragniony tytuł zdobył dramat rodzinny „Coda” a docelowo także Apple TV+. Coda działała również w wybranych kinach w USA w tym samym czasie, ale w tym kraju film był i jest dostępny tylko w Apple TV+. Nawiasem mówiąc, konkurent Netflix nic nie dostał. Dostawca strumieniowania miał dwóch nominowanych w tej samej kategorii, ale trzeba było przyznać się do porażki.

Oglądaj zdobywców Oscara za darmo: nie na Netflix, ale na Apple TV+

Ale jak oglądać „Coda” za darmo? Nie na Netflixie, Jak już wspomnieliśmy, film jest dostępny wyłącznie w Apple TV+, serwisie streamingowym producenta iPhone’a. Ale niekoniecznie potrzebujesz tego samego, ponieważ Apple TV+ może być również używany online za pośrednictwem przeglądarki, a zatem również na smartfonach z Androidem, aplikacje są również dostępne dla urządzeń innych niż Apple, na przykład dla Fire TV z Amazon lub dla różnych Smart – Telewizory Samsunga czy LG.

W zwiastunie jest trochę posmaku „Cody”:

Zwykle Apple TV+ zwykle kosztuje 4,99 euro miesięcznie, ale są też sposoby, aby uzyskać do niego bezpłatny dostęp, przynajmniej tymczasowo:

Opcja 1 – bezpłatna subskrypcja próbna: Jeśli chcesz, możesz bezpłatnie wypróbować Apple TV+ przez 7 dni. Po prostu zarejestruj się i zafunduj sobie „Coda” oraz inne ekskluzywne filmy i seriale (obejrzyj na Apple).
Wariant 2 – przedłużona próba: Jeśli chcesz nie tylko korzystać z Apple TV+ przez 7 dni, ale także przez kilka miesięcy bezpłatnie, musisz zabezpieczyć przedłużoną subskrypcję próbną. Na przykład kupujący kwalifikujące się urządzenie Apple otrzymują trzymiesięczny dostęp do Apple TV+. To samo dotyczy kupujących PlayStation 4 i subskrybentów Sky Q (patrz Sky). Jeśli kupisz PlayStation 5, możesz przesyłać strumieniowo przez 6 miesięcy bezpłatnie.
Opcja 3 – Apple Music dla studentów: Ci, którzy się uczą, mają szczęście. Oprócz tańszej subskrypcji Apple Music (4,99 euro zamiast 9,99 euro miesięcznie) dostaje też bezpłatnie Apple TV+.

Ważny: Nie zapomnij anulować subskrypcji w odpowiednim czasie, jeśli to konieczne. Ale też nie za wcześnie, bo każdy, kto anuluje bezpłatny abonament próbny na Apple TV+, natychmiast traci do niego dostęp. Więc najlepiej ustawić przypomnienie.

Wolisz serial na Netflix? Tutaj mamy coś:

Jak dobry jest Coda, jak dobry jest film?

Ale czy film naprawdę jest tego wart? Jest jasne „tak” jako odpowiedź. „Coda” nie tylko zdobyła w sumie trzy Oscary, ale także krytycy i widzowie są entuzjastycznie nastawieni do filmu o dojrzewaniu. Pokazuje, jak 17-letnia Ruby Rossi, jedyny słyszący członek jej skądinąd niesłyszącej rodziny, opanowuje codzienność i odkrywa swoją pasję do muzyki. IMDb daje mu 8,1 na 10 punktów, jeszcze bardziej wylewny Krytycy w Rotten Tomatoes – 94 procent na pomidoromierzu i 92 procent aprobaty publiczności. W skrócie: patrz! Prawdziwy filmowy hit.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech