Naklejki samochodowe: Niezwykłe naklejki samochodowe będą kosztować grzywnę!

Naklejki samochodowe: Niezwykłe naklejki samochodowe będą kosztować grzywnę!

Niektóre naklejki mogą wyglądać naprawdę dobrze na odpowiednim samochodzie. Jednak bardzo niewiele osób wie, że można tu zrobić coś złego, a nawet naruszyć przepisy dotyczące zezwoleń na ruch drogowy (StVZO). Aby Ci się to nie przytrafiło i abyś mógł uniknąć kary, zebraliśmy dla Ciebie najważniejsze informacje.

Zakazane naklejki na zderzak: lokalizacja i motyw

W sieci pojawiają się czasem niezliczone oferty tuningu, czasem żenujące, czasem naprawdę fajne naklejki na Twój zestaw kół, które nawet nie kosztują dużo. Ale strzeż się! Nawet jeśli naklejki nie kosztują dużo, zagrażają W zależności od naklejki i pozycji, czasami wysokie grzywny. Jeśli spojrzysz na przepisy dotyczące zezwoleń na ruch drogowy (StVZO) w paragrafie 40, paragraf 1 (do ustawy):

„Należy stosować szyby bezpieczne, które są ważne dla widoczności kierowcy jasne, półprzezroczyste i wolne od zniekształceń Być.”

W tłumaczeniu oznacza to, że Przednia szyba i dwie przednie szyby boczne obok kierowcy i pasażera z przodu muszą być całkowicie wolne. Przyciemnianie tych szyb jest zatem tabu, aby uniknąć ograniczonej widoczności i irytacji podczas jazdy.

Również reflektory i tablice rejestracyjne logicznie rzecz biorąc, nie powinieneś tego naklejać. Zagraża to nie tylko Twojemu bezpieczeństwu, ale także bezpieczeństwu innych użytkowników dróg.

Wskazówki dotyczące czytania

Marco Kratzenberga

Niektórzy z was mogą teraz pomyśleć: „Chwileczkę, ale a co z nalepkami opłat drogowych?? W końcu muszą być one również przymocowane do przedniej szyby!” Naklejki, czyli winiety, oraz naklejki stref ekologicznych są wyraźnie wyłączone z rozporządzenia. Ale nawet one nie mogą znajdować się bezpośrednio w polu widzenia kierowcy i tym samym go utrudniać.

Problemem może być nie tylko położenie, ale także rodzaj naklejki. Dotyczy to obu rozmiar i temat. Jeśli użyjesz zakazanych symboli, będziesz (słusznie) ścigany przez policję. Oczywiście naklejka „dziecko na pokładzie” nie jest jedną z nich.

Jeśli zastanawiasz się, czy ktoś może zgłosić na Ciebie zniesławienie z powodu naklejki, nie martw się: aby przestępstwo było prawdziwe, musi być skierowane do konkretnej osoby lub grupy. Naklejka „Ktokolwiek to czyta, jest głupi” to przede wszystkim naklejka osobista opiniaktóry jest chroniony przez art. 5 Ustawy Zasadniczej (źródło: bussgeldkatalog.org).

Wskazówki dotyczące czytania

Marco Kratzenberga

Naklejka na samochód: Czy tylna szyba musi pozostać wolna?

Niekoniecznie. Jednak tutaj nie masz bezpłatnej przepustki. Do wielkości 0,1 m² naklejki są dozwolone, o ile nie znajdują się bezpośrednio w polu widzenia.

Przy większej naklejce potrzebny jest tzw Ogólne zezwolenie na eksploatację (ABE). Możesz go otrzymać od producenta lub od sprzedawcy przy zakupie. Jeśli ABE dla Twojego samochodu wygasło z powodu konwersji i tuningu (liczy się również naklejka na tylnej szybie), złożenie wniosku o ABE dla Twojego samochodu w Federalnym Urzędzie Transportu Samochodowego (KBA) będzie kosztować opłatę w wysokości 17,67 euro (źródło : bussgeld-info.de).

Kary i grzywny: Naklejki na zderzak mogą być drogie

Jeśli nie przeprowadziłeś wystarczających badań przed oklejeniem samochodu, możesz wpaść w kłopoty. Rozbiliśmy kary za nieprzestrzeganie zasad w tabeli – w zależności w zależności od wagi przestępstwa możesz nawet zdobyć punkt we Flensburgu.

Punkty karne za wykroczenie we Flensburgu z ograniczoną widocznością
10 euro —

reflektor ukryty
… z Niebezpieczeństwo inny
… z szkoda
20 Euro
25 Euro
35 Euro —

— Jazda z jednym nieautoryzowany pojazd
… z naruszeniem bezpieczeństwa ruchu drogowego 25 euro
90 euro —
1

tablica rejestracyjna pokryte 65 euro —

(Ci: bussgeldkatalog.org)

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech