Blokada czatu WhatsApp: Blokuj czaty za pomocą kodu PIN i danych biometrycznych

Blokada czatu WhatsApp: Blokuj czaty za pomocą kodu PIN i danych biometrycznych

Dzięki funkcji „Chat Lock” możesz blokować indywidualne czaty w WhatsApp i chronić je przed nieautoryzowanym dostępem. Rozmowy można wtedy wywołać tylko za pomocą kodu PIN lub metody odblokowania biometrycznego. Oprócz indywidualnych rozmów możesz też całkowicie zablokować dostęp do WhatsApp nieznajomym.

Zablokowane historie rozmów są przenoszone do folderu. Folder nie jest widoczny na pierwszy rzut oka, gdy normalnie otwierasz WhatsApp, ale pojawia się tylko po wyczyszczeniu przeglądu czatu. Powiadomienia o nowych wiadomościach nie są już wyświetlane na ekranie blokady i ekranie głównym.

Blokada czatu WhatsApp: Blokuj czaty za pomocą kodu PIN, odcisku palca lub identyfikatora twarzy

Jak aktywować blokadę czatu w WhatsApp:

otwiera Przegląd wszystkich rozmów na WhatsApp. krzycz to Rozmowa w górę, która ma być ukryta. Zarówno czaty indywidualne, jak i rozmowy grupowe mogą być blokowane. Następnie wpisz u góry nazwy kontaktu. W danych kontaktowych znajdziesz opcje „Szyfrowanie” i „Samousuwające się wiadomości” oraz „Chatsperre’a„. Wybierać, jak dostęp należy zapisać w wywołaniu. Po skonfigurowaniu historia konwersacji jest poza przeglądem wszystkich czatów ukrytych. Podobnie jak w przypadku zarchiwizowanych wiadomości, możesz je zobaczyć ponownie tylko wtedy, gdy rozwiniesz przegląd. Aby przeczytać poszczególne wiadomości, odblokowujesz czat WhatsApp wybraną metodą.

WhatsApp ogłasza tę funkcję w małym klipie:

Dzięki funkcji „Chat Lock” czaty można blokować za pomocą hasła/PIN-u lub odcisku palca i Face ID. Aby móc odczytać wiadomości, należy najpierw odblokować rozmowę za pomocą jednej z różnych metod.

Nie każda rozmowa, którą prowadzisz na WhatsApp, jest również przeznaczona dla oczu nieznajomych. WhatsApp zainstalował tę weryfikację, aby chronić swoje wiadomości w WhatsApp przed zazdrosnymi partnerami lub złodziejami informacji. Dzięki dodatkowemu kodowi PIN Twoje czaty i rozmowy są widoczne tylko dla osób znających kod bezpieczeństwa. Możesz więc oddać swój smartfon w ręce innych bez obawy, że niektóre rozmowy zostaną przeczytane.

WhatsApp: Aktywuj PIN i chroń aplikację

Za pomocą powyższej metody można zablokować indywidualne czaty. Możesz także całkowicie zablokować dostęp do WhatsApp za pomocą kodu PIN, odcisku palca lub rozpoznawania twarzy. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

otwiera się WhatsApp. kontroluje Pomysły Na. Przełącza do sekcji „Ochrona danych„. Przewiń do końca. Tutaj znajdziesz jeden z dostępnych na smartfonie Środki bezpieczeństwatakie jak odcisk palca lub kod PIN.
Aktywuje blokadę. Następnie WhatsApp można otworzyć tylko po wprowadzeniu kodu PIN lub zeskanowaniu twarzy lub odcisku palca.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android