Najpopularniejsze gry na Androida wszech czasów

Najpopularniejsze gry na Androida wszech czasów

Najpopularniejsze gry na Androida wszech czasów

Źródło obrazu: Unsplash

Sprytne mobilne urządzenia końcowe, takie jak smartfony i tablety, wzbogacają nasze codzienne życie już od około 15 lat. Na początku zdecydowanie przyciągały wzrok maniaków technologii, zanim zaczął się rozwój smartfonów, które teraz zdominowały nasz cyfrowy świat. W Niemczech w 2021 r. prawie 90% populacji w wieku 14 lat i więcej miało odpowiednie urządzenie.

Wynika to nie tylko z faktu, że przenośne pomoce są w stanie ułatwić coraz więcej codziennych zadań. Na przykład w obszarze bankowym, gdzie wszystkie ważne czynności można łatwo kontrolować za pomocą aplikacji. To samo dotyczy zadań i spraw w biurze, dla których wiele miast oferuje obecnie rozwiązania cyfrowe.

Jedną z dziedzin, która wyróżnia się w tym rozwoju, jest branża gier. W wielu grupach wiekowych smartfony i tablety wypierają konsole i komputery PC z czołówki najpopularniejszych platform do gier. Istnieje wiele dobrych powodów. Z jednej strony, jak już wspomniano, większość Niemców posiada już takie urządzenie. Z drugiej strony stają się one coraz potężniejsze i są w stanie odtwarzać złożone i wymagające tytuły, co jeszcze kilka lat temu było domeną konsol i komputerów.

Twórcy gier wcześnie zauważyli ten trend i zoptymalizowali swoją ofertę pod kątem urządzeń mobilnych. Ponadto skupienie się na smartfonach i tym podobnych zapewnia, że nowe tytuły pojawiają się w sklepach z aplikacjami co tydzień, a wybór jest prawie nieograniczony. Więc każdy znajdzie coś dla siebie. Znacznie zwiększona wydajność obecnych urządzeń i teraz duże ekrany umożliwiają bezproblemową grę nawet w wymagające tytuły na smartfonie. Jest to teraz możliwe nawet na różnych platformach, dzięki czemu w tytuły takie jak Fortnite czy Call of Duty można grać także przeciwko graczom na PC i konsolach.

Postęp technologiczny w wydajności telefonów komórkowych, ale także rozwój, taki jak ogólnopolskie 5G, otwierają tutaj zupełnie nowe możliwości. W ostatnich latach nastąpił również duży ruch w dziedzinie kasyn cyfrowych, a dostawcy cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki nowym trendom na rynku gier mobilnych są w stanie wprowadzić funkcje wymagające dużej ilości danych, takie jak kasyna online na żywo, w których możesz grać z prawdziwymi krupierami i prawdziwymi graczami.

To pokazuje, jak szybko i intensywnie rozwija się branża gier mobilnych, która również obecnie rośnie. To wystarczający powód, aby przyjrzeć się najpopularniejszym tytułom na Androida w stosunkowo młodej historii gier mobilnych.

Garena Wolny Ogień (1 mld+)

W sklepie Google Play są teraz trzy tytuły, które przekroczyły granicę miliarda. Obejmuje to Free Fire od singapurskiego dewelopera Gareny. Gra skorzystała przede wszystkim z niesamowitego szumu wokół trybu Battle Royale, dobrze znanego graczom Fortnite czy PUBG. Jednak o Free Fire prawdopodobnie słyszało się do tej pory mniej. 50 graczy rywalizuje ze sobą i stara się wystawić naprzeciw konkurencji w ciągu dziesięciu minut gry.

Surferzy w metrze (1 mld+)

Subway Surfers dołącza do serii gier mobilnych, które są znane nawet osobom nieznającym branży gier. Podobnie jak Candy Crush, jest to starsza gra, która nie straciła nic ze swojej popularności. Niekończący się gatunek biegaczy wymaga umiejętności i koncentracji, aby przetrwać i przemierzać miasto tak długo, jak to możliwe. Klasyk, który skraca minuty lub godziny i pozwala w pełni zanurzyć się w grze.

Cukierki Crush (1 mld+)

Również jedna z mobilnych klasyków, Candy Crush jest prawdopodobnie znana większości ludzi i jest jedną z najlepszych gier na smartfony wszech czasów. Candy Crush Saga i jej liczne sequele zawsze będą uważane za najlepszą układankę typu „dopasuj trzy” na urządzenia mobilne. Ten tytuł jest szczególnie popularny wśród starszych pokoleń, które szukają dobrej zabawy. Ta gra była jednym z pierwszych wielkich hitów w gatunku free-to-play jako zwykła gra logiczna. Chociaż rozgrywka jest bardzo prosta i powtarzalna, uzależniająca istota projektu jest nadal wysoka.

Ponad 500 milionów pobrań

Trzy wymienione powyżej gry są z pewnością szczytem sukcesu na listach do pobrania na Androida. Istnieją jednak również inne znane tytuły, którym udało się osiągnąć niewiarygodne liczby, nawet jeśli w tych przypadkach nie wystarczyło to – jeszcze – na sumę dziewięciocyfrową.

Kolejna gra typu endless runner zaczyna się od Temple Run firmy Imangi Studios, która jest dostępna w Sklepie Play od 2011 roku. Jak sama nazwa wskazuje, bohater przemierza starożytne świątynie i musi przy pomocy umiejętności i dobrego refleksu omijać przeszkody i obrać właściwą trasę. Następca Temple Run 2 ma również pół miliarda pobrań, a tym samym wyraźnie podkreśla zabawę w grach.

Clash of Clans to gra strategiczna, w którą grają miliony ludzi na całym świecie. Jest to gra online dla wielu graczy, w której gracze tworzą społeczności zwane klanami. Muszą następnie szkolić wojska i atakować innych graczy, aby zbierać zasoby. Tytuł jest dostępny na Androida od 2013 roku i nadal cieszy się dużą popularnością.

PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG) Mobile to kolejna gra z gatunku battle royale, o znanych zasadach. Jest to strzelanka PvP z łącznie 100 graczami. Gra rozpoczyna się od skoku spadochronowego nad opuszczoną lokacją z mnóstwem broni i sprzętu. Strefa gry zmniejsza się w regularnych odstępach czasu, a ostatni żywy gracz wygrywa rundę.

Te trzy tytuły od dawna zadomowiły się na rynku mobilnym i są znane większości ludzi. Dwa inne tytuły, które stają na straży 500 milionów pobrań, pochodzą z gatunku wirtualnych zwierzaków. Pou i My Talking Tom umożliwiają opiekę i opiekę nad cyfrowymi stworzeniami i potwierdzają ich popularność numerami instalacji.

Artykuł o najpopularniejszych grach na Androida wszech czasów pojawił się najpierw na Androidmag.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech