Najlepsze elektryczne maszynki do golenia: to zwycięzcy Stiftung Warentest

Najlepsze elektryczne maszynki do golenia: to zwycięzcy Stiftung Warentest

Jeśli nie chcesz iść do biura z zarostem, ale masz mało czasu rano, możesz użyć elektrycznej maszynki do golenia. Nawet w 2022 roku wynik nie jest tak dokładny, jak w przypadku golarki na mokro, ale gładkie policzki są już dostępne z urządzeniami za mniej niż 100 euro. Stiftung Warentest przetestował 12 golarek elektrycznych dużych marek, z których połowa wypadła dobrze. Ale są też brzytwy, których lepiej nie zostawiać na brodzie.

Oglądałeś wczoraj jeden odcinek Netflix za dużo, ale dotarłeś tam trochę później rano, a potem zająłem się dziećmi, szybko przeczytałeś e-maile i wyprasowałem koszulę? Jeśli nie masz już ochoty na dokładne czyszczenie się golarką na mokro, możesz również użyć golarki elektrycznej. Więc zabijasz zarost znacznie szybciej, jeśli nie z całkowicie gładką skórą. Dobra wiadomość: na rynku są dobre i tanie golarki elektryczne.

Stiftung Warentest przetestował 12 golarek elektrycznych (wydanie 10/2021). Pod względem ceny urządzenia są daleko od siebie, za trymer do brody potrzeba nawet 550 euro. Ale zaczyna się od 45 euro, więc przedział cenowy jest ogromny. Zwróć uwagę na to, jakie urządzenie kupujesz, ponieważ różnice w jakości są duże. Wiele zależy również od tego, jaki sprzęt przynoszą ze sobą elektryczne maszynki do golenia, jak solidne i trwałe są.

Elektryczna maszynka do golenia w teście: zwycięzca w Stiftung Warentest

Zwycięzca testuPorada cenowaRekomendacja z obrotowymi głowicami golącymiProduktBraun Series 9 Pro 9465ccBraun Series 5 50-B1200sPhilips Seria 7000 S7788/55Cena (w przybliżeniu) 240 euro (MediaMarkt) 90 euro (MediaMarkt) 145 euro (MediaMarkt) Ogólna ocena dobra (ocena 1,6) dobra (1,7) dobra (1,8) Zalety Najlepsza wydajność w teście podczas golenia Bardzo łagodna dla skóry Bardzo łatwa w użyciu Najwyższa trwałośćNiedrogie i prawie tak dobre, jak zwycięzca testuDobry podczas goleniaBardzo delikatny dla skóryBardzo łatwy w użyciuDobra trwałośćStosunkowo taniDobry podczas goleniaBardzo delikatny dla skóryBardzo łatwy w użyciuDobra trwałośćWadyMoże się golić szybciejBateria niewymienialnaMoże się golić szybciej

Zwycięzca testu golarka elektryczna Braun Series 9 Pro 9465cc

Drogi zwycięzca testu ma wiele akcesoriów. (Źródło obrazu: Brązowy)

Pieniądze strzelają gole w piłce nożnej i wygrywają test elektrycznej brzytwy. Z Braun Series 9 Pro 9465cc jest sprzedawany w średniej cenie online wynoszącej aż 550 euro, ale jest obecnie dostępny ze zniżką 240 euro. Ale to wciąż wysoka cena. W zamian otrzymujesz zwycięzcę testu z najlepszą wydajnością golenia. Jednocześnie urządzenie z pięcioma elementami golącymi jest bardzo delikatne dla skóry, bardzo łatwe w obsłudze, a także najdłużej działa bateria.

Maszynka do golenia Braun Series 9 9465 cm3

Maszynka do golenia Braun Series 9 9465 cm3

Cena może być teraz wyższa. Cena od 18.09.2022 21:44

Najważniejszym elementem wyposażenia jest stacja czyszcząca. Jeśli więc nie chcesz samodzielnie czyścić maszynki do golenia, ten model jest wyposażony w praktyczną pomoc w czyszczeniu. Testerzy podkreślają, że w żadnym innym modelu nie uzyskali dokładnego golenia szybciej. Nie ma co krytykować, poza tym, że istnieją podobnie dobre maszynki do golenia za znacznie mniejsze pieniądze.

Cena golarki elektrycznej Braun Series 5 50-B1200s

Porada cenowa zawiera wszystko, czego potrzebujesz do dokładnego golenia. (Źródło obrazu: Brązowy)

Za jedyne 85 euro zasługuje na to Braun Series 5 50-B1200s tytuł „dobry i tani”, ponieważ z ogólną oceną 1,7 urządzenie jest tuż za zwycięzcą testu. Nie ma też co krytykować, jeśli chodzi o końcówkę cenową, bo dobrze radzi sobie podczas golenia, działa bardzo delikatnie na skórze, jest bardzo łatwy w użyciu i wykazuje dobrą trwałość.

Golarka Braun Series 5 50-B1200s

Golarka Braun Series 5 50-B1200s

Cena może być teraz wyższa. Cena na dzień 18.09.2022 19:14

W porównaniu ze zwycięzcą testu, jeśli chodzi o sprzęt, trzeba iść na pewne kompromisy. Na przykład nie ma stacji czyszczącej, a bateria nie wystarcza na tak długo. Ale to tak naprawdę nie usprawiedliwia dopłaty, zwłaszcza że seria 5 jest nieco lżejsza w dłoni.

Zalecenie Elektryczne maszynki do golenia z obrotowymi głowicami golącymi

Jako model z obrotowymi głowicami golącymi polecana jest golarka Philips. (Źródło obrazu: Philips)

Oprócz Brauna, Philips jest także weteranem golarek elektrycznych. Z Philips Seria 7000 S7788/55 to rekomendacja dla każdego, kto szuka urządzenia z obrotowymi głowicami golącymi. Tutaj również cały pakiet ma rację z oceną 1,8. W teście urządzenie szczególnie delikatnie usunęło 5-dniową brodę.

Golarka Philips S7788/55

Golarka Philips S7788/55

Cena może być teraz wyższa. Cena na dzień 18.09.2022 19:42

Maszynka do golenia jest niedroga, dobra do golenia, bardzo przyjazna dla skóry, bardzo łatwa w użyciu i zapewnia dobrą trwałość. Jednak testerzy krytykują, że baterii nie można wymienić. Jeśli się złamie, możesz wyrzucić całą brzytwę. Jeśli uważasz, że inni producenci, tacy jak Braun, wymieniają baterię za 20 do 30 euro, powinieneś zacząć myśleć.

Golarka elektryczna: tyle otrzymujesz za swoje pieniądze

Stacje czyszczące to drogie dodatki, których nie każdy potrzebuje. (Źródło obrazu: Brązowy)

Przedział cenowy elektrycznych maszynek do golenia jest ogromny i waha się od około 45 euro do 550 euro. Połowa pola testowego osiągnęła dobry wynik podczas golenia, to wszystko.Te modele są szczególnie dobre w codziennym goleniu, ale stają się bardziej wymagające przy 5-dniowej brodzie. Ale nawet w tej dyscyplinie golenie zwykle działa, ale czasami trzeba zmniejszyć prędkość. Dostawcy pobierają dodatkowe opłaty za dodatki, takie jak stacje czyszczące, ruchome głowice golące i długi czas pracy baterii. Dominują znane marki, przede wszystkim Braun, ale Panasonic i Philips również mają w teście dobre urządzenia. Braun i Philips działają bardzo delikatnie na skórę i są bardzo łatwe w użyciu.

Jeśli chcesz, aby był dobry i tani, nie możesz się pomylić z cenową wskazówką firmy Braun. Jeśli chcesz obracać głowice golące, użyj Philips. Jeśli nie chcesz iść na żadne kompromisy, jeśli chodzi o sprzęt i chcesz uzyskać najwyższą wydajność, nie ma mowy o ominięciu zwycięzcy testu. Jest obecnie dostępny z ogromną zniżką.

Wskazówki dotyczące oszczędzania golarek elektrycznych

Gładkie codzienne golenie jest możliwe w przypadku kilku modeli. Jeśli użyjesz tego jako jedynego kryterium, możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy i pominąć niepotrzebny luksus. Producenci stają się coraz bardziej luksusowi i drożsi wraz ze wzrostem liczby modeli.W razie wątpliwości należy sprawdzić, czy odchudzony model sprawdzi się. Ponieważ regularne czyszczenie po użyciu zwiększa trwałość, to również powinno być łatwe do przeprowadzenia. Jeśli nie masz na to ochoty, wybierz model ze stacją czyszczącą.

W ten sposób Stiftung Warentest testuje elektryczne maszynki do golenia

Sprytne dodatki nie były częścią testu. (Źródło obrazu: Philips)

Tam, gdzie jest struganie, są wióry, a tam, gdzie testuje się golarki elektryczne, włosy wypadają. W imieniu Stiftung Warentest 48 mężczyzn ogoliło połowę twarzy brzytwą, a drugą połowę innym urządzeniem. Oprócz codziennego testu golarki elektryczne musiały również usuwać 5-dniowe brody.

Golenie ważono na 30 procent, a ochrona skóry również została uwzględniona na 30 procentach. W tym celu przetestowano obsługę urządzeń (20%) oraz oceniono trwałość (20%) urządzeń i głowic golących. Przeprowadzono symulację długoterminowego testu siedmiu lat codziennego użytkowania, aby uzyskać wiarygodne informacje. Ostatecznie testerzy zrzucili urządzenia z wysokości 80 centymetrów. Nie wszystkie maszynki do golenia przetrwały ten test wytrzymałościowy.

Elektryczne maszynki do golenia: przegrani w teście

Och, to naprawdę boli, gdy golarka elektryczna wyrywa każdy włos z osobna. Tak stało się na przykład z Remington F9 Ultimate XF9000. Skończyło się na ostatnim miejscu w teście i otrzymało ogólną ocenę „niewystarczającą”, ponieważ reklamowało, że można go używać również pod prysznicem, ale podczas testu zanurzeniowego do urządzenia dostała się woda. Model Grundig MS 7640 również otrzymuje ocenę „słabą”, ponieważ głowica goląca pęka podczas testu zrzutowego.

Kupowanie elektrycznej maszynki do golenia: te techniki istnieją

Stiftung Warentest zaleca chwycenie kilku elektrycznych maszynek do golenia przed ich zakupem i po prostu wypróbowanie, jak czują się one w dłoni. Włącz go również i sprawdź, czy hałas podczas pracy nie jest uciążliwy i czy głowica goląca powinna być sztywna, czy elastyczna. Istnieją zasadniczo dwie techniki golenia:

Wibracje: Braun używa do głowic golących metalowych folii z otworami o różnych rozmiarach. Pod tymi foliami ostrza tnące golą wszelkie włosy, które przechodzą. Zaletą tych golarek wibracyjnych jest przycinanie konturów oraz w ciasnych przestrzeniach, na przykład podczas golenia pod nosem.Obracanie: Konkurent Philips stawia na obrotowe głowice golące. Bardzo dobrze dopasowują się do guzków takich jak podbródek i szyja.

Wyczyść golarkę elektryczną

Regularne czyszczenie zwiększa trwałość głowic golących. (Źródło obrazu: Philips) Regularne czyszczenie zwiększa trwałość golarek elektrycznych. Działa to ręcznie w trzech krokach: wytrzep głowicę golącą, usuń pozostały zarost za pomocą pędzla, a następnie spłucz krótko wodą. Trzy drogie urządzenia w teście oferują stację czyszczącą. Urządzenie czyści automatycznie głowicę golącą.Stacje czyszczące muszą być napełnione odpowiednim płynem czyszczącym. Tutaj musisz ponownie zaplanować dodatkowe koszty od 5 do 10 euro na trzy miesiące.
Płyn do czyszczenia golarek Philips HQ200/50

Płyn do czyszczenia golarek Philips HQ200/50

Cena może być teraz wyższa. Cena z dnia 19.09.2022 11:03 rano

Zrównoważony rozwój: Wymiana baterii w elektrycznej maszynce do golenia

To męczący temat, ale warto też spojrzeć na golarki elektryczne, baterię i jak można ją wymienić. Zła wiadomość: baterię można w ogóle wymienić tylko w golarkach elektrycznych Braun i Panasonic. W przypadku wszystkich innych dostawców możesz wyrzucić maszynkę do golenia, jeśli bateria jest wyczerpana. Powód: inni producenci spawają akumulatory tak mocno, że nawet obsługa klienta nie jest w stanie wymienić akumulatora.

Panasonic oferuje wymianę baterii do golarek elektrycznych. (Źródło obrazu: Panasonic)

Panasonic ES-LV6Q, golarka na mokro i na sucho

Panasonic ES-LV6Q, golarka na mokro i na sucho

Cena może być teraz wyższa. Cena z dnia 19.09.2022 11:02 rano

Nawiasem mówiąc, jeśli bateria jest uszkodzona, działanie na kablu już nie działa. Z firmami Braun i Panasonic jest inaczej: obaj producenci nadal mają dostępne akumulatory zamienne siedem lat po zakończeniu sprzedaży. Za 20 do 40 euro można je wymienić przez obsługę klienta. Jest to dobre dla środowiska i powinno również pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze.

Elektryczne maszynki do golenia: tyle trwają głowice golące

Głowica goląca zwycięzcy testu została oceniona jako bardzo delikatna dla skóry. (Źródło obrazu: Brązowy)

Stiftung Warentest przeprowadził siedmioletni test wytrzymałościowy dla golarek elektrycznych i włączał urządzenia 2520 razy na pięć minut każdy. Wałek dociskał głowicę golącą z siłą podobną do tej używanej podczas golenia. Wniosek: Folie do golenia są trwalsze niż określają to producenci. Wskazówka od testerów: zaufaj swojemu instynktowi i zmieniaj głowicę golącą tylko wtedy, gdy przestaje ciąć prawidłowo lub zaczyna szarpać.

Często zadawane pytania dotyczące golarek elektrycznych: wszystko, co musisz wiedzieć w skrócie

Jakie są najlepsze golarki elektryczne?

Braun i Philips prowadzą. Zwycięzcą testu jest drogi Braun Series 9 Pro 9465cc ze wszystkimi szykanami. Młodszy brat Braun Series 5 50-B1200s jest tańszy i prawie tak samo dobry, chociaż trzeba się obejść bez luksusu jak stacja czyszcząca. Jeśli przysięgasz, obracając głowice golące, Philips Series 7000 S7788/55 to dobry wybór.

Jakiej elektrycznej maszynki do golenia mogę używać do okolic intymnych?

Golarki nie tylko usuwają włosy z twarzy, ale także pod pachami, na klatce piersiowej i brzuchu oraz w okolicach intymnych. Producenci zwykle oferują do tego odpowiednie osprzęt. Na przykład istnieje specjalna nasadka do końcówki cenowej Braun Series 5 50-B1200s.

Która elektryczna maszynka do golenia jest dobra i tania?

Najprawdopodobniej dotyczy to końcówki cenowej Braun Series 5 50-B1200s, która kosztuje tylko 85 euro i zajmuje drugie miejsce.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech