Mapy Google – pokaż sytuację parkingową w miejscu docelowym

Mapy Google – pokaż sytuację parkingową w miejscu docelowym

Mapy Google mogą pokazać, jak wygląda sytuacja parkingowa w miejscu docelowym w wybranych miastach. Przeczytaj na GIGA, w jakich miejscach możesz korzystać z wyświetlacza miejsc parkingowych i jak z niego korzystać.

Integracja dobrze znanych miejsc parkingowych w Google Maps jest wciąż zbyt mało znana – a jednak jest tak dobra i praktyczna! Na przykład możesz zaoszczędzić miejsce parkingowe i znaleźć je później. Ponadto wyszukiwanie może być również wykorzystywane do znajdowania miejsc parkingowych wokół lokalizacji, aby bezpośrednio tam nawigować. Teraz w Niemczech jest wreszcie taka możliwość, która wcześniej działała tylko w USA: Google Maps pokazuje sytuację parkingową w miejscu docelowym. Niestety, jak dotąd działa to tylko w pięciu niemieckich miastach.

Jak działa wyświetlanie sytuacji parkingowej w Mapach Google?

Google ma dostęp do dużej ilości danych użytkownika. Każdy, kto ma Mapy Google na swoim telefonie komórkowym i porusza się w korku, wysyła do Google dane o ruchu i lokalizacji — jeśli nie wyłączył tej funkcji. Wszystkie te dane są wykorzystywane do prognozowania ruchu, dzięki czemu można wyświetlić ruch; Możliwe są również ostrzeżenia o korkach. Działa to w podobny sposób z wyświetlaniem miejsc parkingowych w Mapach Google .

wyświetlacz parkowania map google Jak widać na zdjęciu, wyświetlanie sytuacji na parkingu jest częścią nawigacji . Dopiero po rozpoczęciu wyznaczania tras ikona poniżej pokazuje, jak Mapy Google oceniają sytuację parkingową w miejscu docelowym. Jeśli w miejscu docelowym nie ma wystarczającej liczby wolnych miejsc parkingowych, okrąg wokół litery P jest czerwony, a obok niego jest napisane „ ograniczony ” lub „ trudny ”. Jeśli nie musisz się spodziewać problemów, kółko jest niebieskie.

Teraz byłoby praktyczne, gdyby wyświetlanie sytuacji parkingowej w Mapach Google można było połączyć z wyszukiwaniem miejsca parkingowego, aby skierować się prosto do najbardziej obiecującego miejsca parkingowego. Ale to nie działa, niezrozumiale. Gdy tylko zaczniesz szukać miejsca parkingowego w miejscu docelowym i pozwolisz się skierować do konkretnego garażu, sytuacja na parkingu w miejscu docelowym nie jest już wyświetlana. Google prawdopodobnie zakłada, że w garażu zawsze jest wystarczająco dużo miejsca. Każdy, kto odwiedził garaże w Kolonii czy Düsseldorfie, wie, że to bzdura.

Jeśli zapomniałeś, gdzie znalazłeś parking, możesz przeczytać w podlinkowanym artykule jak znaleźć swój samochód: Gdzie jest mój samochód? Najlepsze aplikacje dla zapominalskich.

Gdzie można użyć wskaźnika trudności parku w Mapach Google?

Obecnie możesz zobaczyć, jak trudno będzie zaparkować w miejscu nawigacji w 25 lokalizacjach na całym świecie. W przyszłości z pewnością liczba lokalizacji będzie się powiększać, a głównymi zwycięzcami będą duże miasta.

Sytuacja parkingowa jest już wyświetlana w tych lokalizacjach:

Niemcy:

Kolonia Darmstadt Düsseldorf Monachium Stuttgart

Międzynarodowy

Alicante
Amsterdam
Kopenhaga
Barcelona
Londyn
Madryt
Malaga
Manchester
Mediolan
Montreal
Moskwa
Paryż
Praga
Rio de Janeiro
Rzym
San Paulo
Sztokholm
Toronto
Walencja
Vancouver

Tech