Logowanie do Dropbox – jak to działa?

Logowanie do Dropbox – jak to działa?

Logując się do Dropbox, możesz zalogować się do przeglądarki, aplikacji mobilnej i aplikacji komputerowej oraz zalogować się na swoje konto. GIGA wyjaśnia, jak to działa i dlaczego wielokrotne logowanie do Dropbox na różnych urządzeniach może być dla Ciebie przydatne.

Niezależnie od tego, czy masz bezpłatne „Konto podstawowe Dropbox”, czy konto Dropbox Business, musisz się zarejestrować, aby móc korzystać ze swoich danych i uzyskiwać do nich dostęp.

Jak działa logowanie Dropbox w przeglądarce, aplikacji i programie komputerowym?

We wszystkich przypadkach login Dropbox jest oparty na wybranej przez Ciebie kombinacji adresu e-mail i hasła.

Logowanie do Dropbox w przeglądarce:

Wywołuje stronę przeglądarki logowania do Dropbox. Wpisz adres e-mail i hasło z rejestracji w odpowiednich polach. Kliknij „ Zaloguj się ”, a zostaniesz połączony ze swoim kontem.

Logowanie Dropbox w aplikacji komputerowej:

Po zainstalowaniu aplikacji komputerowej najpierw zobaczysz login Dropbox. Tutaj również musisz podać adres e-mail i hasło rejestracji, a następnie kliknąć „Zarejestruj się ”.

Następnie pozostajesz tam zalogowany i nie musisz ponownie wprowadzać danych, nawet jeśli w międzyczasie zamkniesz aplikację komputerową lub wyłączysz komputer. Zostaniesz automatycznie zalogowany przy następnym uruchomieniu aplikacji.

Zaloguj się do aplikacji mobilnej Dropbox:

Uruchamia aplikację Dropbox. Na ekranie startowym widoczny jest duży przycisk „Zarejestruj się ”, a pod nim link doZaloguj się ”. Stuknij w nią, a teraz zobaczysz zwykłe pola do wpisania adresu e-mail i hasła . Stuknij poniżej w „ Zaloguj się ” i jesteś połączony z kontem.

Przypadek szczególny: logowanie Dropbox za pomocą konta Google lub Apple:

We wszystkich przypadkach dostępne będą również opcje „Zaloguj się przez Google ” i „ Zaloguj się przez Apple ”. Ta opcja jest często dostępna w Internecie, aby ominąć rejestrację i zidentyfikować się ze swoim kontem e-mail. Tutaj jest inaczej!

Musisz najpierw zarejestrować się w Dropbox, a następnie możesz zapisać kilka naciśnięć klawiszy podczas logowania do Dropbox. W przeciwnym razie nie ma dla ciebie żadnych korzyści.

Dlaczego powinienem logować się do Dropbox na wielu urządzeniach?

Wiele osób korzysta z Dropbox tylko w celu uzyskania centralnego dostępu do plików w Internecie, które są potrzebne gdzie indziej. Inni korzystają z funkcji kopii zapasowej Dropbox. Ale najlepszą funkcją jest to, że możesz synchronizować różne instancje Dropbox.

Jeśli na przykład zainstalowałeś odpowiednią aplikację na swoim komputerze i smartfonie, masz teraz szybki sposób wymiany danych między tymi urządzeniami. W ten sposób możesz przenieść zdjęcia lub pliki do pobrania z telefonu komórkowego na komputer, a stamtąd przenieść pliki do telefonu komórkowego. Dropbox może również automatycznie przenosić wszystkie nowe zdjęcia ze smartfona do chmury, dzięki czemu można je zobaczyć w folderze na komputerze.

Możesz zalogować się do maksymalnie trzech różnych urządzeń za pomocą swojego loginu Dropbox i upewnić się, że Twoje ważne dane są dostępne wszędzie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech