Kup bilet za 9 euro w aplikacji Bahn – to takie proste w DB Navigatorze

Kup bilet za 9 euro w aplikacji Bahn – to takie proste w DB Navigatorze

Bilet 9 euro można kupić za pośrednictwem aplikacji Bahn i używać go do „bezpłatnego” podróżowania po całym kraju środkami transportu lokalnego od 1 czerwca 2022 r. Wypróbowałem to od razu, aby zobaczyć, jak to działa. Ale jest mały haczyk.

Języki niemiecki

Licencja: pełna wersja

Kup bilet za 9 euro w aplikacji Bahn

Jak zapowiada wiele firm transportowych, można: kup bilet 9 euro od 23 maja 2022 r.. Oczywiście korzystanie z aplikacji pociągu jest szczególnie łatwe. Bilet można tam szybko i łatwo kupić. Mała wada? Musisz mieć konto na pociąg, aby faktycznie móc zarezerwować bilet. Tak właśnie zrobiłem, bo jak pewnie wielu innych chcę skorzystać z okazji, żeby częściej korzystać z komunikacji miejskiej i częściej zostawiać samochód w domu. Ale bilet jest również idealny na jedną lub drugą spontaniczną wycieczkę po mieście.

Za 9 euro bilet z Deutsche Bahn

Jak więc działa kupowanie za pośrednictwem aplikacji Bahn?

Oczywiście musisz mieć zainstalowaną aplikację przeglądarki internetowej. Dostępne do bezpłatnego pobrania na Androida, iOS i Huawei na wszystkie główne platformy:

Jak tylko zainstalujesz aplikację na swoim smartfonie, możesz przejść na dół zobacz notatkę na bilecie 9 euro na stronie startowej:

W aplikacji Bahn zostaniesz poinformowany o bilecie za 9 euro na dole. (Źródło obrazu: GIGA)

Jeśli przejdziesz do tego wpisu, musisz zalogować się na swoje konto pociągu lub założyć konto. Gdy to zrobisz, możesz wybrać w następnym oknie na który miesiąc chcesz kupić bilet za 9 euro.

W drugim kroku możesz wybrać, na który miesiąc chcesz kupić bilet za 9 euro. (Źródło obrazu: GIGA)

Po wybraniu miesiąca przejdź do „Zarezerwuj bilet”. Mimo, że jesteś zalogowany, możesz teraz zdecydować, czy chcesz skorzystać z biletu zarezerwuj dla siebie lub kogoś innego chcieć. Na przykład dla twojego partnera lub twoich dzieci. Od 6 roku życia dzieci potrzebują własnego biletu za 9 euro, jeśli chcą jeździć. Teraz czas zapłacić:

Możesz wybierać spośród różnych metod płatności. (Źródło obrazu: GIGA)

W aplikacji możesz między PayPal, giropay i kartą kredytową jako metoda płatności Wybierz. Wybrałem PayPal. W zależności od metody płatności zostaniesz poprowadzony przez proces płatności. Dla mnie było to przejście na stronę PayPal, gdzie musiałem się zalogować, aby potwierdzić płatność. Następnie wyświetlane jest podsumowanie:

W podsumowaniu otrzymasz przegląd. (Źródło obrazu: GIGA)

Masz to znowu wyświetlane są wszystkie ważne informacje. Proces zakupu kończymy naciskając „Kup teraz”.

Ważny bilet jest teraz wyświetlany na stronie startowej. (Źródło obrazu: GIGA)

Jeśli otworzysz aplikację, zarezerwowany bilet za 9 euro na miesiąc czerwiec 2022 zostanie wyświetlony bezpośrednio. Jest ważny tylko w połączeniu z ważnym dokumentem tożsamości, takim jak dowód osobisty. Ale możesz pokazać ten bilet w dowolnym miejscu. Ja też na przykład w autobusie w małym miasteczku. Jeśli chcesz, możesz to zrobić Kup bilet bezpośrednio na lipiec i sierpień 2022 r..

Uwaga: Bilet 9 euro z pociągu otrzymasz również e-mailem jako dokument PDF. Możesz to wydrukować i zabrać ze sobą na wypadek, gdyby Twój telefon komórkowy się poddał.

Co jeszcze musisz wiedzieć o bilecie 9 euro:

Bilet 9 euro: można kupić prawie wszędzie

Od 23 maja 2022 r. prawie wszędzie można kupić bilet za 9 euro. Jeśli nie chcesz rejestrować się w aplikacji Bahn (spójrz na Deutsche Bahn), możesz dokonać zakupu za pośrednictwem strony internetowej. Działa tam również bez rejestracji jako gość. Alternatywnie możesz też podejść do maszyn na platformie. Udanych dojazdów i podróży! I zawsze bądź zrelaksowany, nawet jeśli w ciągu najbliższych trzech miesięcy pociągi i autobusy będą trochę pełniejsze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech