Konwertuj WEBP do JPG/PNG – bez dodatkowych programów

Konwertuj WEBP do JPG/PNG – bez dodatkowych programów

Wiele obrazów na stronach internetowych jest obecnie wyświetlanych w formacie WEBP. Każdy, kto pobierze te obrazy, otrzyma jedynie plik WEBP. Pokażemy Ci tutaj, jak przekonwertować WEBP na JPG lub PNG.

WEBP to format graficzny opracowany przez Google w 2010 roku. W przeciwieństwie do JPG, obrazy WEBP mają lepszą jakość obrazu przy tym samym rozmiarze pliku. Nadal można go przekonwertować na format JPG lub PNG.

Przejdź od razu do konwertera online

Otwórz plik WEBP w programie Paint

Jeśli dwukrotnie klikniesz plik WEBP, prawdopodobnie otworzy się Twoja przeglądarka lub zostaniesz zapytany, jakiego programu chcesz użyć do otwarcia pliku. Większość przeglądarek może otwierać pliki WEBP, ale nie może ich edytować ani konwertować. Aby to zrobić, możesz po prostu skorzystać z preinstalowanego programu Windows „Farba” wybierać. Paint może otwierać, edytować i zapisywać pliki WEBP od razu po wyjęciu z pudełka. Ale inne programy, takie jak GIMP lub Photoshop, również mogą to zrobić.

Windows: Konwertuj WEBP na JPG lub PNG

Ta metoda działa w trybie offline. Więc nie przesyłasz tutaj niczego na serwery w Internecie. Ta metoda ma sens, jeśli pliki zawierają wrażliwe informacje, które nie powinny wpaść w ręce innych osób.

pierwszy krok:

Pierwszy krok do konwersji WEBP do innego formatu.  Zdjęcie: GIGAPierwszy krok do konwersji WEBP do innego formatu. (Źródło obrazu: GIGA)

Otwiera menu startowe, typy farba i otwórz program graficzny Farba.

drugi krok:

Drugi krok do konwersji WEBP na inny format.  Zdjęcie: GIGADrugi krok do konwersji WEBP na inny format.  Zdjęcie: GIGADrugi krok do konwersji WEBP na inny format. (Źródło obrazu: GIGA)

Przeciągnij plik WEBP do okna programu Paint, aby go otworzyć. W programie Paint kliknij menu w lewym górnym rogu.plik“ i przesuń kursor myszy nad wpis “Zapisz jako„. Teraz kliknij „Obraz JPG” Lub “Obraz PNG„, w zależności od tego, jaki powinien być format.

Trzeci krok:

Trzeci krok do konwersji WEBP na inny format.  Zdjęcie: GIGATrzeci krok do konwersji WEBP na inny format.  Zdjęcie: GIGATrzeci krok do konwersji WEBP na inny format. (Źródło obrazu: GIGA)

Wpisz nazwę pliku w oknie przechowywania poniżej i potwierdź przyciskiem „Ratować„. Może pojawić się komunikat, że przezroczystość obrazu zostanie utracona, jeśli zapiszesz go w formacie JPG. Potwierdź to za pomocą „OK„.

macOS: Konwertuj WEPB na JPG

W menedżerze plików „Finder” kliknij plik WEBP z rozszerzeniem prawy przycisk myszy Włącz.Wybierz „Szybkie działania„ > „Konwertuj obraz„.Umieszcza się na szczycie”Format„JPG i kliknij go poniżej Konwertować-Przycisk.
W ten sposób konwertujesz plik w systemie macOS.  (Źródło obrazu: GIGA)W ten sposób konwertujesz plik w systemie macOS.  (Źródło obrazu: GIGA)W ten sposób konwertujesz plik w systemie macOS. (Źródło obrazu: GIGA)

Konwertuj WEBP na JPG za pomocą dodatków do przeglądarki

Istnieją również dodatki do przeglądarek, które umożliwiają konwersję pliku WEBP do formatu JPG za pomocą kilku kliknięć:

Dla przeglądarki Google Chrome:

https://chromewebstore.google.com/detail/webp-in-jpg-konvertieren/lioppfcbaohgghplacfgajfhbpmlhnbc

Dla Mozilli Firefox:

Zapisz webP jako PNG lub JPEG (konwerter)Zapisz webP jako PNG lub JPEG (konwerter)

jscher2000

WEBP do JPG: Konwerter online

W Internecie dostępnych jest wiele usług konwertujących pliki WEBP na pliki JPG. Pamiętaj jednak, że przesyłasz swoje pliki na inne serwery w Internecie. Nie należy konwertować plików poufnych lub wrażliwych za pomocą konwertera online!

Trzy dobre konwertery online:

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Spodobał Ci się post? Śledź nas na WhatsApp i Google News i nie przegap żadnych aktualności na temat technologii, gier i rozrywki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech