Klienci Netflix zaglądają do tuby: nowa funkcja nie pojawia się w Sky and Co.

Klienci Netflix zaglądają do tuby: nowa funkcja nie pojawia się w Sky and Co.

W przyszłości Netflix będzie ściślej regulował udostępnianie kont. Jeśli chcesz przekazać hasła innym, musisz skorzystać z oficjalnej funkcji i będziesz musiał za to dodatkowo zapłacić. Ale ta ścieżka nie jest otwarta dla wszystkich klientów.

Nie można współdzielić konta Netlix: klienci Sky wpadają w pułapkę

Netflix oficjalnie wprowadza udostępnianie konta jako nową funkcję, z której mogą skorzystać subskrybenci. Kiedy to nastąpi w Niemczech, jeszcze nie wiadomo. Ale sprawy już się zaczynają w Portugalii i Hiszpanii – i wraz ze startem pojawiają się innowacje. Jeśli chcesz nadal udostępniać swoje konto znajomym, powinieneś to zrobić dobrze wiedzieć.

Najważniejsza zmiana: Wraz z uruchomieniem nowej funkcji minęły czasy, kiedy można było po prostu przekazać innym hasło do konta. Netflix chce mieć własny w przyszłości oferować podprofile, które możesz następnie udostępnić innym osobom. Subkonto, które można przekazać osobom trzecim, podniesie miesięczną cenę: w Hiszpanii, gdzie Netflix ma prawie identyczne ceny jak w Niemczech, subkonto kosztuje 5,99 euro więcej miesięcznie (Źródło: Netflix). Płatność jest dokonywana przy użyciu tej samej metody płatności, która jest zapisana dla konta głównego.

Jednak Netflix ogranicza możliwość rezerwacji dodatkowych kont dla swoich klientów wewnętrznych. Znaczy: kto Korzysta z serwisu Netflix w ofercie pakietowejna przykład w ramach pakietu Entertainment Plus (zobacz na Sky) na Sky lub za pośrednictwem innego dostawcy nie tworzyć dodatkowych kont dla osób trzecich Móc. Według Netflixa tak wygląda sytuacja w Hiszpanii. Zakładamy, że serwis streamingowy po uruchomieniu funkcji wprowadzi takie same zasady w Niemczech. W przyszłości Netflix chce zastosować środki techniczne, aby zapobiec ujawnieniu własnego hasła osobom trzecim, co często było tolerowane w przeszłości.

Liczba subkont, które możesz utworzyć, zależy od Twojej subskrypcji Netflix: Im Standard-Abo mógłbyś maksymalnie jedno dodatkowe subkonto book, możliwe są dwa dodatkowe konta w abonamencie premium z najwyższą jakością obrazu. Jeśli zarezerwowałeś dwa tańsze warianty, abonament podstawowy lub abonament reklamowy, nie możesz dodawać subkont dla innych użytkowników.

Netflix planuje nie tylko nowe funkcje, ale i nową zawartość na 2023 rok:

Zwiastun filmów Netflix 2023 w języku angielskim

Dotyczy głównie subkont takich samych warunkach jak na odpowiednim koncie głównym. Jeśli więc przypiszesz subkonto z konta premium, możesz je również przesyłać strumieniowo w jakości 4K. Natomiast subkonto ze standardowego abonamentu jest ograniczone do Full HD. Jednak o subkontach brak oferowania strumieni równoległych na wielu urządzeniach, niezależnie od tego, ile strumieni jest możliwych na koncie głównym. Subkonta nie należy zatem wliczać do rachunku głównego jako strumienia.

Tylko bezpośredni klienci Netflix mają pełną kontrolę

Przyjaciele, rodzina lub znajomi korzystający z subkonta również nie mają automatycznie dostępu do konta głównego. Konto osoby trzeciej może być używane oddzielnie i uzyskać własne hasło. To może rozwiązane w dowolnym momencie przez posiadacza konta głównego bez wypowiedzenia stać się. Pozostanie wtedy aktywny do końca bieżącego okresu rozliczeniowego. Jako właściciel konta głównego możesz zmienić gospodarstwo domowe, do którego przypiszesz subkonto, maksymalnie dwa razy na okres rozliczeniowy – czyli w przypadku Netflixa na miesiąc.

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech