Jasny komunikat szefa Audi: specyfikacje są „nie do wdrożenia”

Jasny komunikat szefa Audi: specyfikacje są „nie do wdrożenia”

Szef Audi, Markus Duesmann, nie myśli zbyt wiele o planowanej reformie normy emisji spalin. Uważa, że ​​nowe zasady Euro 7 są po prostu niewykonalne – i podsycają obawy o miejsca pracy w niemieckim przemyśle samochodowym.

Szef Audi: Euro 7 chce za dużo za szybko

W 2025 roku – zgodnie z obecnym stanem – mają wejść nowe przepisy dotyczące emisji spalin z samochodów. Krytycy już teraz zarzucają planowanej reformie zatytułowanej Euro 7, że jest zbyt pobłażliwa. Z drugiej strony przemysł samochodowy ostrzega przed czymś dokładnie odwrotnym: Przepisy Euro 7 są zbyt surowe.

Dyrektor generalny Audi, Markus Duesmann, przejmuje teraz ten klakson. W kontekście Euro 7 zasady zaproponowane przez Komisję Europejską do 2025 r. „niewykonalne”, – wyjaśnia w rozmowie menedżer (źródło: Welt am Sonntag). Jego zdaniem szybkie wprowadzenie od 2025 r. nie tylko stanowiłoby wyzwanie techniczne dla producentów samochodów, ale także potencjalnie przytłoczyłoby organy udzielające homologacji.

Porada dotycząca oszczędności GIGA

Paliwo jest za drogie? Szukasz najtańszej stacji benzynowej? Następnie pobierz naszą aplikację do tankowania. Tam znajdziesz najniższe ceny benzyny w Twojej okolicy.
TankenApp z trendem cen benzynyTankenApp z trendem cen benzyny

Ströer Media Brands GmbH

TankenApp z trendem cen benzynyTankenApp z trendem cen benzyny

Stroer Media Brands GmbH

TankenApp jest produktem firmy Ströer Media Brands GmbH, do której należy również GIGA.

Rada zakładowa Mercedesa wcześniej skrytykowała szybkie wdrożenie. Zakładów nie udało się przerobić na czas, stąd niepokój. Duesmann idzie jeszcze dalej: „To poważnie zagroziłoby zatrudnieniu w Niemczech”.

Szef Renault, Luca de Meo, również krytycznie odniósł się do planów. zrobiłbyś to Silnik spalinowy zanim technologia zostanie ponownie wycofana sztucznie drożej. Spodziewa się wzrostu cen o co najmniej 2000 euro za pojazd. Takie dopłaty mogą być fatalne w skutkach zwłaszcza dla tanich modeli.

Ograniczenie prędkości w Niemczech: Dla szefa Audi w symbolu wolności

Norma emisji nie jest jedynym gorącym tematem, na który szef Audi komentuje: „Wszyscy wiedzą, że Niemcy to wolny kraj – i że Ograniczenie prędkości jest symbolem tej wolności. Zamiast tego powinniśmy wybrać inteligentne rozwiązania, które zapewnią lepszą płynność ruchu – mówi Duesmann.

Samochody elektryczne czy silniki spalinowe? Jeśli chodzi o cenę, nie ma jednoznacznej odpowiedzi:

Szef producenta samochodów z Ingolstadt był wcześniej nawet otwarty na zakazy prowadzenia pojazdów i ogólne ograniczenie prędkości na niemieckich autostradach. Teraz widzi to tylko jako opcję, jeśli Niemcy popadną w niedobór paliwa.

Wraz z planowanymi wymaganiami normy Euro 7 do branży wchodzą również nowe wytyczne dla samochodów elektrycznych. Jednak Duesmann nie widzi wpływu na plany Audi dotyczące samochodów elektrycznych. Producent chce pójść dalej wycofać silnik spalinowy do 2033 roku.

GIGA poleca

Popularny wśród czytelników GIGA

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech