Jaka jest główna kontrola?  HU i AU wyjaśniły

Jaka jest główna kontrola? HU i AU wyjaśniły

Aby upewnić się, że Twój pojazd nadaje się do poruszania się po drogach publicznych, musisz co dwa lata poddawać go przeglądowi głównemu (HU) – nowe samochody mają swoją kolej dopiero po trzech latach. Popularnymi punktami kontaktowymi w tym zakresie są TÜV, Dekra, KÜS lub GTÜ. Wiele warsztatów samochodowych może również przeprowadzić HU, w tym analizę spalin (AU). Ale po co to całe zamieszanie i co właściwie się robi? Wyjaśniamy, co jest badane w HU i AU.

TÜV, GTÜ, KÜS i Dekra: Co to jest HU?

Skrót „HU” oznacza Główna kontrola w TÜV and Co. Potocznie instytut testujący jest często utożsamiany z HU, ale możesz również uzyskać homologację swojego pojazdu od innych organizacji i warsztatów partnerskich. Przykładami są Dekra, GTÜ i KÜS. Możesz również zlecić przegląd ogólny w sieci warsztatów ATU.

Cel głównej inspekcji

Celem HU jestBezpieczeństwo ruchu drogowego, zgodność i zgodność ze środowiskiem„Zabezpieczyć swój samochód. W ten sposób ustawodawca chce uniemożliwić Ci udział w ruchu drogowym pojazdem mechanicznym niesprawnym i niezgodnym z przepisami, a przez to potencjalnie zagrażającym innym użytkownikom dróg.

Nie martw się, że ktoś rozmontuje Twój samochód, aby sprawdzić każdą spoinę. Główna inspekcja nazywa się „bezdemontażowe badania wizualne, funkcjonalne i sprawności poszczególnych podzespołów“ zdefiniowane (źródło: ADAC).

Jeśli pojazd jest w porządku, otrzymasz naklejkę kontrolną na tylnej tablicy rejestracyjnej. Jeśli jednak zostaną stwierdzone poważne usterki, należy je usunąć – po czym trzeba prowadzić pojazd w ciągu miesiąca ponownie obecny w TÜV and Co. Możesz przeczytać dokładnie, jak to jest zakotwiczone w tekście prawnym w § 29 StVZO, Regulaminie wydawania zezwoleń na ruch drogowy.

Możesz dowiedzieć się, ile kosztuje HU tutaj:

Co więc bada się w HU?

Pierwsza wola Ogólny sprawdzone, tzn. ID pojazdu musi zgadzać się z dokumentami, blokada kierownicy i prędkościomierz muszą działać i nie może być problemów z tablicami rejestracyjnymi. Apteczka pierwszej pomocy powinna być kompletna i mieć trójkąt ostrzegawczy.

Dalej na lista kontrolna z ponad 150 punktami to układ wydechowy, oświetlenie, hamulce, elektryka, podwozie, a także napęd, układ kierowniczy, szyby i szyby. Twoje opony są szczególnie ważne – w końcu to Twój jedyny kontakt z drogą. Rdza, uszkodzenia i oznaki zużycia w wymienionych obszarach mogą być lub przekształcić się w poważne wady, które zagrażają Tobie i innym osobom w ryzykownych sytuacjach.

Kiedy musisz udać się do HU i jak nigdy więcej nie przegapisz terminu, podsumowaliśmy ten przewodnik:

Właściwie zawsze tam jest: Co to jest AU?

Jak już sugeruje nazwa „test emisji”, emisje Twojego pojazdu są sprawdzane pod kątem zalecanych wartości granicznych. Od stycznia 2010 r. test emisji jest równy integralna część HU, ale nie musi to być zrobione w tym samym czasie i nie musi być wykonane przez tę samą firmę. Ogólne warunki UA są określone w § 47 StVZO.

są zobowiązani (prawie) wszystkie pojazdy z silnikami Diesla i benzynowymi – Interwały testowe pokrywają się z interwałami HU (źródło: Auto Bild). Następujące pojazdy są zwolnione:

diesel z jednym Pierwsza rejestracja przed 1977 rokiem. Diesel z maksymalną prędkością maksymalnie 25 kilometrów na godzinę. Benzyna z jednym Pierwsza rejestracja przed 01.07.1969r. Benzyna o maksymalnej prędkości 50 kilometrów na godzinę.
rowery z pierwszą rejestracją przed 1 stycznia 1989 r. lub z silnikiem o pojemności mniejszej niż 50 cm3.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech