Jak usunąć konto Gmail, zachować konto Google?

Jak usunąć konto Gmail, zachować konto Google?

Jeśli chcesz pozbyć się swojego adresu e-mail z Google, ale chcesz zachować resztę usług Google, jest to stosunkowo proste. Możesz usunąć swoje konto Gmail i nadal zachować wszystkie powiązane ustawienia i dane. GIGA pokazuje, jak to się robi.

Niektórzy uważają, że nie można oddzielić konta Google od adresu Gmail. W rzeczywistości nie możesz usunąć swojego konta Google i zachować adresu e-mail. Ale odwrotność nie stanowi problemu.

Jak mogę usunąć moje konto Gmail?

Aby zrozumieć, dlaczego możesz usunąć swoje konto Gmail, ale zachować całą resztę, musisz jasno powiedzieć: Gmail to tylko jedna z usług Google, które są częścią ogólnego pakietu kont Google. Google tak naprawdę nie obchodzi, czy używasz go do odbierania e-maili, czy nie. Na pewno potrzebujesz adresu e-mail, aby zalogować się na swoje konto Google – ale nie musi to być adres Gmail!

Utwórz kopię zapasową danych przed usunięciem adresu Gmail

Eksport danych nazywa się „Google Takeout”. Jeśli zalogujesz się tam na swoje konto, możesz zaznaczyć, które ze swoich danych chcesz uwzględnić w kopii zapasowej. Ponieważ stare e-maile nie są już dostępne po usunięciu konta Gmail, należy je wcześniej zapisać.

Jak zabezpieczyć swoje dane Gmaila:

Przejdź do strony „Google Takeout” w przeglądarce i zaloguj się, jeśli to konieczne. Jeśli chcesz tylko zapisać dane z Gmaila, kliknij „ Odznacz ” powyżej, a następnie przewiń w dół do wpisu „ Gmail ”. Zaznacz to pole, a następnie przewiń w dół, aby kliknąć „ Następny krok”. Następnie możesz wybrać typ archiwum (ZIP i TGZ) oraz określić rozmiar pliku eksportu. Jeśli podany tam rozmiar nie jest wystarczający dla danych, zostaną one podzielone na kilka pojedynczych plików o określonej wielkości. Jeśli klikniesz „Utwórz eksport ”, dane zostaną skompilowane i otrzymasz powiadomienie, gdy tylko będziesz mógł je pobrać. Następnie możesz zamknąć swoje konto e-mail. Poprawnie usuń usługę Googlemail

Oto, jak to działa: jeśli chcesz zachować swoje konto Google i po prostu usunąć konto Gmail, musisz podać nowy adres e-mail . W Google zawsze logujesz się za pomocą adresu e-mail i hasła, i nadal musisz być osiągalny przez e-mail dla reszty konta Google. Upewnij się więc, że masz dostępny alternatywny adres e-mail, zanim usuniesz adres Gmail!

Przejdź do strony ustawień produktów Google. Gmail to tylko jeden z wielu produktów Google. W razie potrzeby zaloguj się tam, podając aktualne dane konta. Kliknij ikonę kosza na śmieci obok usługi Gmail. Otworzy się okno wiadomości, w którym należy podać alternatywny adres e-mail, za pomocą którego można później zalogować się na konto Google. To nie może być adres Gmaila! Następnie kliknij link „ Wyślij e-mail z potwierdzeniem ”. Na nowo wprowadzony adres otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym. Po kliknięciu Google usuwa adres Gmail i używa nowego adresu jako nazwy użytkownika konta Google.

Dzięki tej metodzie na przykład zachowujesz wszystkie potrzebne usługi Google w telefonie komórkowym. To jednak zmienia rejestrację: zamiast adresu Gmail musisz teraz wprowadzić nowy adres e-mail jako nazwę użytkownika. Hasło pozostaje bez zmian. Nowa rejestracja jest wymagana dla wszystkich usług Google, np. również dla YouTube. Jeśli kupisz aplikacje lub filmy w Google Play, pozostaną one połączone z Twoim kontem Google.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech