iOS 16.1 jest gotowy: Apple rozprowadza ważną aktualizację iPhone’a

iOS 16.1 jest gotowy: Apple rozprowadza ważną aktualizację iPhone’a

Na serwerach Apple czeka iOS 16.1. (Źródło obrazu: GIGA)


Pierwsza duża aktualizacja serwisowa systemu iOS 16 firmy Apple jest gotowa do pobrania i zainstalowania od dzisiaj. Każdy, kto posiada aktualny iPhone z iOS 16, powinien otrzymać iOS 16.1 wcześniej niż później.

Jabłko

Aktualizacja z 24 października 2022: Zgodnie z zapowiedzią Apple, aktualizację do iOS 16.1 dla iPhone’a można teraz pobrać i zainstalować. Jak zwykle za pomocą zwykłych metod, na przykład bezpośrednio przez Ustawienia> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania. Drobne problemy z dostępnością mogą wystąpić w ciągu pierwszych kilku godzin od wydania. Jeśli możesz, poczekaj trochę dłużej i pobierz aktualizację w ciągu tygodnia.

Oryginalny artykuł:

Kiedy został wydany iOS 16, brakowało niektórych funkcji. Wybrane funkcje nie trafiły do ​​ostatecznej wersji, a Apple musiało zniechęcić użytkowników do przyszłych aktualizacji.

iOS 16.1 dla iPhone’a: ​​Apple dostarcza później

Wraz z pierwszą przedpremierową wersją iOS 16.1, która jest już dostępna dla deweloperów, producent iPhone’a spłaca część tego długu. Ale w nadchodzącej aktualizacji są też zupełnie nowe rzeczy i ulepszenia (źródło: MacRumors). Przegląd:

Wspólne dostosowywanie ekranu blokady i ekranu głównego: Każdy, kto wybierze opcję dostosowywania bezpośrednio na ekranie blokady, może teraz jednocześnie edytować ekran główny, oszczędzając czas.
Wsparcie w sprawach: W systemie iOS 16.1 firma Apple kładzie teraz podwaliny pod nowy standard branży inteligentnego domu „Materia”. Jest kompatybilny z jeszcze większą liczbą akcesoriów, a na koniec nawet z wieloma platformami.
Ładowanie czystej energii: W ustawieniach baterii dostępna jest teraz opcja „ładowania czystą energią”. Jeśli funkcja jest aktywna, iPhone będzie selektywnie doładowywał się energią, czyli wtedy, gdy w sieci dostępna będzie energia elektryczna o niższej emisji CO2.
Wsparcie na żywo: Niezbędny interfejs API jest ponownie dostępny, a programiści mogą odpowiednio dostosować swoje aplikacje. Dzięki „Aktywnościom na żywo” możesz na przykład śledzić ścieżkę aktualnej dostawy jedzenia w czasie rzeczywistym na ekranie blokady iPhone’a.

Apple nie wypuściło wszystkich tych funkcji iOS 16 od razu w pierwszej wersji:

Aplikacja Portfel staje się usuwalna: Słowo o tej opcji rozeszło się z wyprzedzeniem, a dzięki iOS 16.1 użytkownicy mogą faktycznie zablokować aplikację portfela Apple na iPhonie, jeśli chcą. Jeśli jednak chcesz korzystać z Apple Pay, powinieneś tego powstrzymać.
Wskaźnik baterii na pasku stanu: Wyświetlanie wartości procentowych jest dostępne, ale od iOS 16.1 jest również dostępne dla innych telefonów komórkowych Apple (iPhone XR, iPhone 11, iPhone 12 mini i iPhone 13 mini).
Interfejs użytkownika zrzutu ekranu: Zamiast znajdować się w dolnej części wyświetlacza, implementacja opcji kopiowania i usuwania lub zapisywania zrzutu ekranu znajduje się teraz w prawym górnym rogu.

Wydanie iOS 16.1: Prawdopodobny okres

Apple nie zdradza jednak jeszcze, kiedy prace nad iOS 16.1 zostaną zakończone. Nasze przypuszczenie: w październiku. Z jednej strony daty wskazują poprzednie aktualizacje (np. iOS 15.1 został wydany 23 października 2021 r., iOS 14.1 20 października 2020 r.), z drugiej strony iOS 16.1 prawdopodobnie pojawi się w tym samym czasie co iPadOS 16.1. System iPad jest spóźniony i według Apple pojawi się bezpośrednio w wersji 16.1 w październiku. Nawiasem mówiąc, niedługo przed tym spodziewane jest kolejne wydarzenie Apple. Należy wtedy skupić się na nowych iPadach i komputerach Mac.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech