iOS 15.2 w toku: co zawiera aktualizacja iPhone'a firmy Apple?

iOS 15.2 w toku: co zawiera aktualizacja iPhone'a firmy Apple?

Pierwsza poważna aktualizacja usługi iOS 15 dla iPhone'a i iPada nie została opublikowana kilka dni temu, a Apple już pracuje nad kolejnym numerem wersji. Ale jakie nowe funkcje i funkcje znajdują się w nadchodzącej aktualizacji do iOS 15.2? Odpowiedź zadowoli nie tylko zwolenników prywatności.

Zaledwie kilka dni po premierze iOS 15.1 następuje zapowiedź iOS 15.2 lub iPadOS 15.2 . Deweloperzy otrzymali już pierwszą wersję beta dwóch aktualizacji systemu w ciągu ostatnich kilku godzin i mogą potwierdzić jedną i drugą nową funkcję (źródło: MacRumors).

Nowe funkcje iPhone'a firmy Apple w iOS 15,2

Więc co jest w nadchodzącej aktualizacji dla iPhone'a i iPada? Na przykład:

Raport o ochronie danych aplikacji: Wraz z iOS 15.2 Apple dotrzymuje obietnicy i wprowadza raport o ochronie danych dla aplikacji, które zostały już pokazane na WWDC. Dzięki tej funkcji użytkownicy mogą zobaczyć, jak często aplikacje korzystały z ich poufnych danych, takich jak lokalizacja, zdjęcia, mikrofon, kamera i kontakty w ciągu ostatnich siedmiu dni . Widoczne są również strony i adresy internetowe, aplikacje kontaktują się w tle, a także dowiadujemy się, jak często były odwiedzane.

Emergency SOS: Automatyczne połączenie alarmowe zostało zaktualizowane zgodnie z iOS 15.2. Użytkownicy mogą teraz szybko kilkakrotnie nacisnąć przycisk boczny, aby zainicjować takie połączenie, lub przytrzymać jednocześnie przycisk boczny i przycisk głośności. Podobnie istnieje teraz dłuższe odliczanie ośmiu sekund przed wykonaniem połączenia. Wcześniej było to tylko 3 sekundy, co prawdopodobnie było zbyt krótkie w obliczu przypadkowego spustu.

Podsumowanie powiadomień: ma teraz nowy wygląd z widokiem przypominającym mapę. Ma to na celu ułatwienie szybkiego zorientowania się, co tak naprawdę zawiera podsumowanie na końcu.

W systemie iOS 15.1 firma Apple przekazała niedawno funkcję SharePlay pokazaną w filmie na iPhone'y i iPady:

Możliwy okres premiery dla iOS 15.2?

Pojawia się teraz pytanie: kiedy możemy spodziewać się wydania iOS 15.2? Niestety nie ma na to ogólnej odpowiedzi w odniesieniu do historii. Ale przekonaj się sam:

iOS 14.2: 5 listopada 2020 r. iOS 13.2: 28 października 2019 r. iOS 12.2: 25 marca 2019 r. iOS 11.2: 2 grudnia 2017 r. iOS 10.2: 12 grudnia 2016 r.

Ergo: W ostatnich latach aktualizacja .2 została wydana najwcześniej na początku listopada, a najpóźniej w marcu następnego roku. Gdybyśmy mieli dać wskazówkę: gdzieś w grudniu może być jeszcze tak daleko. Miejmy nadzieję, że nie będziemy musieli czekać do wiosny.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech