Kontroler PS4 2022: najlepsze alternatywy DualShock w teście

Kontroler PS4 2022: najlepsze alternatywy DualShock w teście

Jeśli kupujesz obecnie PlayStation 4, zwykle dostajesz tylko jeden kontroler. Jeśli grasz w trybie wieloosobowym na kanapie, nie możesz uniknąć zakupu drugiej kopii. Oprócz klasycznego DualShocka istnieje wiele alternatyw dla Twojej konsoli. GIGA przedstawia najlepsze modele i wyjaśnia, co jeszcze należy wziąć pod uwagę przed zakupem kontrolera PS4.

Kontroler PS4 2022: Wszystkie rekomendacje GIGA w skrócie

Nie ma kształtu ani koloru, którego nie mają gamepady. Istnieją również ogromne różnice w cenie – od prawdziwego hitu cenowo-wydajnościowego po absolutnie high-endowy kontroler, wszystko jest wliczone w cenę. Niektóre kontrolery do PlayStation 4 mają też programowalne dodatkowe przyciski, zmieniony układ lub zastępują tradycyjny gamepad klawiaturą i myszą. W kolejnych wierszach pokażemy Ci najlepsze kontrolery dla każdego typu gracza.

 GIGA cenowa wskazówka Najlepsze cechy Wszechstronny model klawiatury i myszy Snakebyte Game: Pad 4 S Wireless Nacon Revolution Unlimited Pro DualShock 4 Wireless Hori TAC Pro Four V2 Cena (w przybliżeniu) 30 euro 150 euro 60 euro 110 euro Korzyść Leży wygodnie w ręcznie Programowalne przyciski Kompatybilny z PSVR Idealnie nadaje się do strzelanek Wada Ładuje się stosunkowo wolno Wysoka cena Przeciętna żywotność baterii Myląca oferta aplikacji Amazon Saturn Saturn Amazon Porównaj ceny idealo idealo idealo idealo

Dlatego możesz zaufać GIGA

Do każdego artykułu tego typu prowadzimy intensywne badania, aby zdobytą wiedzę przekazać naszym czytelnikom w sposób zwięzły i przede wszystkim zrozumiały. Podobnie wszystkie wymienione produkty są zawsze starannie dobierane i uwzględniane są również różne zastosowania i segmenty cenowe. Więcej informacji na temat naszych porad zakupowych znajdziesz w artykule „Tak doradzamy”.

Od dziecka byłem entuzjastą gier wideo oraz niezbędnego dla nich sprzętu i oprogramowania. Swój pierwszy komputer do gier zbudowałem prawie 10 lat temu i od tego czasu powstało wiele innych. Tak więc przez lata sam zdobywałem całą wiedzę na temat gier i technologii – często ku uciesze rodziny lub przyjaciół. Zwykle jestem tam pierwszym punktem kontaktu, jeśli chodzi o naprawę czegoś lub doradzam zakup nowego sprzętu.

Aby zapewnić jak najlepszy przegląd, oprócz naszego własnego doświadczenia, opieraliśmy się również na ocenach użytkowników i zewnętrznych instytucjach testujących.

Wskazówka dotycząca ceny GIGA: gra Snakebyte: Pad 4 S Wireless

Zalety

Bardzo wygodnie leży w dłoni Wysoka jakość wykonania Panel dotykowy, gniazdo słuchawkowe i silniki wibracyjne Kompatybilny z komputerem PC

niekorzyść

Wersja bezprzewodowa ładuje się bardzo wolno Niekorzystne umiejscowienie touchpada, przycisku udostępniania i home Niezgodne z PSVR (brak paska świetlnego z tyłu)

Pomimo niekonwencjonalnego projektu, Game: Pad 4 S Wireless firmy Snakebyte jest zadziwiająco wygodny w trzymaniu. Testowaliśmy kontroler w kolorze „Rock” – materiał jest bardzo lekko chropowaty i dlatego jest jeszcze przyjemniejszy w dotyku niż oryginalny kontroler DualShock. Przyciski i drążki są wysokiej jakości, wycięcia na drążkach analogowych zapewniają lepszą przyczepność. Jednak nie są one do końca wierne oryginałowi, co może prowadzić do irytacji, zwłaszcza przy klawiszach głównych.

Nasz kontroler jest bezprzewodowy, ale ładuje się powoli. Jeśli nie masz problemu z kontrolerami przewodowymi, powinieneś wybrać tańszą o 10 euro alternatywę, która jest dostarczana z trzymetrowym kablem. Niepokoiło nas też umiejscowienie touchpada, przycisków udostępniania i home, których nie można wybrać kciukiem ze względu na ich położenie.

Najlepszy sprzęt: Nacon Revolution Unlimited Pro

Zalety

Możliwość indywidualnej regulacji wagi Programowalne przyciski Wymienne drążki analogowe

niekorzyść

Niezgodny z PSVR (brak paska świetlnego z tyłu) Przyciski z tyłu trudne do odróżnienia Wysoka cena

Jak pokazał nasz test, Nacon Revolution Unlimited Pro znacznie wyprzedza klasyczny DualShock 4. Dostępne są dodatkowe przyciski, które możesz dowolnie programować. Oba drążki analogowe można również dowolnie wymieniać za pomocą dołączonych alternatyw – nawet wagę gamepada można indywidualnie regulować. Ta szeroka gama sprzętu jest idealna dla graczy, którzy chcą jak najlepiej wykorzystać swój kontroler. Ale musisz też być gotów zapłacić dumną cenę grubo ponad 100 euro.

Wszechstronny: DualShock 4 Wireless

Zalety

Kompatybilny z PSVR Łatwy w użyciu Sprawdzona jakość Wiele kolorów do wyboru

niekorzyść

Krótka żywotność baterii Brak dodatkowych opcji dostosowywania Dostępne są tańsze alternatywy o podobnych funkcjach

Czy dodatkowe przyciski i wymienne drążki analogowe to dla Ciebie tylko dzwonki i gwizdki? W takim przypadku DualShock 4 byłby prawdopodobnie lepszym wyborem. Nie możesz się pomylić z oryginalnym kontrolerem PS4 i nie musisz martwić się problemami ze zgodnością — idealny dla okazjonalnych graczy lub każdego, kto woli czyste PS4. W przeciwieństwie do większości innych gamepadów, które nie mają paska świetlnego z tyłu, DualShock 4 nadaje się również do PSVR.

Klawiatura i mysz: Hori TAC Four V2

Zalety

Liczne dodatkowe funkcje Programowalne przyciski Idealnie dopasowane do strzelców

niekorzyść

Myląca aplikacja. Wysoka cena

Ściśle mówiąc, Hori TAC Four V2 nie jest kontrolerem w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, ale zestawem składającym się z klawiatury i myszy. Tak więc największe zalety gamepada leżą w różnych opcjach dostosowywania, a także w precyzyjnej kontroli. Zwłaszcza w strzelankach konkurencyjnych zwykłe sterowanie za pomocą klawiszy WASD i myszy na konsoli powinno być dla niektórych prawdziwym błogosławieństwem. W naszym szczegółowym teście przyjrzeliśmy się bliżej starszemu bratu i szczegółowo wróciliśmy do „kontrolera”.

Z drugiej strony nie podobała nam się powiązana aplikacja, która niestety nie jest intuicyjna i przede wszystkim słabo przetłumaczona. O ile możesz przeoczyć aplikację i dumną cenę około 100 euro, dostaniesz tutaj swoje pieniądze. Fani strzelanek w szczególności powinni skorzystać z udanej ergonomii i niezwykle precyzyjnych danych wejściowych.

Dlatego warto zaopatrzyć się w dodatkowy kontroler PS4

Tak jak zwykle istnieje odpowiednie narzędzie do każdego celu, gracze mogą również wybrać odpowiedni kontroler w zależności od gry. Podczas gdy niektórzy są już bardziej niż zadowoleni z oryginalnego DualShock 4, inni mogą nadal szukać wymarzonego kontrolera. Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, przedstawiliśmy różne możliwe scenariusze:

Dla okazjonalnego gracza wybór to DualShock 4 lub tańsza alternatywa. Prawdopodobnie nie skorzystasz ze specjalnych dodatkowych funkcji, dzięki czemu gwarantowana jest nieskomplikowana gra. Dla fanów strzelanek kwestionowane są kontrolery z programowalnymi dodatkowymi przyciskami lub konfigurowalną ergonomią, w zależności od wymagań. Inną opcją byłaby klawiatura i mysz kompatybilne z PS4, które zapewniają najwyższą precyzję. Jak na fanatyków arcade czy wyścigów , rynek na takie specjalne gamepady jest stosunkowo niewielki, ale one nadal istnieją – mówimy o kijach i kierownicach zręcznościowych. Jeśli więc spędzasz sporą część swojego czasu przy takich grach, zakup takiego kontrolera może się opłacić.

Dowiedz się z naszego filmu, jak możesz jeszcze lepiej wykorzystać swoje PlayStation 4:

Kup kontroler PS4: powinieneś to wziąć pod uwagę

Przede wszystkim powinieneś zadać sobie pytanie, w jakie gry wolisz grać. Równie ważne: czy spędzasz czas na konsoli tylko od czasu do czasu, czy regularnie udowadniasz swoje umiejętności w meczach konkurencyjnych? W zależności od tego, jak okażą się Twoje odpowiedzi, prawdopodobnie będziesz mieć również inne wymagania dotyczące swojego gamepada. Aby spokojnie zagrać w FIFA lub zrelaksować się w historii Marvel's Spider-Man, w większości przypadków wystarczy konwencjonalny kontroler PS4.

Powiemy Ci najlepsze wskazówki i porady dotyczące kontrolera PS4:

Jeśli potrzebujesz teraz nowego kontrolera i chcesz zaoszczędzić, możesz skorzystać z tańszego wariantu, takiego jak Snakebyte Game: Pad 4 S Wireless oprócz DualShock 4. Nawiasem mówiąc, PSVR działa tylko wtedy, gdy kontroler ma z tyłu pasek świetlny . Należy to również wziąć pod uwagę przed zakupem.

Z drugiej strony, jeśli regularnie szukasz serii zabójstw lub rywalizujesz z innymi w meczach konkurencyjnych, sprawy wyglądają nieco inaczej. Tutaj każda mała pomoc może zdecydować między zwycięstwem a porażką:

Programowalne przyciski Konfigurowalne drążki analogowe Dodatkowe wyzwalacze Wymienne drążki analogowe Dodatkowe obciążniki

Wspomniane funkcje i inne mogą okazać się przydatne. Takie zalety często wiążą się z wyższą ceną, ponieważ specjalne gamepady kosztują ponad dwukrotnie więcej niż standardowy kontroler. Więc tutaj należy zastanowić się, czy inwestycja jest opłacalna w Twoim przypadku.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech