ID.7 Tourer: Elektryczne kombi VW robi ogromne wrażenie

ID.7 Tourer: Elektryczne kombi VW robi ogromne wrażenie

Czas na kombi: VW prezentuje ID.7 Tourer

Czas na kombi: VW prezentuje ID.7 Tourer

ID.7 staje się kombi. Dzięki temu modelowi VW w końcu powraca do korzeni, które zawdzięcza swojej imiennikowi. Bo tutaj korzyść jest wyraźnie na pierwszym planie. Jednak szczególnie pod jednym względem jest jeszcze za wcześnie, aby chwalić elektryczne kombi i bliźniaczego Passata.

ID.7 Tourer: VW wprowadza na rynek model E-Kombi jako flagowy produkt

SUV-y, sedan, wysokie ceny – każdy, kto przegląda elektryczne portfolio VW niemal nieuchronnie musi zadać sobie pytanie: Ile Volkswagena Czy nadal tam jest? Dzięki ID.7 Tourer firma z Wolfsburga zastanawia się nad swoimi zaletami. Bo tu jest ścieżka Koń roboczy droga do rynku e-samochodów, która robi wrażenie:

Wymiary: długość 4,96 m, szerokość 1,86 m (bez lusterek zewnętrznych), wysokość 1,54 m – identyczna jak ID.7 w wersji sedan Dwie opcje akumulatorów: nowy akumulator 86 kWh lub prawdopodobnie największy dotychczas akumulator VW o mocy 77 kWh Prędkość ładowania do 200 kW na odpowiednich stacjach szybkiego ładowania prądem stałym, przygotowanie akumulatorów. Wstępny zasięg WLTP: do 685 km w zależności od wersji i akumulatora. Pojemność bagażnika: 605 l bagażnika (z pięcioma użytecznymi siedzeniami, oparciem w pozycji cargo), maksymalna pojemność bagażnika wzrasta do 1714 l.
Mnóstwo miejsca, nawet przy pięciu osobach – ID.7 Tourer to nowy elektryczny cud przestrzeni VW. (Źródło zdjęcia: Volkswagen AG)

Dzięki ID.7 Tourer VW dostarcza prawdziwe kombi jako samochód elektryczny. Nie jest on jednak uważany za następcę Passata – przynajmniej na razie. Ponieważ klasyczny model również w tym roku zostanie ponownie wprowadzony na rynek i nie zostanie zastąpiony przez ID.7 Tourer. Zgodnie z zapowiedzią VW oba powinny zamiast tego istnieć obok siebie i w tym samym czasie obejmują wszystkie warianty napędu w klasie kombi.

Oprócz wspomnianych już danych, ID.7 Tourer jest wyposażony m.in. w wyświetlacz head-up AR oraz ten niedawno zaprezentowany przez VW KI-Integracja über ChatGPT. VW nadal nie rozstrzyga kwestii, czy będzie to dostępne od początku. Do najważniejszych cech elektrycznego kombi należy również opcjonalny, elektrycznie przyciemniany panoramiczny szklany dach.

To także nowość „Aplikacja Wellness w samochodzie”. Za jego pomocą można sterować funkcjami takimi jak Ambilight, dźwięk, ustawienia fotela, masaż i wentylacja. W aplikacji możesz także wybrać trzy różne tryby, które podczas jazdy lub podczas przerw ustawią wybraną konfigurację wnętrza samochodu.

Dzięki wyświetlaczowi Head-up AR kokpit ID.7 Tourer wygląda na schludny, a nie przeładowany. (Źródło zdjęcia: Volkswagen AG)

Dla VW ID.7 Tourer to koń pociągowy, który chce zdobywać punkty za dużą przestrzeń i zasięg podczas długich podróży. Jednocześnie cechy klasy wyższej powinny przedostać się do (wyższej) klasy średniej.

Top czy klapa? To zależy od ceny

Czy VW naprawdę wraca do starego sposobu z elektrycznym kombi Cnota tworzy i skupia się bardziej na korzyściach niż na efektach wow, ostatecznie się sprawdzi zdecyduj się na cenę. Zespół Wolfsburga zachował to dla siebie. Całkiem możliwe, że podobnie jak sedan ID.7, VW zaoferuje cenę wywoławczą mniejszą niż 60 000 euro, aby zapewnić klientom pełne korzyści podatkowe.

Turysta powinien nadal być w środku Przedsprzedaż rozpocznie się w pierwszym kwartale 2024 roku. Zatem nie może minąć dużo czasu, zanim i tutaj będzie jasność.

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech