Hybryda plug-in Kia XCeed w codziennych testach: idealny następca mojego diesla?

Hybryda plug-in Kia XCeed w codziennych testach: idealny następca mojego diesla?

Coraz więcej producentów samochodów wprowadza na rynek e-samochody i hybrydy typu plug-in, które mają być bardziej przyjazne dla środowiska. Ponieważ szukam następcy do mojego diesla, na co dzień korzystam z porównywalnej hybrydy plug-in Kia XCeed. O tym, czy byłam z niego zadowolona i co tak naprawdę mnie irytowało, dowiecie się z mojego raportu z doświadczeń.

Kia XCeed PHEV w teście: wnioski

Kia XCeed zrobiła na mnie dobre wrażenie w codziennym teście. Podoba mi się crossover, który właściwie jest pojazdem w klasie Golf, tylko trochę wyższy i solidniejszy. Zapewnia to hybrydowy napęd plug-in w połączeniu z silnikiem benzynowym zużycie pozostaje niskie, nawet jeśli akumulator nie jest ładowany. Zawsze istnieje bufor, który zapewnia, że ​​podróżujesz z napędem elektrycznym w wielu sytuacjach, w których w ogóle byś się tego nie spodziewał. Miałem więc średnią Spalanie 5,4 litra na 100 km. Bateria była pusta przez 80 procent czasu, ponieważ nie mam skrzynki ściennej.

To, co szczególnie podoba mi się w Kia XCeed, to jego rozmiar, który bardzo przypomina mi moje Renault Megane. Szukam następcy do tego i Kia może być idealna. Przekonała mnie ergonomia kokpitu. Od razu poczułem się swobodnie. Ponadto systemy wspomagające wykonały dobrą robotę, a reflektory wydawały się zamieniać noc w dzień.

Ze względu na dość sportowy kształt i szeroki słupek C widoczność we wszystkich kierunkach nie jest idealna. Denerwowało mnie też to, że Kia XCeed nie zapisuje ustawień. W przypadku innych pojazdów samochód zapamiętuje, że podgrzewanie foteli było włączone, jeśli po prostu wysiądziesz i pójdziesz na zakupy. Ponadto funkcja automatycznego zatrzymania zawsze wyłącza się po wyłączeniu samochodu. Denerwowało mnie to za każdym razem, gdy jechałem. The Port ładowania mógłby moim zdaniem znajdować się również po przeciwnej stronie. Więc miałbyś połączenie na chodniku podczas parkowania. Rekuperacja również odbywa się wyłącznie za pomocą pedału hamulca. Tutaj życzyłbym sobie trybu B.

Ogólnie jednak muszę powiedzieć, że Kia XCeed PHEV jest Solidny pojazd klasy średniej z nowoczesną koncepcją napędu jest tym, co sprawiało mi przyjemność w życiu codziennym. W każdym razie jest na krótkiej liście jako następca mojego Renault Megane z silnikiem Diesla.

Zobacz Kia XCeed PHEV u producenta

Zalety:

WzornictwoErgonomiaZdolność do jazdySystemy wspomagające

Niedogodności:

Brak prędkości ładowania rekuperacji

Pojazd testowy

Kia udostępniła mi XCeeda PHEV w następującej konfiguracji:

Kia XCeed 1.6 GDI PHEV 6DCT (Platinum)Yuka Steel GreyP3 – Performance-Paket

The Podstawowa cena to 43 190 euro, wraz z pakietami, samochód testowy kosztuje około 44 300 euro. W Niemczech nie ma już żadnych dotacji.

Kompaktowy crossover

Kia XCeed wygląda bardzo sportowo z przodu. (Źródło obrazu: GIGA)

Zawsze podobał mi się wygląd XCeeda Kia, ponieważ przypomina mi moje Renault Megane 4. W przeciwieństwie do zwykłego Ceeda, XCeed jest nieco wyższy, co teraz bardziej mi się podoba. To niewiele, ale można powiedzieć Znacząca różnica w życiu codziennym. Nadal istnieją światy między crossoverem a SUV-em, ale jeśli nie chcesz przesiadać się na SUV-a tak jak ja, dobrze trafiłeś.

Kia XCeed nie jest SUV-em, ale nieco wyższym samochodem kompaktowym w klasie Golf. (Źródło obrazu: GIGA)

Masywny tył Kia XCeed również robi solidne wrażenie. The Klapa tylna otwierana elektrycznie i oferuje dużo miejsca na zakupy, bagaż i oczywiście kable do ładowania.

Bagażnik Kia XCeed oferuje wystarczająco dużo miejsca na codzienne sprawunki. (Źródło obrazu: GIGA)

Ale wtedy nie ma tak dużo miejsca pod pokrywą. Musisz więc radzić sobie z normalnym poziomem. to praktyczne Połączenie 12 woltów, do którego można np. podłączyć zamrażarkę bezpośrednio w bagażniku. Haczyki są również dobrze ustawione i bezpiecznie utrzymują torby na zakupy. Szkoda tylko, że brakuje oświetlenia LED. Kia używa zwykłych świateł w bagażniku iw pojeździe.

Mając 181 cm za fotelem kierowcy, mam wystarczająco dużo miejsca na tylnych siedzeniach.

Przy wzroście 181 cm mam wystarczająco dużo miejsca z tyłu. (Źródło obrazu: GIGA)

Uważam to za niezwykle przyjemne nawet podgrzewane siedzenia z tyłu jest dostępny. Przednie i tylne siedzenia sprawiają wrażenie premium. Wsparcie boczne jest szczególnie dobre z przodu. Widok dookoła jest w porządku. Jednak szeroki słupek C i mała tylna szyba znacznie ograniczają widoczność w niektórych sytuacjach.

Widok dookoła nie jest optymalny ze względu na szeroki słupek C. (Źródło obrazu: GIGA)

Ale na wszelki wypadek jest tylna kamera i duże lusterka boczne. Ogólnie w samochodzie czułem się bardzo bezpiecznie.

Pomyślna ergonomia

Uważam, że kokpit jest bardzo przyjemny. Dla mnie osobiście ergonomia pasuje idealnie. Często muszę długo szukać odpowiedniej pozycji siedzącej, ale tutaj nie było z tym problemu, tak jak w moim Renault. Nadal istnieje wiele klasycznych przycisków umożliwiających bezpośredni dostęp do funkcji, a wszystko jest w zasadzie oczywiste.

Bardzo podoba mi się kokpit Kia XCeed. (Źródło obrazu: GIGA)

Właściwie jestem wielkim fanem nowego kokpitu z Kia EV6, Niro EV czy Sportage, ale wyświetlacz XCeeda jest po prostu łatwiej dostępny.

Ekran dotykowy konsoli środkowej jest łatwo dostępny w Kia XCeed. (Źródło obrazu: GIGA)

Może nie wygląda tak nowocześnie jak inne pojazdy, ale pod względem ergonomii XCeed jest jak dotąd moim faworytem. Nawet poszczególne funkcje w ten sposób Ogrzewanie siedzenia lub wentylacja siedzenia są dostępne bezpośrednio.

Nasz samochód testowy Kia XCeed oferuje wszystko, czego dusza zapragnie. Zainstalowano nawet chłodzenie siedzenia. (Źródło obrazu: GIGA)

ja tylko nie jest fanem czerwonego oświetlenia. Wolałbym mieć białe oświetlenie, jak to ma miejsce w nowoczesnych pojazdach. Telefon komórkowy można ładować za pomocą bezprzewodowej stacji ładującej podczas jazdy.

Systemy wspomagające przekonują

Systemy wspomagające Kia XCeed działają bardzo niezawodnie. (Źródło obrazu: GIGA)

Kia XCeed w zasadzie ma wszystkie ważne systemy wspomagające na pokładzie. Obejmuje to adaptacyjny tempomat, który może również przejąć prędkość na autostradzie, asystenta hamowania awaryjnego i tak dalej. Na początku byłem trochę rozczarowany urządzeniem ostrzegającym o martwym polu w lusterku bocznym, ponieważ małe światełko jest słabo widoczne w ciągu dnia. Ale właśnie w tym miejscu do gry wchodzi kokpit. Tam samochód ostrzega również o pojeździe w martwym polu. Możesz to zobaczyć bardzo dobre w peryferyjnym polu widzenia, podczas gdy ty zwykle koncentrujesz się na drodze. To był ogromny wzrost komfortu podczas jazdy po autostradzie.

Asystent martwego pola w Kia XCeed jest widoczny nie tylko w lusterku bocznym, ale przede wszystkim na wyświetlaczu. (Źródło obrazu: GIGA)

Oznaczenia pasa ruchu były w większości przypadków dobrze rozpoznawane przez Kia XCeed. Tylko przy niesprzyjającym słońcu czasami trwało to trochę dłużej niż w przypadku innych modeli Kia, którymi ostatnio jeździłem. Samochód prowadził się niezawodnie. Należy jednak kierować w ciasnych lub szybkich zakrętach. Od kiedy jest nie jest systemem autonomicznymto powinno być oczywiste.

prędkość i zasięg ładowania

Kia XCeed można ładować w publicznych stacjach ładowania. (Źródło obrazu: GIGA)

Kia XCeed będzie dostępna jako hybryda typu plug-in akumulator 8,9 kWh dostarczony. Jednofazowe ładowanie 3,5 kWh jest możliwe na publicznych stacjach ładowania. Ponieważ bateria nigdy nie jest całkowicie rozładowana, wymaga to czasu około 2,5 godziny:

Osiągnąłem maksymalną prędkość ładowania 3,5 kW z Kia XCeed. (Źródło obrazu: GIGA)

To daje mi czysto elektryczny zasięg 40 do 50 kilometrów przy raczej niższych temperaturach osiągnięty dzięki połączeniu dróg miejskich i wiejskich. Silnik benzynowy jest często używany na autostradzie. Napęd elektryczny jest używany tylko na placach budowy lub podczas szybowania. Miałem więc średnie spalanie 5,4 litra na 300 kilometrów.

Kia XCeed ładuje się w publicznej stacji ładowania. (Źródło obrazu: GIGA)

Ładowałem go tam, gdzie było to możliwe. Albo na plaży, albo podczas zakupów. Stacje ładowania są bardzo poszukiwane, zwłaszcza w miastach, i często są zajęte. Więc idealnie powinieneś mieć wallboxa w domu lub w pracyaby móc tam załadować. Bo podczas krótkiego 30-minutowego sklepu naładowałem zasięg może 7 kilometrów. Szybsza funkcja ładowania byłaby tutaj mile widziana.

Czy hybryda plug-in nadal się opłaca?

Jeśli często ładujesz Kia XCeed, możesz zaoszczędzić sporo paliwa. (Źródło obrazu: GIGA)

Wraz z końcem dopłat, hybrydy typu plug-in nie powinny już być dla wielu interesujące. Moim zdaniem Takie pojazdy są opłacalne tylko wtedy, gdy masz również możliwość ładowania a dojazdy nie są zbyt długie, więc możesz jeździć wyłącznie na napędzie elektrycznym. Oszczędzasz w ten sposób koszty, ale nadal nie jesteś ograniczony jak w przypadku samochodu elektrycznego, kiedy musisz pokonywać duże odległości.

Hybryda plug-in również bardzo często wspomaga silnik spalinowy i przejmuje jego zadanie nawet wtedy, gdy bateria jest prawie pusta. Często zastanawiałem się, dlaczego jeżdżę na napędzie elektrycznym, mimo że zasięg na napędzie elektrycznym w zasadzie nie był już wyświetlany. Pozwala to również zaoszczędzić trochę paliwa, ale w zamian musisz cały czas nosić ze sobą akumulator.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech