Hoverboard: czy potrzebne jest prawo jazdy?

Hoverboard: czy potrzebne jest prawo jazdy?

Marty McFly byłby dumny: hoverboardy wreszcie są prawdziwe, choć nieco różnią się od wersji Back to the Future II z 1989 roku. W USA małe pojazdy od lat cieszą się dużą popularnością. Więc prawdopodobnie zadajesz sobie pytanie, czy możesz nim jeździć po Niemczech. Czy do tego potrzebne jest w ogóle prawo jazdy?

E-tablice: Problem z prawem ulicznym

Niestety, nie możesz po prostu kupić hoverboardu i pozwolić dzieciom jeździć nim do szkoły. Wynika to z przepisów Prawa o ruchu drogowym (StVO), Rozporządzenia w sprawie zezwoleń na ruch drogowy (StVZO) oraz Rozporządzenia w sprawie praw jazdy (FeV).

Najnowsze hulajnogi samobalansujące w Media Markt

Odkąd ona z hoverboardem szybciej niż 6 kilometrów na godzinę potrzebujesz pozwolenia na publiczne ścieżki i drogi. Jest to określone w § 16 StVZO. Oznacza to, że chodniki, przestrzenie publiczne i ścieżki rowerowe muszą spełniać pewne podstawowe wymagania. Należą do nich między innymi:

jeden maksymalna prędkość 20 kilometrów na godzinę. jeden drążek kierowniczy lub trzymający. maksimum Maksymalna ciągła moc znamionowa 500 lub 1400 watów, czyli moc, jaką silnik może utrzymać przez maksymalnie 30 minut. następujące Wymiary: maksymalnie 2 metry wysokości, 1,4 metra długości i 75 centymetrów szerokości. A masa własna nieprzekraczającej 55 kilogramów. dwa niezależne od siebie hamulce. wystarczający oświetlenie. jeden dzwonek. A Tylna tablica rejestracyjna.

Niestety konstrukcja urządzeń nie pozwala na spełnienie niektórych z tych wymagań. Tak wygląda obecnie sytuacja w Niemczech niemożliwe, homologację lub po prostu ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Niestety, wydaje się mało prawdopodobne, aby przepisy dotyczące hoverboardów uległy zmianie w najbliższej przyszłości, chyba że nowe modele będą spełniać wymogi bezpieczeństwa drogowego (źródło: bussgeldkatalog.org).

Hoverboardy: prawo jazdy i kary

E-tablice nie mogą zatem zostać zatwierdzone, a zatem nie mogą być specjalnie sklasyfikowane. Dlatego istnieje obecnie brak prawa jazdy, która obejmuje również hoverboardy. Ponieważ jednak urządzenia mogą jechać szybciej niż 6 kilometrów na godzinę, jeden byłby faktycznie konieczny (źródło: ADAC).

Zakładając, że jeździsz na hoverboardzie w normalnym ruchu ulicznym (czy to na ulicy, czy na chodniku), byłoby to karane jak prowadzenie samochodu bez prawa jazdy stać się. Z drugiej strony na terenie prywatnym nic nie może ci się stać.

W naszym przykładowym scenariuszu popełniłbyś przestępstwo zgodnie z §21 StVG. Ponadto, jeden by Naruszenie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych składać się. Nawet jeśli pozwolisz znajomemu wyjechać nim na przykład na ulicę, to już jest fakt. W tabeli podzieliliśmy dla Ciebie, ile może Cię to kosztować w postaci grzywien i innych kar. W większości przypadków policja konfiskuje również urządzenie.

Fakt drobne punkty we Flensburgu

Jazda bez zezwolenia po drogach publicznych 70 € 1 jazda bez prawa jazdy po drogach publicznych zorganizować lub pozwolić
70 € jazdy bez prawa jazdy
Grzywna, ewentualnie pozbawienie wolności (maksymalnie 1 rok) Naruszenie art Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych
Grzywna, ewentualnie pozbawienie wolności (maksymalnie 1 rok)

(Ci: bussgeldkatalog.org)

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech