Dobry dźwięk nie musi być ogromny: ten smukły soundbar zapewnia niesamowitą jakość dźwięku

Dobry dźwięk nie musi być ogromny: ten smukły soundbar zapewnia niesamowitą jakość dźwięku

Redakcja 14 kwietnia 2023 r

Każdy, kto kocha dobry dźwięk, niekoniecznie musi ustawiać w pokoju kilka dużych głośników. Dobre soundbary są jednocześnie wydajne i zajmują mało miejsca. Test pokazuje, który soundbar sprawdza się wszędzie jako smukły i wszechstronny.

Kompaktowe i wydajne: soundbary mają sens zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach

Przestronny salon o powierzchni 20 lub więcej metrów kwadratowych nie jest dla każdego. Przestrzeń życiowa jest często ograniczona, przez co salon jest również mniejszy. Aby nadal móc cieszyć się przytulnym kinem, oprócz odpowiedniego telewizora potrzebujesz dobrego pejzażu dźwiękowego. Skrzynki zintegrowane z telewizorem są w zupełności wystarczające do normalnego użytkowania, ale nie zawsze tworzą prawdziwie kinową atmosferę z genialnymi dźwiękami.

Do ich wygenerowania niezbędne są dodatkowe głośniki, jednak w wersji stojącej często zajmują one zbyt dużo miejsca. Jak połączyć dobry dźwięk z ograniczoną przestrzenią? Rozwiązaniem są kompaktowe urządzenia, takie jak soundbar Dolby Atmos.

Te smukłe urządzenia mają dwa kanały tonów wysokich i zapewniają niezwykły dźwięk przestrzenny. W porównaniu z wieloma innymi urządzeniami dźwięk tutaj również dochodzi z góry, tworząc tło dźwiękowe 3D. W ten sposób nie tylko filmy, ale i utwory muzyczne stają się prawdziwym doświadczeniem dźwiękowym.

Który soundbar jest najlepszy?

Test listwy dźwiękowej pomaga znaleźć odpowiedni model. Istnieją wyraźne różnice nie tylko w przedziale cenowym, ale także w funkcjach i wielkości. Niektóre są prawie niewidoczne i są szczególnie filigranowe, podczas gdy inne wydają się znacznie większe. Firma LG Electronics zaprezentowała ostatnio swoje nowe, pięknie zaprojektowane soundbary, które będą dostępne od marca: DSC9S i DSE6S. Mają technologię LG Triple Sound i są wyposażone w potrójne głośniki skierowane w górę. W ten sposób słuchacze mogą cieszyć się ulepszonymi wrażeniami dźwiękowymi. Te soundbary są idealne dla każdego, kto ma nieco większy budżet na cieszenie się dźwiękiem.

Przy zakupie często rolę odgrywają nie tylko wrażenia dźwiękowe, ale także estetyka. W najlepszym przypadku należy je umieścić na środku pod telewizorem i połączyć się z nim w symbiozie. Jeśli soundbar wydaje się zbyt duży lub zbyt długi, harmonijny obraz może zostać szybko zniszczony.

Ważną rolę odgrywa również kolor, ponieważ jasne srebrne lub białe telewizory stają się coraz bardziej popularne. Listwa dźwiękowa w kolorze czarnym mogłaby zrujnować wygląd i sprawiać wrażenie ciała obcego. Obowiązuje zatem niepisana zasada projektowa: dobre nagłośnienie powinno pasować także do reszty wnętrza.

Co powinien umieć soundbar?

Przy wyborze ważne są również cechy listwy dźwiękowej. Jeśli chcesz korzystać z połączenia Bluetooth lub podłączyć listwę dźwiękową do innych głośników, potrzebujesz odpowiednich połączeń. Zwłaszcza niedrogie modele często nie mają takiej różnorodności portów.

Na przykład odtwarzanie multiroom staje się coraz bardziej popularne. Ale nie każdy soundbar jest do tego przystosowany. Dzięki Beam Sonos oferuje poręczny soundbar w kolorze głębokiej czerni, który reaguje nawet na polecenia głosowe, a dzięki zaokrąglonym rogom pasuje do niemal każdego wnętrza.

Operacja powinna być prosta

Jak łatwa jest obsługa soundbara? Jeśli jesteś laikiem i musisz przestudiować instrukcję obsługi, aby móc korzystać z listwy dźwiękowej, możesz nie cieszyć się tym zbytnio. W zależności od wcześniejszej wiedzy i umiejętności technicznych dobry soundbar powinien być intuicyjny w obsłudze. Idealny jest wyświetlacz, na którym wszystkie informacje są łatwe do odczytania. Opcje ustawień tonów niskich, wysokich lub średnich również powinny być łatwe do związania. Zaletą jest też logiczna struktura, bo kto by chciał spędzać dużo czasu na szukaniu odpowiednich ustawień, jeśli chodzi o doznania dźwiękowe? Intuicyjna obsługa jest ważna nie tylko przy świetle dziennym, ale także po zmroku. Najciekawsze programy telewizyjne i imponujące utwory muzyczne są często oglądane w telewizji jako ukoronowanie wieczoru. Odpowiednio, światło jest zwykle przyciemnione. Nawet w takich sytuacjach po prostu muszę mieć dobrze wyregulowany soundbar.

Źródło obrazu: Pixabay

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android