Hollywood używa słuchawek za 15 euro podczas kręcenia hitów kinowych – dlaczego tak się dzieje?

Hollywood używa słuchawek za 15 euro podczas kręcenia hitów kinowych – dlaczego tak się dzieje?

Barbie, Dunkierka, Top Gun, Dune – zaskakująco tanie słuchawki wykorzystywane są na wielu planach filmowych. Reżyserzy tacy jak Christopher Nolan czy Greta Gerwig najwyraźniej przywiązują się do modelu Sony, który można znaleźć na Amazonie za 15 euro.

Sony MDR-ZX110: Tanie słuchawki, które zadomowiły się w Hollywood

Na poniższym zdjęciu widać na planie Ryana Goslinga, Margot Robbie i reżyserkę Gretę Gerwig „Barbie” (2023). Na zdjęciu także: A Słuchawki Sony, pasujący do folii w kolorze różowym. Najprawdopodobniej jest to Sony MDR-ZX110 – model absolutnie podstawowy, który można znaleźć na Amazonie za około 15 euro.

Na planie filmu Barbie (2023) zastosowano podstawowe słuchawki firmy Sony (źródło zdjęcia: Imago / Everett Collection)
Sony MDR-ZX110Sony MDR-ZX110

Sony MDR-ZX110

Teraz cena może być wyższa. Cena od 25.05.2024 godz. 19:00

To Tom Cruise i jego reżyser Joseph Kosinski na planie „Top Gun: Maverick” (2022). Hit, którego koszty produkcji wynoszą około 170 milionów dolarów.

Tom Cruise i jego reżyser Joseph Kosinski (Źródło zdjęcia: IMAGO / ZUMA Press)

Słuchawki Sony też znów są w użyciu i nie kosztują nawet „Zwambo”. Zatem pytanie może już brzmieć: dlaczego tak się dzieje? Aby wykluczyć, że jest to kampania marketingowa Sony, zapytałem niemieckie biuro prasowe. Nie byli jednak w stanie udzielić mi żadnych dalszych informacji na temat tego zjawiska. W takim razie prawdopodobnie chodzi o sam produkt!

Edytor wideo GIGA, Severin, ma na to odpowiedź. Sam zawodowo używał MDR-ZX110, a popularność modelu przypisuje następującym cechom:

MDR-ZX110 jest dość lekki (120 gramów), można go złożyć, aby zaoszczędzić miejsce, jest w miarę wytrzymały, odtwarza dźwięk w stosunkowo neutralny sposób i jest niedrogi w zakupie.

I nie zapomnij: bez Bluetootha, ale przewodowymożesz podłączyć do dowolnej kamery i monitora i tak dalej żadnych zakłóceń pojawić się.

Sony MDR-ZX110AP (z funkcją zestawu słuchawkowego)Sony MDR-ZX110AP (z funkcją zestawu słuchawkowego)

Sony MDR-ZX110AP (z funkcją zestawu słuchawkowego)

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 25.05.2024 18:56

Jeśli to Ci wystarczy w podróży i możesz obejść się bez wymyślnej aplikacji i aktywnej redukcji szumów (ANC), to Sony MDR-ZX110 jest naprawdę warty uwagi. Najlepiej tego poszukać Wersja z „AP” na końcu imienia, czyli ten z jedynką zintegrowany mikrofon.

Sony MDR-7506: Słuchawki studyjne z długą historią

Kolejnym modelem Sony, na który zasługują profesjonaliści, jest MDR-7506. Był używany przez Petera Jacksona podczas kręcenia filmu „Władca Pierścieni: Dwie Wieże”.

Peter Jackson w 2002 r. (Źródło zdjęcia: IMAGO / Allstar)
Słuchawki studyjne Sony MDR-7506Słuchawki studyjne Sony MDR-7506

Słuchawki studyjne Sony MDR-7506

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 25.05.2024 18:59

Podobnie Zack Snyder w 2004 roku podczas kręcenia „Świtu żywych trupów”. Te słuchawki studyjne są znacznie droższe, bo kosztują około 100 euro (patrz Amazon), ale wciąż znacznie wyprzedzają klasę luksusową, gdzie czasami trzeba wydać czterocyfrowe kwoty. Swoją drogą, Sony sprzedaje MDR-7506 od 1991 roku… i jest on dostępny do dziś. Prawdziwy klasyk, o którym profesjonaliści mówią same dobre rzeczy.

Słuchawki w Hollywood: Sennheiser jest również zaangażowany

Ale Sony nie jest jedyną marką, która zdołała zadomowić się w Hollywood.

Denis Villeneuve podczas kręcenia „Wydmy: część 2”. Jego słuchawki to Sennheiser HD 25 (źródło zdjęcia: IMAGO / Everett Collection)
Sennheisera HD 25 SESennheisera HD 25 SE

Sennheisera HD 25 SE

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 25.05.2024 17:56

Niemiecka firma Sennheiser jest szczególnie zadowolony z HD 25 reprezentowany, którego cena wynosi od 150 do 200 euro (sprawdź na Amazon). Denis Villeneuve użył go niedawno w „Diunie: część druga”. Swoją drogą, ten model cieszy się największą sławą w branży muzycznej, ponieważ HD 25 uważane są za najlepsze słuchawki dla DJ-ów.

Spodobał Ci się post? Śledź nas na WhatsApp i Google News i nie przegap żadnych aktualności na temat technologii, gier i rozrywki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech