Grillowanie za pomocą grilla gazowego: Musisz przestrzegać tych wskazówek i wskazówek

Grillowanie za pomocą grilla gazowego: Musisz przestrzegać tych wskazówek i wskazówek

Grille gazowe są niezwykle popularne. Nie kosztują już ziemi, są gotowe do użycia w ciągu kilku minut i można dobrze kontrolować ciepło. Ale są też punkty, na które trzeba zwrócić uwagę. W tym artykule podsumowaliśmy, czym one są i co jeszcze musisz wiedzieć.

Grill gazowy ma wiele zalet

Każdy, kto kupuje grill gazowy, ma znacznie wygodniejsze grillowanie. W porównaniu do grilla węglowego, Grill gazowy gotowy do użycia w kilka minut a ciepło można bardzo dobrze kontrolować. Nie ma również potrzeby dodawania węgla drzewnego, jeśli wieczór przy grillu jest nieco dłuższy niż się spodziewałeś. Dopóki butla gazowa jest pełna, można grillować.

Nawet jeśli wielu uważa, że ​​prawdziwą przyjemność z grillowania można osiągnąć tylko za pomocą grilla węglowego, nie jest to prawdą. Nowoczesne grille gazowe z szynami aromatycznymi i żeliwnym rusztem upewnij się, że możesz oznakować ładny wzór i że smak potraw z grilla nabierze własnego charakteru. Nie pali też tak masowo, jak znasz go z grilla węglowego. Grill elektryczny jest gorszy zarówno od grilla gazowego, jak i grilla węglowego. To powinno być wyborem tylko wtedy, gdy pozostałe dwie opcje w ogóle nie podlegają dyskusji.

Musisz znaleźć odpowiedni grill gazowy dla siebie

Wybór grilli gazowych jest ogromny. Możesz kupić grill gazowy za mniej niż 100 euro, ale możesz też zapłacić ponad 1000 euro. Przed zakupem należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

Jak często chcę grillować? Co chcę grillować? Gdzie chcę grillować?

Na podstawie tych parametrów możesz zdecydować, czy wolisz wydać trochę więcej pieniędzy na zakup wysokiej jakości grilla gazowego, który będzie służył dłużej i będzie miał więcej funkcji. Strefa turbo jest obecnie szczególnie popularna i oferuje dużą wartość dodaną. Rozmiar również odgrywa rolę, ponieważ musisz wiedzieć, czy chcesz przygotować małe dania, czy może gęstą pieczeń, która wymaga więcej miejsca. Decydującą rolę odgrywa również to, gdzie chcesz grillować. Czy grill gazowy powinien być przenośny? Czy masz wystarczająco dużo miejsca na balkonie lub tarasie? To wszystko są rzeczy, które musisz wcześniej wyjaśnić.

Budowa nowego grilla gazowego

Po zakupie grilla gazowego nadszedł czas, aby go skonfigurować. Postępuj zgodnie z instrukcjami, ponieważ w przypadku grilla gazowego masz do czynienia z niebezpieczną substancją przez gaz. Podczas podłączania butli gazowej należy zwrócić szczególną uwagę na instrukcje. Istnieją specjalne plastikowe klucze (patrz Amazon), które nie niszczą gwintu butli gazowej. Nie wolno go dokręcać kluczem do rur.

Po zamocowaniu butli z gazem należy użyć sprayu do wykrywania nieszczelności (patrz Amazon), detektora wycieków gazu (patrz Amazon) lub klasycznego sposobu z wodą z mydłem szukaj przecieków. Po prostu odłącz wszystkie połączenia i wąż i zobacz, czy przy włączonej butli z gazem, ale palniki zamknięte, gaz ucieka gdzieś, gdzie nie chcesz.

Przed pierwszym rozpaleniem grilla gazowego należy ponownie sprawdzić, czy usunięto wszystkie elementy opakowania. Jeśli tak jest, powinieneś Spalaj na grillu gazowym na najwyższym poziomie. Aby to zrobić, pozwól mu pracować z pełną mocą przez chwilę, aż przestanie dymić. Następnie wszystkie tkaniny są wypalone i po wystygnięciu i oczyszczeniu można przystąpić do grillowania.

Praktyczny dodatek do grillowania

Grill gazowy jest zakupiony i gotowy do grillowania, ale nadal potrzebujesz kilku akcesoriów. Mogę polecić następujące akcesoria:

Szczypce do grilla, za pomocą których można odpowiednio obrócić jedzenie (patrz Amazon) Rękawice do grillowania są również bardzo praktyczne, jeśli spędzasz dużo czasu nad gorącym grillem (patrz Amazon) Za pomocą rusztu do grillowania można upiec jedzenie na ruszcie i w ten sposób uzyskać jeszcze lepszy efekt (zobacz w Amazon) Możesz nawet użyć kamienia do pizzy do przygotowania pizzy na grillu gazowym (zobacz w Amazon) Jeśli chcesz stworzyć dodatkowy aromat, możesz skorzystać z wędzarni (zobacz w Amazon) Twoje mięso może o Miej oko na cyfrowe grillowanie za pomocą termometru do mięsa (zobacz w Amazon)

Nie zaniedbuj pielęgnacji

Zwłaszcza jeśli kupiłeś wysokiej jakości grill gazowy, nie możesz zaniedbywać pielęgnacji. Po każdym grillowaniu grill gazowy powinien działać z pełną mocą przez kilka minut Wypal resztki z grilla. Czy wiesz na pewno z piekarnika, nazywa się piroliza i po prostu zapewnia, że ​​wszystko się pali. Następnie czyścisz grill gazowy i ruszt. Jeśli masz ruszt żeliwny, koniecznie przetrzyj go potem olejem, żeby nie rdzewiał. Butlę z gazem należy również zamykać po każdym grillowaniu.

W przeciwnym razie nie należy oczywiście po prostu wystawiać grilla gazowego na działanie warunków atmosferycznych. Jeśli nie możesz go bezpiecznie przechowywać, powinieneś przynajmniej użyć osłony odpornej na warunki atmosferyczne, aby go przykryć.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech