Gorzkie dla kierowców e-samochodów: ta zużywająca się część jest znacznie droższa niż w przypadku silnika spalinowego

Gorzkie dla kierowców e-samochodów: ta zużywająca się część jest znacznie droższa niż w przypadku silnika spalinowego

Każdy, kto zdecyduje się na e-samochód, w wielu przypadkach może spodziewać się niższych kosztów: premia środowiskowa pomaga w zakupie, prądzie do ładowania i ubezpieczeniu również kosztuje mniej niż w przypadku benzyny lub oleju napędowego. Ale pod jednym względem taki e-samochód jest droższy dla kierowcy – i często zauważa się to dopiero później.

Specjalne opony do e-samochodów drogo kosztują kierowców

Samochody elektryczne mogą przekonać nie tylko podróżami bezemisyjnymi. Po zakupie koszty eksploatacji są często znacznie niższe niż w przypadku benzyny lub oleju napędowego. Kierowcy Stromer oszczędzają na obecnie ekstremalnie wysokich cenach paliwa, firmy ubezpieczeniowe zazwyczaj pobierają mniej, a podatek od pojazdu jest niższy. A dzięki bonusowi ekologicznemu cena zakupu zostaje obniżona do poziomu porównywalnego z obecnymi silnikami spalinowymi.

Najważniejsze jest to, że na dłuższą metę samochody elektryczne są tańszą alternatywą. Ale nie wszystko w samochodzie elektrycznym jest tańsze niż w przypadku starego silnika spalinowego. Oprócz ewentualnej naprawy akumulatora, wymiana opon może również drogo kosztować. Ponieważ wyjątkowy Opony dostosowane do wymagań e-samochodów kosztują znacznie więcej niż typowe modele spalinowe.

GIGA Spar Tipp
Paliwo jest za drogie? Szukasz najtańszej stacji benzynowej? Następnie pobierz naszą aplikację do tankowania. Tam znajdziesz najniższe ceny benzyny w Twojej okolicy.
TankenApp z trendem cen benzyny

Deweloper: Ströer Media Brands GmbH

TankenApp z trendem cen benzynyTankenApp z trendem cen benzyny

Deweloper: Stroer Media Brands GmbH

TankenApp jest produktem firmy Ströer Media Brands GmbH, do której należy również GIGA.

To wynik badania przeprowadzonego przez platformę oponiarską Alzura Tyre24 na zlecenie Automobilwoche (źródło: Automobilwoche via t-online). W związku z tym opony do e-samochodów są średnio przeciętne prawie połowa ceny niż obecne modele silników spalinowych.

W liczbach oznacza to: w marcu 2022 roku kierowcy płacili średnio 90,67 euro za klasyczną oponę. Konkretny Z kolei opony do samochodów elektrycznych kosztują 134,80 euro a tym samym o 48,7 proc. więcej. Do tego dochodzi ogólna inflacja i niedobór surowców, co również znajduje odzwierciedlenie w cenach opon. Mówi się, że w ciągu ostatnich dwóch lat ceny wzrosły o prawie 60 procent.

Wynajmij e-samochód i odbierz bonus w wysokości 6000 €

Opony specjalne do samochodów elektrycznych – czy muszą być?

Ale dlaczego różnice? Samochody elektryczne mogą korzystać ze specjalnych opon o niższych oporach toczenia. W ten sposób możesz uzyskać trochę większy zasięg, co jest jednym z najważniejszych kryteriów dla Stromern. Należy również zminimalizować hałas toczenia i poprawić ogólne właściwości jezdne. Opony w e-samochodach muszą wytrzymywać większe przyspieszenie niż w silnikach spalinowych.

Warto rozważyć to przed zakupem samochodu elektrycznego:

A te świeżo opracowane opony coś kosztują producentów. „Nowe produkty rzadko wywierają presję cenową, jak produkty o ustalonej pozycji”, wyjaśnia Michael Saitow z operatora platformy oponiarskiej Saitow AG do Automobilwoche. Ale to również oznacza: Z biegiem czasu ceny specjalnych opon do samochodów elektrycznych prawdopodobnie spadną. I tak nie musisz na tym polegać, klasyczne opony można montować również do aut elektrycznych. Po prostu musisz obejść się bez dodatkowego zasięgu lub wydobyć z niego więcej w inny sposób.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech